""חגיגת אולדסקול זה אמיתי" – The Flame Is Still Burning סיקור הופעה

theflame(סקירה ע"י מתן Shouter יניב)
מה זאת אומרת אין כבר כבוד למטאל של פעם? מה זאת אומרת אין כזה דבר אולדסקול? אני לא יודע על מה מדברים כאן. יום חמישי בערב ומצאתי את עצמי במועדון הגגרין עם קבוצת מטאליסטים לא קטנה, בשביל הופעה מקומית, בשביל לראות את להקת האולדסקול הבי מטאל הגדולה ביותר שפועלת בארץ כיום בהופעה הראשונה שלהם מזה כחצי שנה. למי שלא יצא להכיר, Switchblade היא להקה שמגיעה מחיפה ובמהלך הדרך צברה הישגים כמו הופעה עם Iced Earth וחתימה בלייבל אירופאי, כל זה לצד אלבום בכורה שקיבל ממני 10\10 שאפשר להצדיק אותו. הלהקה לא באו לבד והביאו איתם חברים כמו Molad בהופעת הבכורה שלהם וReburn היותר מנוסים.

אני הייתי כבר בפסטיבל ובלא מעט הופעות גדולות וקטנות, אבל זו הפעם הראשונה אי פעם שפתיחת הדלתות הייתה בדיוק על השעה שנקבעה. בשעה 20:00 בדיוק נפתחו הדלתות למועדון הגגרין וככה הפכה להופעה הראשונה שאי פעם ראיתי שבאמת דייקה על הדקה בנושא. במועדון הזה לא הייתי כבר מאז הפסטישרץ לפני כשנתיים, ואני יכול להגיד באמת שנעשה בו שיפוץ רציני. שלא תבינו לא נכון, זה עדיין המועדון עם הסאונד הנוראי שבו ההגברה יכולה ליפול מהבמה והציוד להתקלקל פתאום. אבל עדיין, אפשר לשמוע את הסולן, אין חרקים בשירותים, והבמה יכולה להכיל יותר ממתופף ובסיסט.
בערך בשעה 20:30 עלתה לבמה הלהקה הראשונה.

molad1Molad

לסקר הופעת בכורה של להקה זה תמיד עניין מאוד ריסקי, לכן צריך לטפל בזה בעדינות מירבית. לפי החומר שלהם, Molad לא יכלו לבחור ערב טוב יותר בשביל לעשות הופעת בכורה מאשר ערב ההאבי מטאל-הארד רוק הזה. למי שלא מכיר מדובר בטריו של נגנים שיצרו להקת סטונר שהוקמה בזמן האחרון. הם עולים לאור כמות קהל מאוד מכובדת להופעת בכורה של להקת מטאל בארצנו שכולל כ40 איש.

משמיעה ראשונה בהחלט, אני גם מאוד התרשמתי מהשירים שהלהקה הזו יוצרת. החומר שלהם מאוד מגוון ועוקב אחרי להקות אולד סקול קלאסיות. גם הביצועים של החומרים הממש לא קלים שלהם עוברים כמו באלבום. לי ג'ו, סולן הלהקה, מצליח לעשות משהו שלא ראיתי הרבה אנשים עושים וזה לנגן סולואים ולשיר בו זמנית בלי טעויות.

עם זאת, בהופעה קצת הייתה חסרה לי קצת התרגשות וקצת שמחה כזו שבדרך כלל מעצבת הופעה ראשונה. אני חושב שאם הלהקה הייתה נותנת קצת יותר חיוך וקצת יותר מראה רגש לקהל אז זו הייתה הופעת בכורה מושלמת. אבל עדיין הלהקה צריכה להראות טיפה יותר התרגשות בשביל שההופעה תהיה גם מקצועית אבל גם כיפית.

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/moladband?fref=ts

Reburn1

ReBurn

לפני שאני מתחיל את הסקירה הזו אני חייב לומר דבר אחד- מראה אמור ונועד להטעות. מבט מהצידה על חברי Reburn ובחיים לא הייתי מאמין שהם להקת האבי מטאל. יש להם גיטריסט שנראה כמו ג'ימי פייג', בסיסט שלרגע חשבתי שמנהל את המקום, מתופף שנראה כאילו משכו אותו הישר מהדת' מטאל וסולן שבכלל נראה יותר קשור לקור, אוי כמה שמראה נועד להטעות.

הלהקה עולה עם אינטרו מפוצץ לשיר Aeons Of Evel. זו למעשה הייתה הלהקה היחידה בערב שבאמת לקחו על עצמם לנגן אינטרו אמיתי להופעה הזו, וזה לא סתם אינטרו, זה אינטרו שנותן פתיחה להופעה של להקה מחול. האומץ של הלהקה ניכר גם מאוד בשיר השני שהיה קאבר לשיר Psycho של פרימל פיר. קאבר לא פשוט שלא כל להקה תיקח להופעה שמחוץ לקהל הבית שלה. הקאבר בוצע בנאמנות מעוררת השראה למקור.

Reburn2"גגרין אתם מוכנים לרוק?", צווח הסולן דניס ריזיקוב ואני כבר לא רואה שום קשר בינו לבין קור, ככה הלהקה פוצחת בשיר Are You Ready. כמו שזה כבר מובן, אני מעולם לא שמעתי שיר אחד של הלהקה, אבל השירים האלו כבשו אותי. השילוב של הלהקה בין מוזיקה עכשווית יותר לבין הארד רוק של סבנטיז כדוגמת דיפ פרפל הוא פשוט גאוני. השיר שדובר עליו בתחילת הפסקה היה השיא מבחינתי ומשמיעה ראשונה הוא אפילו לא נופל מPsycho של פרימל פיר.

השואו שלהם, התקשורת המצוינת עם הקהל, הכל כל כך מקצועני וכיפי בו זמנית. מה שכן, הייתי אומר ללהקה לתת קצת יותר אנרגיה בהופעה שלהם. למה אני אומר את זה? לא בגלל שאין להם אנרגיה וגם זה לא שיש להם קצת אנרגיה, זה רק שעם טיפה יותר אנרגיה לדעתי הלהקה מוכנה לכבוש במות גדולות בחול.

קישורים:

Aeons Of Evil-

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/reBURNBand?fref=ts

Switchblade

switch1בסופו של דבר הנה הגענו לmain event, ההופעה של להקת ההאבי מטאל המוכרת ביותר בארץ כיום. הלהקה מתארגנת על הבמה והקהל כולו על הרגליים, מתרגשים להבין על מה כל הרעש על הלהקה הזו. הלהקה פוצחת בראש ובראשונה בשיר הנושא של האלבום Heavy Weapons. ביצוע חביב, אבל אני חושב שהלהקה השתחררה לגמרי בשיר Infernal Paradice. מאז השיר הזה, סאונד לא סאונד, כל הקהל עלה על הרגליים ורקד עם הלהקה חגיגת אולדסקול מצוינת.

הלהקה לוקחת רגע אחד לנשום בין השירים וגם בשביל להציג בשמחה את הגיטריסט החדש שלהם אופק 'אומינוס' דוורגן, שהגיע הישר מEdellom, הלהקה שמאוד מאוד "דומה" לסוויטצ'בלייד. אחרי כן הם מכריזים על הפתעה נוספת וזה ביצוע בכורה לשיר חדש שיפתח את האלבום השני שהלהקה בתהליכי כתיבה שלו.

אז מה אני חושב על השירים החדשים? בניגוד לReburn וMolad ואפילו כמה רוב השירים של הלהקה הזו, שירים מהסוג של האלבום החדש זקוקים להרבה יותר משמיעה ראשונה בשביל לנתח אותם לחלוטין. אבל אני כן יכול לספר שהאלבום החדש הולך להיות אפל יותר, כבר יותר והרבה יותר פרוגרסיבי. בניגוד לHeavy Weapons שהיה מצוין וכיפי, השירים החדשים יותר קשוחים ומתוחכמים מכל הבחינות. ככל הנראה שהאלבום הזה יוציא את switchblade מהתואר להקת האבי מטאל הגדולה ביותר בארץ ויכניס את הלהקה לעולם גדול יותר.

הלהקה מניחה את המקרופון,המקלות והבאס בשביל לתת את הבמה לפדה טייץ' ואומינוס למין קרב גיטריסטים בסגנון שנעשה בשנות השמונים (טוב אחרי הכול אנחנו מדברים כאן על סוויטצ'בלייד). מיד אחרי כך הלהקה עוברת להיילייט של הערב- Metalista. אף אחד כבר לא נשאר אדיש, ליאור שטיין מתקדם בביצוע שירה חזק ביותר כשכל הקהל מאחוריו שר את מילות הלהיט המוכר של הלהקה.

"תודה רבה לכולכם, שיהיה ערב טוב",אומר שטיין כשכל הלהקה מתארגנת לזוז. אבל הקהל, שכבר כולו מבין מאיפה מגיעה ההתרגשות על הלהקה, לא נותן ללהקה ללכת ודורש מהם "one more song! One more song!". אחרי התלבטות קלה ואף התייעצות עם המועדון, הלהקה מכריזה שהם יעשו עוד שיר אחד, קאבר לשם שינוי. הבחירה הייתה שיר שנראה שמאוד אהוד על חברי הלהקה וזה Bark At The Moon האגדי של אוזי אוסבורן. בחירה ודרך מושלמת בשביל לסגור את הערב הזה.

קישורים:

Metalista-

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/SwitchbladesOfSteel?fref=ts

switch2

לסיכומו של עניין מה היה לנו? היה לנו 3 להקות שכל אחת ואחת מהן נתנה 500% מעצמה, היה לנו כמות קהל מכובדת לערב שלא ראיתי אחד שיצא בסוף ללא חיוך מסופק על פניו, והיה לנו מסקר אחד מרוצה. בשורה התחתונה, למי שתעה אם יש האבי מטאל ישראלי אז אכן זה חי וקיים והערב הזה רק מוכיח לכל הספקנים שחגיגת אולדסקול זה אמיתי וככל הנראה שחלק ממנו טמון ב3 הלהקות האלו.

קטגוריות: הופעות | תגים: , , , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: