"לשנות את גורלה של להקה שלמה"- ריאיון עם טירן עזרא מFerium

FeriumInרגע יש כאלה בארץ שלא יודעים מי אלה Ferium?! אתם פאקינג צוחקים עליי?! טוב טוב אז החלק הזה רק למי שלא ידע, פריום זה אחד ההרכבים המובילים כיום במטאל הישראלי. הלהקה הוקמה ב2006 בתור להקת קאברים לפנטרה ולאמב אוף גוד, כאשר חברי הלהקה היו עדיין תלמידי בית ספר. ב2009 הלהקה החלה בפריצה שלה עם האי-פי The New Law והופעה בפסטיבל וואקן. מאז ועד היום, Ferium ממשיכים לשבור ולהפתיע, בין אם זו הופעה עם Gojira ובין אם זה טור עם The Agonist וממש בקרוב גם טור עם הלהקה האגדית Sonic Syndicate. Ferium כבר הוכיחו שמדובר בלהקה יוצאת דופן גם מבחינת המוזיקה המצוינת שלהם ובין אם זה בהופעות המעולות שלהם. את הלהקה יצא לי ממש להכיר בפסטיבל הSummer Storm שבו הלהקה שברה כהרגלה את הבמה. אז ישר הזמנתי את טירן עזרא לריאיון על האלבום החדש, הטור עם Syndicate, Gojira, טקסיי חימום קול, ספרים, עבר,הווה וגם קצת על מה שיקרה באלבומים(קראתם נכון) בעתיד..

(מרואיין- טירן עזרא)
(מראיין- מתן Shouter יניב)

הי טירן,
מה קורה אתכם בימים אלו?

אנחנו כרגע מתכננים כמה הופעות מקומיות לפני יציאה לטור אירופאי עם Sonic Syndicate! ובכללי עובדים על עוד יציאות לטורים בעולם.

שמרתי גם מקום מיוחד לSonic בריאיון.
אבל קודם כל, לפני כמה חודשים השקתם את אלבום הבכורה שלכם, תספר לי מה דעתך עליו?

האלבום הזה הוא מוצר שהרבה מאוד מאמץ ורגש נכנסו לתוכו במשך ארבע השנים שבו עבדנו עליו, במיוחד כשזה הגיע למאבקים אישיים שאני ואלרם (הכותבים העיקריים) נתקלנו בהם כאינדיבידואליים. אז אני מאוד אוהב אותו כאלבום ואני יכול להגיד שאני גאה בו כשחרור ראשוני ללהקה.

Ferium2

"המחשבות הכמוסות שיש בראש של הכותב" – טירן עזרא

מה המשמעות של שם האלבום?

השם Reflections הוא שם שבא ביחד עם הליריקה והקונספט של האלבום. דבר ראשון, הנושא הוא השתקפות של אדם בפני עצמו במצבים נפשיים שונים, גם הרהורים, שהם המחשבות הכמוסות שיש בראש של הכותב.

אתה יודע כשאני שמעתי את האלבום שלכם ואחר כך גם את האי פי הרגשתי שזה לא שונה מבחינה סגנונית מצד אחד, אבל מצד שני ההתפתחות שלכם מאז ועד היום הייתה אם יורשה לי לומר, מדהימה. מה לדעתך קרה שכל כך התפתחתם מאז ועד היום?

פיתחנו סוג כתיבה שמאוד מתאים לדרך שבה אנחנו כותבים ליריקה. אם זו ההרמוניות הטיפה יותר כבדות והבנייה היותר מפוקפקת. זה תהליך התבגרות טבעי- אני כבר לא יכול להתאפק לשחרר עוד חומרים

אני מזהיר מראש השאלה הבאה היא קצת לא פירית אז אם תרצה לדלג אני לא אכעס.
כמו שאמרנו למרות שהתפתחתם מאוד אתם נשארתם עם הסאונד שלכם ועם בדיוק הסגנון שלכם מ2009 עד 2014, אתה חושב שבאלבום הבא אתם תשתנו עם הסאונד והסגנון או שתעשו משהו שונה?

האלבום הבא יישאר על אותו הקו של Reflections רק שהוא ייכנס לתכונות האישיות שלנו כנגנים הרבה יותר, מאשר לפרוס את יכולת הכתיבה שלנו כלהקה. אז הוא יהיה בגישה קצת אחרת אבל עדיין מאוד כבד וברוטאלי.

Ferium3

"יש לנו המון חומר מוקלט שעוד לא גמרנו" – טירן עזרא

אתה רוצה לומר לי שכבר התחלתם עם האלבום הבא?

יש לנו המון (מדגיש המון) חומר מוקלט שעוד לא גמרנו. יש כבר כמה שירים מוקלטים, אבל אנחנו רוצים לקחת את האלבום הראשון שלנו עד לסוף הפוטנציאל שלו.

בכל זאת יש קצת פרטים שאתה תוכל לחשוף בפנינו עליו?

רק שהוא חלק מסדרה של אלבומים מתוכננים שמדברים על אותו הנושא מבחינת ליריקה, אפשר לקחת את זה כמו סדרת ספרים.

אם זו הייתה סדרת ספרים אז אני חושב שהיא סדרת הספרים הכי כבדה שקראתי\שמעתי (חח צוחק)

בדיוק! (חח צוחק)

בוא נחזור קצת לעבר.
בעצם מאז האי פי ועד האלבום נפרדתם השתניתם קצת בהרכב, אתה מרגיש שהנגנים החדשים יותר חידשו קצת משהו בFerium?

כמובן, יוני ביטון על הבס ורון עמר על התופים, זה הרית'ם סקשן שרק ייחלנו  מבחינה מוזיקלית. משהו שייתן למוזיקה את הנגיעה האישית ושיישמעו את הכישרון בכל מעבר או קטע ספציפי

בעצם לפני שהוצאתם אלבום אתם עשיתם את כל הדברים שלהקת מטאל ישראלית חולמת לעשות שזה טור באירופה,הופעה בוואקן, רק חסר שהייתם משיקים ליין של חומוס והייתם מסודרים, איך לדעתך זה קרה שעשיתם את כל הדברים האלו דווקא לפני יציאת האלבום הראשון שלכם?

אני חושב שבגלל שאנחנו כל כך רעבים שהמומנטום שלנו בשמיים, ואז במיוחד. כי גם היינו יותר צעירים, עכשיו אנחנו הרבה יותר ריאליים מכיוון וכבר שמדובר בעסק שצריך לתפעל כמו שצריך.

איך כל הדברים האלו השפיעו על האלבום?

"רק למדנו דברים בצורה מקצועית יותר" - טירן עזרא

"רק למדנו דברים בצורה מקצועית יותר" – טירן עזרא

שמצאנו חברת הנהלה, שמצאה לנו לייבל ששחרר את האלבום. היה לנו איזשהו "פורטפוליו" להראות בשביל שישקלו לייצג אותנו לפני השחרור.
על המוזיקה זה לא השפיע בשום צורה. רק למדנו דברים בצורה מקצועית יותר, במקום לפלש את דרכנו בארץ.

עכשיו כמו שהבטחתי..
אתם עומדים בקרוב לעשות טור עם להקה קטנה ואנונימית ששמה Sonic Syndicate, רציתי לשאול למה דווקא להקה כל כך אנונימית?

הם לא אנונימיים אחי.

אחי אני צוחק (חח צוחק)

אה, ציניות במכשירים חשמליים (חח צוחק).

איך אתם מתכוננים לטור איתם?

בארץ אנחנו עושים חזרות אינטנסיביות, משתדלים גם לחזור על מקצועיות של הופעה מבחינת ניהול זמנים וכו'. לפני הופעה יש לנו כמה טקסיי חימום קול וכאלה, תמיד כיף.

וכמה קורבנות מוקרבים בטקסים האלו?

כמה שיותר.

בעצם זו לא הפעם הראשונה שאתם מופיעים עם להקות גדולות, רק שנה שעברה הופעתם עם  The AngonistוThreat Signal, עם איזו עוד להקות היית הכי רוצה להופיע איתם בחול?

אנחנו מאוד רוצים להופיע עם ג'וג'ירה. מאז שהם הופיעו פה וחיממנו אותם נוצר קשר טוב בינינו, בתקווה ששני חברות ההנהלה שלנו יום אחד יהיו בדיבור ריאליסטי.

בעצם אתם התחלתם את דרככם בבית ספר בעשור הקודם. כשהוקמתם, אם מישהו היה מודיע לך שתוך כמה שנים אתם תוציאו אלבום,תופיעו בפסטיבלים,תופיעו עם סוניק, היית מאמין לו או מאשפז אותו במוסד?

הייתי מאמין לו, אני רואה דברים גדולים קורים בשביל הלהקה שלנו, והייתי גם לוקח אותו איתנו שיהיה איזה קמע על הבמה.

אוקי טירן הגענו לשאלה האחרונה בריאיון. אני רוצה קודם כל להודות לך שהתארחת אצלנו, זה היה כיף, ואני מאחל לכם עוד הרבה טורים עם סוניק או ג'וג'ירה, וגם אולי איזו סדרת ספרים\ אלבומים נחמדה.
השאלה האחרונה היא האם יש לך מסר למעריצים?

(חח צוחק) תודה, מעריך מאוד את העבודה שאתם עושים. כן יש לי גם מסר.
לא יודע איך לגרום לזה להישמע מבלי להתרפס, אנחנו חיים בעידן שערך של להקה נמדד ע"פ כמה שהיא מוכרת אלבומים\חולצות\יין\גרביים, אין מה לעשות. אז תעשו מה שביכולתכם כדי לתרום לעובדה שאתם יכולים לשנות את גורלה של להקה שלמה.

(לא לשכוח) קישורים:

Change Of Winds-

אתר הלהקה-
http://www.feriumband.com/

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/FeriumIsrael?fref=ts

FeriumBand

קטגוריות: ראיונות וכתבות | תגים: , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: