10 הגיטריסטים שהכי מתאימים להיות בפנטרה – כתבה

whoWillDimeאיחוד של 3 חברי פנטרה הנותרים זה משהו שכנראה כבר לא יקרה בזמן הקרוב. לפחות לא בלי הסכמתו של ויני פול לא ייתן את הסכמתו, וזה משהו שכנראה לא הולך לקרות.
לא פעם אמרנו את זה אבל דיימבאג הוא גיטריסט חד-פעמי, וזה אולי אפילו בלתי אפשרי להגיד שמישהו אחר יהיה גיטריסט של פנטרה.
לתאר שיהיה גיטריסט אחר בפנטרה זה כמו לתאר את נירוונה בלי קורט קוביין או את קווין בלי פרדי מרקורי (ואקסל רוז וג'יימס הטפילד מוכיחים את הטענה שלי בערב מחווה למרקורי), זה לא נתפס.

למשימה הזו תרמו באופן היפותטי\אמיתי(במקרה של אנסלמו לפחות) חברי הלהקה את זאק ווילד, מי שידוע כגיטריסט של אוזי אוסבורן בשנות התשעים בעיקר וכמובן כסולן וכגיטריסט של Black Label Society.
ווילד הינו גיטריסט מצוין, אבל האם הוא באמת הגיטריסט המתאים והכשיר ביותר להיות בפנטרה? וואלה צריך לבדוק ואם זה לא הוא צריך לבדוק מי.
אז התמודדנו מול המשימה הקשה של בחירת הגיטריסטים המתאימים ביותר, מהגדול לקטן יותר.
חלק יכלו לקרות וחלק יראו כמו חלום בלאות רחוק.
הנה לפניכם, הגיטריסטים המתאימים ביותר לפנטרה.

ace10. אייס פהרלי (Kiss)
למה כן?
– ככל הנראה הגיטריסט שדיימבאג הכי היה רוצה שיחליף אותו. לדיימבאג יש מספר קעקועים של קיס על הגוף וסיפר לא פעם שפהרלי היה ההשפעה הגדולה ביותר שלו ושאם פהרלי לא היה קיים אז גם לא היה דיימבאג דארל. כנראה שאם הוא היה פונה לפנטרה אז הם היו ישר מקבלים אותו על המקום.
למה לא?- בעוד שרוב הגיטריסטים בעולם היו ישר אומרים 'כן!' לפנטרה, אפילו רק בשביל הפרסום ולא מאהבה ללהקה. פהרלי בתגובתו הראשונה הייתה יכולה להיות "איך הגעתי לכאן?". הבן אדם בן 63, הוא לא בקיס ויש לו קריירת סולו חמודה אשר בה הוא כבר בקושי משקיע זמן. בגלל זה קיס לא פונים אליו ובגלל זה פנטרה לא היו מעיזים אפילו לשאול אותו. בלי קשר, הז'אנר שפרהלי מנגן הוא נחשב עדין כל כך לעומת פנטרה, אם הוא היה מופיע איתם הוא לא היה עוזב את הבית בלי

9. גיטריסטים ישראליים
isrealipanteraלמה כן?- רגע לפני שאתם אומרים WTF?! תחשבו כמה נהניתם מההופעות מחווה לפנטרה, ותחשבו גם כמה גיטריסטים כמו אוריה ספיר וערן סגל מעריצים את פנטרה. תחשבו כמה פעמים אמרתם שבצפר הם הפנטרה הישראליים וש. ישנם הרבה גיטריסטים ישראליים שמאוד מוכשרים, ככל הנראה שהם יוכלו להחזיק סט של שעתיים ביחד עם פיל אנסלמו. גם מבחינת פרפורמנס הם היו יכולים לבדר איצטדיון עם שואו מגניב כמו במחווה לפנטרה. פיל אנסלמו עצמו גם זוכר טוב מאוד את הקהל הישראלי, וכנראה שגם הוא יודע שגיטריסט ישראלי, על אף האנונימיות שלו, יכול לשמור על הקו של פנטרה.
למה לא?- בוא נודה בזה, אם פנטרה יבחרו גיטריסט הוא יהיה או בריטי או אמריקאי, זהו.

Pinkpop Festival : Day 38. סיניסטר גייטס (Avenged Sevenfold)
למה כן?- למרות שמעריצי פנטרה שונאים בדם את אוונג'ד סבנפולד, הלהקה האהובה על סבנפולד הינה פנטרה. הם עשו ללהקה 2 קאברים כשאחד היה עם ויני פול וכמעט כל הופעה הם נראים עם חולצות פנטרה. חוץ מזה, אם נעזוב את שונות הז'אנר, מבחינת יכולות נגינה סיניסטר גייטס הוא אשכרה גיטריסט שמתאים לפנטרה. הוא יודע לנגן, הוא יודע ליצור גרוב, הוא יכול להחזיק סט ארוך ולתת שואו מעולה, אבל הכי חשוב הוא שהוא יודע לעשות שרדינג.
לא מאמינים? כנסו לפה(יש לזכור שאני מדבר על הגיטריסט ולא על הסולן)-
https://www.youtube.com/watch?v=G6YqCTOBZdk
למה לא?- כי גייטס והלהקה שלו איננו באותה סירה של פנטרה. כמה שסבנפולד מנסים להראות שהם מטאל, הם כבר מזמן הפליגו על ספינת הקור והרוק. זה לא דבר רע במיוחד, זה פשוט שגייטס איננו מתאים להיכנס לנעליים שהם נטו מטאל. בנוסף, כמו שאמרתי מעריצי פנטרה אינם מחבבים את אוונג'ד סבנפולד. הופעה עם גייטס תהיה אסון כלכלי כי.. ובכן אף אחד לא יבוא. זו תהיה יותר הופעה של מעריצי אוונג'ד סבנפולד ,שהינם נאמנים מאוד לגייטס, ופחות הופעה למעריצי פנטרה.

'מה לעזאזל? ישראליים? אוונג'ד סבנפולד? יא קוריסטים מסריחים יא אוהבי מוזיקה ישראלית יא שמאלניים (הבחירות מגיעות לכל מקום כנראה) אני חייב גיטריסט אמיתי אם לא תתנו לי אחד אמיתי אני הולך ל…
אוקי פבסיידר אנחנו מגיעים לזה.

Kerry_King,_20067. קרי קינג (Slayer)
למה כן?-
 לא צריך להתרגז הנה אחד, הגיטריסט של אחת להקות המטאל הקיצוני הגדולות ביותר שאי פעם נוצרו שבדומה לדיימבאג גם מתמחה בסגנון נגינה כבד יותר. מלבד ההבדל הסגנוני, אין להקה שיותר דומה לפנטרה כמו סלייר. כלומר, שתיהן הבאד-אססז של המטאל המודרני. לשתי הלהקות יש השפעה אדירה על עולם המטאל ושתיהן להקות שבניגוד למטאליקה ומגהדת' לא ירדו מהפסים הקלאסיים שלהם שגיטריסטים אגדיים בתחומם. בניגוד לגיטריסטים הקודמים, לקרי קינג יש באמת היסטוריה חברית עם פנטרה, אחרי שהם הופיעו ביחד באוזפסט שזה גרם לו לכתוב תפקיד גיטרה לGoddamn Electric מתוך Reinventing The Steel שאותו גם הקליט.
בנוסף לזה, קרי קינג הוא גם גיטריסט שדיימבאג סיפר שהשפיע עליו המון, במיוחד בתקופה שפנטרה ואנסלמו החלו לכתוב חומרים כבדים יותר. תוסיפו לזה את היותו גיטריסט מתאים ותקבלו גיטריסט מושלם לפנטרה.
למה לא?- כי קרי קינג לא בדיוק בן אדם שקל לשתף איתו פעולה בימים אלו, אפילו חברי סלייר ברובם עזבו את הלהקה מתוקף ההידרדרות של קינג.
מעבר לכך, קינג הינו בן אדם של להקה אחת. סלייר היא פרוייקט חייו והדבר היחיד שהוא משקיע בו, ולכן הוא לא יהיה מוכן לקחת עוד להקה גדולה.

markzvon6. מארק זבון (Kill Devil Hill)
למה כן?-
אחרי פנטרה, כל אחד מחברי הלהקה עשה משהו, קיל דביל היל הוא המשהו של רקס בראוון. מארק זבון הינו הגיטריסט שבראוון בחר אישית ביחד עם וויני אפיק(דיו,בלאק סאבת'), המתופף לשעבר של קיל דביל וממקימי הלהקה(ביחד עם בראוון). לא ממש ברור הניסיון עבר שלו(יש שמועות שהוא עבד קצת מאחורי הקלעים עם חברי לד זפלין), אבל בראוון אוהב אותו וכנראה ישמח לעבוד איתו בלהקת הבייבי שלו. בנוסף, זבון כבר ניגן עם בראוון ואנסלמו שיר של פנטרה בהפתעה המגניבה שלכתב זה היה הכבוד לעשות בה פוגו.
להוכחה-
https://www.youtube.com/watch?v=0SMLDf-4Pm4
למה לא?- כמו שאמרתי, לא הרבה ידוע על זבון עד הלהקה הזו. קשה לומר ממש שיתאים לפנטרה לקחת אדם עם פחות ניסיון והיסטוריה.

1keen5. פפר קינן (Down)
למה כן?- עוד גיטריסט שעבד בלהקה עם חבר פנטרה, והפעם הגיטריסט של הפרויקט של אנסלמו. לפפר קינן יש יתרון על כל גיטריסט בעולם שאף אחד לא יכול לקחת לו וזה היותו המוזיקאי היחיד בעולם שיכול לשרוד את אנסלמו. לא ברצינות, כל חבר להקה עזב ונטש את אנסלמו מהיותו בלתי נסבל ופפר קינן הוא היחיד שהצליח במשך 24 שנה ועוד ממשיך לסבול את אנסלמו.
זה משהו שאין אפילו לחברי פנטרה הנותרים. חוץ מזה, קינן הוא באמת גיטריסט מצוין, כלומר יש יותר טובים אבל הוא באמת טוב והוא גם מכיר את שירי פנטרה בע"פ בעקבות בקשות הקהל שאנסלמו ישיר מספר שירי פנטרה בהופעות של דאוון.
למה לא?- כי בשביל להיות בפנטרה אתה לא צריך להיות טוב, אתה צריך להיות לא מהעולם הזה(תרתי משמע- דיימבאג דארל). חוץ מזה, בשביל להיות בפנטרה אתה צריך להיות שרדר בגיטרה, זה משהו שיש לקינן אבל לא מספיק.

4. פטריק לצ'מן (Halford, Damgeplan)
damage plan 5/7/04 Brian Blairלמה כן?-
כשלאחים דארל היה נמאס מאנסלמו, הם החליטו לפנות לקריירה בלהקה חדשה שמוכרת כיום כדאמג'פלאן. לצ'מן,אשר מוכר כגיטריסט של Halford, ישר נבחן ללהקה הזו. האחים דארל נדהמו מיכולותיו הוולקאליות שלו וישר קיבלו אותו ללהקה.
לצ'מן הינו גיטריסט מצוין, והאחים דארל מאוד התחברו אליו. בנוסף, אנסלמו ובראוון יוכלו לדבר כמה שבא להם על קינן וזבון, אבל בסופו של דבר המילה הקובעת תהיה של ויני פול. הוא זה שעומדים להחליף את אח שלו בלהקה שלו, והוא גם האיש היחיד שיכול להרוס את האיחוד או לגרום לו לקרות, ההחלטה לגיטריסט מחליף תהיה שלו בסופו של דבר.
למה לא?- האמת שאין ממש הרבה סיבות. לצ'מן הינו גיטריסט מעולה וגם שרדר מדהים. הדבר היחיד הוא שלצ'מן לא היה פעיל הרבה בזמן האחרון ולכן קשה לדעת אם הצד שלו כגיטריסט נשאר. עם זאת אכן יש לו סיכויים חזקים.

tomMax3. טום מקסוול (Nothingface,Hellyeah)
למה כן?-
האחרון בסגת 'חברי ההרכב העכשוויים'. כמו שאמרתי מי שייתן את המילה הראשונה והאחרונה בקשר לגיטריסט יהיה לא אחר מאשר ויני פול. עם כל הכבוד ללצ'מן ולDamgeplan, פול תיאר את Hellyeah כלהקה שהיה לו הכי כיף לנגן איתה מאז פנטרה הישנה ותיאר את חברי הלהקה כחברים שהם כמו אחים שממש כיף להם לנגן ביחד (דבר שמתואר מאוד בשירם Band Of Brothers). אני לא צריך לדבר אפילו על יכולותיו כנגן, מקסוול הוא כנראה הגיטריסט המועדף על ויני ואם הוא יחליט כך אז שום דבר לא יעצור אותו.
למה לא?- אני מאוד אוהב את Hellyeah, אבל טיפה בדומה למקרה עם סיניסטר גייטס, מקסוול איננו מתאים מבחינה סגנונית לנגן בפנטרה. בעוד שמקסוול עושה דברים מודרניים יותר בNothingface וHellyeah שנהנים מגרוב ודיסטורשיין, פנטרה נשענים על סולואים ודברים שהם כבדים האומנם אבל לוקחים השראה מלהקות קלאסיות יותר.

2. זאק ווילד (Ozzy Osbourne, Black Label Society)
למה כן?-
כמו שאמרנו כבר, ווילד הינו הבחירה האמיתית של חברי הלהקה. נכון לעכשיו אם יהיה איחוד אז ווילד הוא הגיטריסט שחברי הלהקה רשמית סיכמו עליו וזאת מבלי לשבת או לדבר אחד עם השני. אין לו ממש יתרונות שלדעתי אין להרבה להקות אבל היתרון שלו הוא חזק מאוד וזה שחברי הלהקה רשמית רוצים אותו.
Zakk-Wylde-Erickson-2למה לא?-
כאן אני אתן דעה אישית יותר לשם שינוי. פנטרה מעבר להיותה להקה מופתית, היא להקה שכל חבר בה יש לו כישרון לא מהעולם הזה. אני לא אומר שווילד הוא לא גיטריסט מצוין, הוא כתב את כמה מהשירים היפים ביותר בהאבי מטאל, אבל הוא לא קורן מהכישרון העצום של חברי פנטרה. לא מזמן הייתי בפסטיבל שבו זאק ווילד הופיע עם Black ביום הראשון ואנסלמו הופיע סולו ביחד עם בראוון כאורח, ואי אפשר שלא לראות את הפער ביניהם. בעוד שאפילו בראוון היה בולט כבסיסט מטורף, ווילד היה יותר בקטע של "בואו ניתן להם כמה שירים ונלך הביתה". ככותב הוא גאון, אין ספק, אבל לא כיף לראות גיטריסט כזה שהתשוקה בו למוזיקה הולכת ונחלשת ולכן הוא לא נמצא במקום הראשון
ווילד לדעתי לא מאותו החומר של פנטרה ולכן אין מצב שהוא יהיה במקום הראשון.

והזוכה… הוא.. היא(?)……

1. מארק מורטון (Lamb Of God)
למה כן?-
הוא שרדר, הוא יודע איך להחזיק גיטרה, יש לו להקה דומה סגנונית, לא הרבה יודעים את זה אבל יש לLamb Of God גם קשר מצוין עם כל חברי פנטרה הנותרים (לגבי דיימבאג לא ידוע אבל אפשר לנחש שהוא הלך לעולמו לפני פריצתם של הלהקה. אבל מה, מה יש למורטון שבגללו בחרנו דווקא בו?
mortonהאמת היא- שאפשר להביא גיטריסטים וחברים טובים עד מחר, אבל הקלף המנצח הוא קלף הערצה.
מורטון הינו מעריץ עצום של פנטרה וציין את דיימבאג דארל כהשפעה ענקית עליו. פנטרה כל כך השפיעו על מורטון ולהקתו שגרם להרבה מעריצים להאשים את לאמב אוף גוד בהעתקה ושאר האנשים הנחמדים יותר הצהירו על לאמב אוף גוד כפנטרה הבאים.
ויני פול בעצמו אמר שהוא מאוד אוהב לשמוע בזמנו הפנוי את לאמב אוף גוד והצביע על Ashes Of The Wake כאחד האלבומים הטובים של העשור.
דבר אחרון, ראיתם פעם את לאמב אוף גוד מופיעים?
למה לא?- היה קשה למצוא. אבל נראה שהבעיה היחידה במורטון היא שהוא לא הגיטריסט הכי גדול,משפיע ומפורסם במטאל. בנוסף, בדומה לקרי קינג גם מורטון נאמן ללאמב אוף גוד ולא קושר קשר עם אף להקה אחרת.
עם זאת, בניגוד לגיטריסטים הקודים הבעיות האלו קלות לפתירה, ככל הנראה שאם פנטרה היו קוראים לו הוא היה מוכן אפילו להתפטר מלאמב אוף גוד (לא! אל תעשה את זה!) ואם חברי הלהקה שקלו גיטריסטים עם הרבה פחות ניסיון ממנו ללהקות אחרות שלהם(שרובם נמצאים ברשימה זו) אז לא היה להם משנה לקחת את מורטון.

 

בונוס!
4 גיטריסטים שבשום פנים ואופן לא יכולים להיות בפנטרה

benbru4. בן ברוס (Asking Alexandria)
למה כן?-
כי לחברי פנטרה יש חוש הומור מפותח.
למה לא?- איך שאנחנו בשאווטר מיוזיק אוהבים לצחוק על אסקינג אלכסנדריה, ועכשיו כשהמשפט בינינו לבין מעריצי אסקינג סוף סוף נגמר אפשר להמשיך.
ועכשיו אנחנו נראה לכם למה אין שום מצב ביקום שזה יקרה לפי המכתב הזה שבן יכול היה לשלוח-

לפיל אנסלמו,רקס בראון וויני פול היקרים,
אני מאוד מודה לכם על ההזמנה להיות חלק מהלהקה שלכם זה כבוד גדול.
יש לי רק כמה הצעות לשיפור השירים שלכם שרציתי להראות. למשל השיר
Walk היה לי נורא קל לנגן אותו אז חשבתי לשנות את הסולו לטאבים של:
0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0.
אשמח לשמוע את תגובתכם ובבקשה אל תשכחו לשלוח לי לתת לי במזומן 5 מיליון אירו בחזרה הקרובה שלנו ו50 בהופעה שאחרי.
בתודה,
בן ברוס

(הכול באהבה)

brianmay3. בראיין מיי (Queen)
למה כן?- אנה אערף? העולם מצחיק אז צוחקים.
למה לא?- ובכן בראיין מיי הוא מאוד מסחרי, עד כדי לשים את אדם למברט בתור הסולן של קווין, אבל אין מצב שעד כדי כך. מלבד היותו עם ראש מסחרי, בראיין מיי הינו אחד הגיטריסטים האהובים עליי באופן אישי ואני רואה אותו כאחד הגיטריסטים הטובים בעולם, אבל יש גבול לכל תעלול. בראיין מיי לעולם לא יגיע לפנטרה אלא אם כן פיל אנסלמו ייצא מהארון או ילך לפיתוח קול.

2. פול מקרטני (Wings, Beatles)
The 2012 MusiCares Person Of The Year Gala Honoring Paul McCartney - Showלמה כן?-
הסוכן של מקרטני:"פול קבעתי לך להיות גיטריסט של פנטרה?". מקרטני:"בבקשה?!". סוכן:"אמרתי שקבעתי לך להיות גיטריסט של פנטרה!". מקרטני:"בבקשה?! לא שמעתי".סוכן:" אם אתה רוצה להיות הגיטריסט של פנטרה!!. מקרטני:"אה, כן, עם שני סוכר בבקשה".
למה לא?-
יש אלוהים, וקוראים לו פול מקרטני. כמה שאפשר לצחוק על גילו המופלג, סר פול מקרטני הינו אחד האנשים הכישרוניים ביותר שהיו בעולם המוזיקה ולדעתי הוא כתב את השירים היפים ביותר של הביטלס. אבל אני ממש ממש ממש לא רואה את מקרטני לוקח גיטרת דין, מחבר דיסטורשיין ומתחיל ליילל על הגיטרה את הסולו של Walk. זה היה יכול להיות ממש אדיר, אבל נכון לעכשיו בוא נשאיר את זה בקטגוריית 'אין שום מצב שבעולם'.

ninne1. נינט טייב (כוכב נולד ו..מאיפה אני יודע?!)
למה כן?-
כדי שויני פול יראה לעולם איך הוא מרגיש ע"י לגרום לכולם להרגיש 'ים של דמעות בשתי עיני, ליבי זועק דיימבאג שוב אליי..'.
למה לא?- כל גיטריסט שעבר לפחות שיעור אחד טוב בגיטרה יכול לזהות למה שווה סוג הנגינה של נינט טייב.
היא זמרת מצוינת והאומנם אין לי חיבור ממש לשירים שלה אבל עצם היותה כותבת שירים שכל פעם מחדשים משהו אומר שאין לי טענות נגדה (שזה משהו שיש לי בדרך כלל יש לי לזמרים ישראליים).
עם זאת, אני חושב שטייב היא האחרונה להיות גיטריסטית של.. ובכן כל להקה, בלי צל של ספק כל להקה.

קטגוריות: כתבות מיוחדות | תגים: , , , , , , , , , , , , , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: