"ככל שיש יותר, ככה יותר טוב" – ראיון עם Nothing Lies Beyond

nothing3אם הסתובבתם בשבילי ההופעות והלהקות המקומית, ככל הנראה ששמעתם גם אודות Nothing Lies Beyond. ככל הנראה אחת הלהקות העסוקות ביותר מבחינת הופעות מקומיות וארגון ערבים מקומיים שכוללים הרבה הרבה פרגון ללהקות גדולות וקטנות מהם. הלהקה עם העבודה הזו, NLB זכו לקהל מעריצים לא קטן בקרב הקהל המקומי והם גם שם ידוע בקרב מפיקי המטאל בארץ שאף כבר הוזמנו לחמם להקות מחול. אחרי כל זה, הלהקה יצאה להקליט את האלבום הבכורה שלה שכלל שירים שהקהל המקומי יודע בע"פ.
אז יצאתי לראיין אותם על האלבום החדש, שינויי ההרכב, ההופעות של הלהקה, דרים תיאטר, האלבום החדש אמרנו? חלומות, אתגרים וכמובן כמובן בייגלה.

(מרואיינים- אריאל ליאור, גיא אלברג, עידו אסה, אלעד פקנדו, אלון גני)
(מראיין- מתן Shouter יניב)

שלום לNLB,
מה קורה אתכם בימים אלו?

אריאל: אהלן, אז ככה-
אנחנו בדיוק סיימנו את אלבום הבכורה שלנו 
Fragile Reality.
כרגע אנחנו מתחילים לעבוד על חומר חדש לאלבום הבא, ובנוסף מתכננים את ההופעות הבאות בארץ ואת הטור הראשון של הלהקה בחו״ל
.

"התמודדות ומאבקים של אדם עם הנפש הפנימית שלו ועם עצמו" - גיא אלברג

"התמודדות ומאבקים של אדם עם הנפש הפנימית שלו ועם עצמו" – גיא אלברג

אז תספרו לי קצת על האלבום שאתם מדברים עליו כל כך הרבה.

גיא: עבדנו על האלבום כמה שיותר קשה על מנת שייצא הכי טוב שאפשר. התחלנו לעבוד עליו לפני כשנה אבל בגלל עיכובים ושינויים בלהקה, האלבום קצת התעכב מהמתוכנן. אנחנו מאוד מרוצים מהאלבום, אנחנו חושבים שהוצאנו מאיתנו את המקסימום, והוא מאוד מייצג את הסגנון והסאונד שלנו. המוזיקה מייצגת מבחינת לחן סגנון אולד סקול שוודי עם נגיעות אמריקאיות מודרניות, והמילים מדברות בעיקר על התמודדות ומאבקים של אדם עם הנפש הפנימית שלו ועם עצמו. אנחנו מאוד גאים באלבום.

איך היה בשבילכם כל התהליך הזה של הקלטת אלבום ראשון?

אלעד: חוויה מאוד מלמדת, ירידה לפרטים ועבודה מאוד קשה ומדויקת על הגיטרה. אני יכול להעיד על עצמי, שבהקלטות של האלבום הבנתי כמה משמעת ופרפקציוניזם יובילו אותך לתוצאה. התבררו לי בהקלטות מה הם נקודות החוזק ומה הם נקודות החולשה שלי בתור גיטריסט. חוץ מזה, אסכם שזאת חוויה מאוד משמעותית בחיי והנאה צרופה לשבת ולנגן שעות רצופות באולפן.

nothingעידו: כשהגעתי ללהקה בגיל 17, לפני כחצי שנה, צללתי ישר עם כל חברי הלהקה לתוך התהליך של הקלטת האלבום. בחודש אחד הייתי צריך ללמוד את כל השירים ולהקליט אותם. זה היה בהחלט מאתגר, היה חודש אינטנסיבי וחוויה שבהחלט אזכור ואקח איתי לכל החיים, חוויה ששיפרה אותי בתור סולן וגם בתור מוזיקאי, ובנוסף למדתי המון מהתהליך, ומאלכס וויטלי שהפיקו לנו את האלבום.

אלון: הייתה תקופה מאוד מאתגרת, למדתי על עצמי המון בתור מוזיקאי ובתור בסיסט בכלל, למדתי איך להוציא את המקסימום מהכלי אחרי שעות על גבי שעות של עבודה אינטנסיבית בבית ובאולפן. .

איך העבודה עם אלכס זבולון מThe Fading וAG סטודיוז השפיעה על האלבום?

גיא: העבודה עם אלכס הייתה בהחלט הבחירה הכי נכונה עבורנו. אנחנו מאוד מרוצים מהעבודה שאלכס עשה איתנו, הוא מפיק מאוד מקצועי וכשרוני, ומה שגם מאוד שיחק לטובתנו זה שהוא מגיע מאותו הסגנון שלנו. היה לנו מאוד כיף לעבוד איתו, מעבר למוזיקאי ומפיק גדול הוא בן אדם זהב ואנחנו בהחלט נמליץ לכל מוזיקאי או מוזיקאית לעבוד איתו. אני חושב שמה שמבדיל את אלכס מהמון מפיקים אחרים, זה שהבן אדם פרפקציוניסט מאוד, והוא מפיק עם הרבה אכפתיות כלפי העבודות שהוא עושה, ואני חושב שבזכותו אנחנו השתפרנו המון ולמדנו המון בתור להקה ובכלל, בתור מוזיקאים. אני רוצה גם לציין את ויטלי שגם היה שותף בהפקת האלבום .

Nothing6alon

"רכבת הרים של עליות וירידות בחייו" – אלון גני

מה משמעות שם האלבום Fragile Reality?

אלון: מציאות שברירית. מתקשר לכל הקונספט של האלבום שהוא בעצם המאבק של האדם עם עצמו. המילים של השירים בכל האלבום מתייחסות למציאות השברירית של האדם שנמצא במין רכבת הרים של עליות וירידות בחייו.

בעצם לאחרונה היה לכם שינוי לא קטן עם עמדת הסולן כשזד חזר לווינטרהורד ואתה עידו החלפת אותו.
איך החילוף הזה השפיע על השירים?

גיא: אני חושב שעידו הגיע בדיוק בזמן הנכון למלא את משבצת הסולן. גם זד וגם עידו הם שניהם סולנים מצוינים. אני חושב שעידו הביא איתו את הסגנון שלו, שמתאים מאוד לסגנון שלנו. למרות גילו הצעיר, יש לו כשרון גדול ומוטיבציה ענקית כמו לשאר חברי הלהקה, כולנו רוצים להגיע כמה שיותר רחוק. מבחינת לחן השירה זה לא היה שינוי גדול מדי בגלל שהשירים כבר היו גמורים. עידו נכנס בשלב מאוחר של ההקלטות. היו שינויים מינורים שהתחרשו בעיקר תוך כדי תהליך ההקלטה.

איך הולך תהליך כתיבת שיר בלהקה?

אריאל: מבחינת כתיבת השירים הייתה לנו דרך מאוד קבועה בשירים שנכנסו לאלבום. גיא היה רושם את הלחן לשירים ושולח לנו דרך האינטרנט כדי שנעביר לו את הדעות שלנו לגבי השיר. ברגע שהחלטנו שהשיר מתאים לסגנון הלהקה ונשמע טוב היינו לומדים אותו ובחדר חזרות כל אחד היה מכניס את החלק שלו. בסופו של דבר, גיא הוא זה שרשם את הבסיס, ושאר הלהקה השלימה את כל מבנה השיר עד לתוצאה הסופית. בנוסף, גיא כתב את כל המילים של האלבום.

בעצם אתם סך הכול עשיתם איזה מיליון הופעות בארץ.
אז השאלה שלי היא מי לדעתכם מופיע יותר אתם או דרים תיאטר?

אריאל: האמת שדרים אבל רק בגלל שהם התחילו לפנינו.

"ליהנות על הדרך" - אלעד פקדו

"ליהנות על הדרך" – אלעד פקדו

איך בעצם ההופעות האלו השפיעו על הלהקה?

אלעד: ההופעות ללא ספק תרמו לנו המון, קיבלנו המון ניסיון, המון אדרנלין והמון מוטיבציה להמשיך לתת מעצמינו על הבמה כמה שיותר לקהל שמגיע ומתאמץ בשבילנו. מבחינתנו, אנחנו משתדלים להופיע כמה שיותר ולא רק בשביל לצבור קהל, אלא בשביל לקבל כמה שיותר ניסיון, וכמובן, ליהנות על הדרך.

אריאל : עברנו מספר שינויים בהרכב כמו שציינת, ולא רק מבחינת הסולן אלא גם מבחינת עמדת הגיטריסט, ולכן אנחנו עובדים על הכימיה בינינו שמהופעה להופעה הולכת ומשתפרת.

מה לדעתכם הייתה ההופעה הכי כיפית וטובה של NLB?

גיא:ללא ספק ההופעה של המטאלפסט ברידינג 3 בנמל תל אביב, זה היה מבחינתנו עליית מדרגה. גם מבחינת המקום, להופיע ברידינג 3 זה משהו שכולנו חלמנו עליו, במיוחד שמדובר בליינאפ שכולל להקות בינלאומיות, וגם מבחינת קהל שהיה בועט ותומך.

אריאל:האווירה של המקום, והאדרנלין שקיבלנו מההופעה ומהקהל, זה בהחלט משהו שניקח איתנו להמשך הדרך.

"מהופעה להופעה הולכת ומשתפרת" - אריאל אלון

"מהופעה להופעה הולכת ומשתפרת" – אריאל אלון

בעצם אתם קיימים רק שנתיים וכבר הספקתם ללא הפסקה לעשות 900 הופעות, להחליף 2 חברי להקה ובין לבין להקליט אלבום.
השאלה שלי היא תכלס מאיפה הכוחות?

גיא: אני חושב שלא צריך באמת כוח, צריך רק המון רצון ומוטיבציה להצליח, חוץ מזה שזה החלום של כולנו, וזה משהו שבא לנו בטבעי, אז גם אם לפעמים המוטיבציה קצת יורדת, היא תמיד חוזרת למעלה כי כולנו בסופו של דבר רוצים דבר אחד, וזה להגיע עם המוזיקה שלנו כמה שיותר רחוק ולכמה שיותר אנשים.

אוקי חבר'ס אנחנו מתקרבים לשאלה האחרונה בראיון בעצם.
אז קודם כל תודה רבה לכם על הראיון ועל הזמן זה באמת היה נחמד ואני מאחל לכם המון בהצלחה עם האלבום ובחול ובקיצור בהמשך הדרך. לסיום האם יש לכם מסר למעריצים?

גיא: קודם כל אנחנו רוצים להודות לך על הראיון ועל הזמן. אנחנו רוצים למסור למעריצים ובכלל, גם למי שעוד לא שמע עלינו, אתם מוזמנים קודם כל להיכנס לעמוד הפייסבוק שלנו, להתעדכן בכל המתחרש. אנחנו מאוד נשמח לראות אתכם בהופעות שלנו, מקווים שתיהנו מהאלבום החדש שלנו שיצא בקרוב. אז עד לפעם הבאה.

אלעד: תבואו להופעות, תתמכו בנו. תבואו לשמוע את המוזיקה שלנו ולא תתבאסו.

עידו: אני רוצה להגיד לקהל היותר צעיר שלנו, תלכו אחרי החלומות שלכם. כי אני לפני חצי שנה בחיים לא חשבתי שאוציא אלבום אי פעם. תבואו להופעות ובטוח תהנו.

אריאל: בקיצור אני מתחבר לכל מה שכולם אמרו. אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים במטרה להוציא את הטוב מאיתנו. לעשות את המוזיקה הכי טובה שנתן להוציא ובאמת שכל אחד שבא להופעות שלנו, קופץ איתנו בשירים , משתולל ומוציא אגרסיות – שווה את כל המאמץ! וככל שיש יותר, ככה יותר טוב.

 (לא לשכוח) קישורים:

Closed In Chains (מתוך הופעה במרתף)-

טיזר לFading Behind False Eyes-

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/NothingLiesBeyond?fref=ts

ראיון עם חברי הלהקה-
https://shoutermusic.wordpress.com/2015/10/15/fra/

קטגוריות: ראיונות וכתבות | תגים: , , | תגובה אחת

ניווט ברשומות

מחשבה אחת על “"ככל שיש יותר, ככה יותר טוב" – ראיון עם Nothing Lies Beyond

  1. פינגבק: "משהו עומד מאחורי הכישרון" – Fragile Reality של Nothing Lies Beyond סיקור אלבום | Shouter Music

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: