6 סולנים שיכולים להיות בקטסטרוף – כתבה

katastrofaאחת השאלות הגדולות שרצות כרגע הוא מי הסולן החדש של אחת הלהקות החזקות ביותר בארץ כרגע,קטסטרוף. השאלה על מי המחליף של אנדריי קוגן ,שהוכתר לא פעם כאחד הסולנים החזקים ביותר שפועלים כיום בז'אנר בישראל, נשאלת הרבה בקבוצות בפייסבוק ובקרב כמה מאנשי הסצנה.
המתח עולה, רגע ההכרזה אולי קרב ובה, ולמשימה הקשה של 'מי לעזאזל זה יכול להיות?' גויסו חבורת כתבים אמיצה, נחושה, מפורסמת ומצליחה, אבל 'הרולינג סטונס' ביטלו בסוף. במקום זה, אנחנו כאן צוות אתר שאווטר מיוזיק התארגנו במיוחד בשביל לבחור את הסולנים המתאימים ביותר לדעתנו האישית.
בחרנו את הסולנים לפי הקריטריונים שהם בעיקר מבחינת התאמה לז'אנר(לא! נינט טייב לא משתתפת בכתבה),מבחינת הופעה על הבמה(לא תמצאו את בוב מארלי) והכי חשוב מבחינת כמה הוא טוב(לא תמצאו את שאווטר,ברצינות מבטיחים).
יש לזכור שאנחנו לא מגלים סולן שעזב את הלהקה שלו בשביל להצטרף לקטסטרוף, אלא אנשים שלדעתנו יכולים להיות מתאימים.

 

preyיותם 'דיפיילר' אבני (Prey For Nothing,ex-Abed)

למה מתאים?- קודם כל, כי אי אפשר לעשות כתבה עם סולני דת' מלודי ישראליים בלי להזכיר את השליט הבלתי מעורער של הז'אנר בארץ. משהו שבולט תמיד בביצועיו של דיפיילר זה ביצוע הגראול הכל כך אפל והחזק שלו.
תוסיפו לזה את קטסטרוף שמאז ומתמיד הייתה אפלה מאוד, טוב למרות שעדיין לא אפלים כמו פריי פור נוט'ינג בימיהם המוקדמים, ביחד תקבלו תקבלו מתכון מנצח.
כמובן שאין מצב שדיפיילר לא ילך מפרויקט חייו אפילו אם Death עצמם יזמינו אותו להחליף את צ'אק שולדינר, אבל אין ספק שהשילוב בין כל המוזיקאים היה יכול להיות מתאים.

 

 

Ilia1איליה בדרוב (The Fading)

למה מתאים?- דה פיידינג הם אפשר לומר אחת משתי הלהקות שמובילות את ז'אנר הדת' מטאל המלודי (השנייה היא פריי פור נוט'ינג למקרה שחשבתם). למרות שקטסטרוף פונים יותר לסגנון השוודי יותר ודה פיידינג מפנים מבט יותר לקור, הביצועים של קוגן ובדרוב הם בעלי אותה השפעה מהז'אנר השוודי. הדבר גורם לביצועים של שניהם להישמע בכיוון מאוד דומה.
אי אפשר גם שלא להתייחס לעובדה שקטסטרוף ודה פיידינג בעלי השפעות מאוד דומות שיכולים לגרום להתאמה מצוינת בין הסולן לבין הלהקה.
לפי איך שאנו רואים זאת, נראה שבדרוב היה מרגיש מאוד בבית אצל קטסטרוף.

 

arsenyארסני משצ'ריאקוב (Abnegated)

למה מתאים?– עד השנה הזו, קטסטרוף הייתה הלהקה הפועלת בארץ שלקחה את הדת' מטאל המלודי בכיוון שהכי דומה ללהקות משוודיה. הכול השתנה כאשר משצ'ריאקוב וחבריו בAbnegated שחררו את אי-פי הבכורה שלהם אשר דבק בשורשי הז'אנר עם צירוף קלידניסט ושמירה על יסודות הז'אנר כמו שאף להקה ישראלית לא עשתה.
הכיוון של משצ'ריאקוב הוא כן קצת שונה ובשונה מאיליה בדרוב קשה לומר כמה שהוא ירגיש בבית. עם זאת, משצ'ריאקוב מיישם עם להקתו דברים שקטסטרוף גם יישמו ורוצים להמשיך ליישם. לכן, נראה שהכיוון הזה הינו כיוון שמאוד מתאים ומאוד מומלץ לקטסטרוף, ומשצ'ריאקוב יכול מאוד לעזור בזה.

 

pestisheretz5_06בן סעדה (Canine, ex-Eyes Sewn Shut)

למה מתאים?- יותר מהכול, הדבר שאפיין הכי טוב את קוגן היו ההופעות האנרגטיות שמאוד עזרו לקטסטרוף לצבור קהל בהמוני מקומות. אבל עם כל הכבוד לקוגן, סעדה הינו אחד הסולנים האנרגטיים ביותר והמתקשרים ביותר עם הקהל שיש בארץ ולא פעם השוונו אותו לכמה סולנים אגדיים כגון קורי טיילור.
מעבר לכך, סעדה הוא מסוג הסולנים האלו שיתמקמו בכל להקת מטאל קיצוני שתתנו לו, כל להקה הוא יכול לעשות ממנה זהב.
ברצינות הוא עבר מלהקת דת' מלודי ללהקת גרוב מטאל(canine) ובלהקת הדת' המלודי, ששמע הוא כמובן Eyes Sewn Shut, הוא הצליח לעשות שירים שמתאימים גם לתחום הקור.
גם אם קטסטרוף הייתה להקה נוראית, אם יש סולן בארץ שיכול לסחוט ממנה את המיץ זה סעדה.

tiran

טירן עזרא (Ferium)

למה מתאים?– עזבו אתכם מהשטויות של תל אביב והסביבה הזו שם, הסולנים שבאמת לוקחים את הקהל ומעיפים אותו לשמיים נמצאים בחיפה ובצפון.
טירן עזרא וחבריו הפכו כבר לסמל הרשמי של מה שקורה עם החברה של הצפון עם קהל כל כך גדול וכמות הישגים מרשימה במיוחד.
מעבר לכך, קטסטרוף היא קודם כל להקה שקשורה לאנשי הסצנה החיפאית. יכול להיות שהם יראו בהופעות את בן סעדה ואיליה בדרוב, אבל האנשים שנמצאים איתם באותו האזור ונושמים את אותה הסצנה הם הלהקות של Shiver,Ferium וVisions Arise, לכן נראה שאחד האייקונים של הסצנה הזו יתאים בדיוק לקטסטרוף.

 

 

חורף (ex Winterhorde)

festisheretz5_88למה מתאים?- הפתעה! מי שמצאנו בתור מחליף ראוי בלהקת דת' מטאל מלודי הוא בכלל היחיד כאן שלא קשור לדת' מטאל.
עם זאת, חורף הינו המועמד שנמצא הטוב ביותר קודם כל מבחינת סגנון השירה המאיים והמפחיד שלו, בגלל הקשר החיפאי(שהוצג עם טירן עזרא), בגלל היותו פרפורמר כל כך טוב שמצליח לסחוף קהל מאירופה(שזה גם אחד היעדים של קטסטרוף), והכי חשוב- בגלל שבניגוד לכל הלהקות האלו, הוא כרגע פנוי.
אותי אישית מאוד מעניין הכיוון שחורף היה יכול לקחת את קטסטרוף, ובנוסף גם קשה לומר שיהיה לו קשה סגנונית לעשות את מה שקוגן עשה.
אבל בשורה התחתונה, חורף בעל יכולות מדהימות בכל הקשור לז'אנרים הקיצוניים ואחרי הדברים שעשה עם Winterhorde הוא נמצא הסולן שהכי מעניין אם יהיה בקטסטרוף.

 

בונוס-
סולנים ישראליים שבחיים לא יהיו בקטסטרוף

שלמה ארצי

למה לא?- אממ מאיפה להתחיל? הוא שר נמוך בדרך כלל אבל לא עד כדי גראולינג נמוך.
הכי חשוב הוא שזה בגלל ששיריהם של קטסטרוף לא נשנעים כולם אחד-אחד צליל-צליל על "לה לה ליי ליי ליי לי(לטון גבוה)- לה לה ליי ליי ליי לי(לטון נמוך)- לה לה ליי ליי ליי לי(לטון גבוה)- לה לה ליי ליי ליי לי(לטון נמוך)X600"

אייל גולן

למה לא?- קטסטרוף לא מעלימים מס, קטסטרוף לא יוצאים עם אילנית לוי, קטסטרוף לא השיקו שום בוסם והכי עצוב אף ילדה בכיתה ג' לא כתבה מכתב אהבה לקטסטרוף.
אז הנה קטסטרוף קוראים לך, בבקשה תלך.

אביבית בר זוהר

למה לא?- חברי קטסטרוף המסכנים, אין להם מאה אלף שקל לתת למפיק לרכך ולשנות בהקלטה את הקול כדי שיהיה קול איום ונורא במקום קול שיגרום לשיעורי התאבדות גבוהים ברחבי הארץ.
בנימה אישית יותר, לא היה לנו כל כוונה להעליב יוצרת מוכשרת כזו ועוד 6 לא קשורים, השיר של אביבית בר זוהר היה ממש אחד השירים הכי גאוניים ששמענו אי פעם. לא באמת, כל כך גאוני, אחרי ניקי מנאז' וג'סטין ביבר לא האמנו שיגיע שיר שיצליח לשבור שיאים ולהיות עוד יותר מטומטם.

קטגוריות: כתבות מיוחדות | תגים: , , , , , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: