איך הכול התחיל- חלק א' – איך נכנסתי למטאל ?

Heavy_metal_baby_by_apocalyptico100לכל מטאליסט יש סיפור ארוך משלו לגבי איך הוא הגיע לז'אנר לא נגיש שנשמע כל יום ברדיו כמו מטאל. אולי תופתעו אבל כמעט כל אחד מחברי הלהקות שאתם שומעים היום, כשהוא שמע את השירים בעלי הגראולינג והצרחות בפעם הראשונה הגיב כרגיל כמו ילדת MTV של היום- "מה זה החרא הזה?!". יש מטאליסטים שישר חגגו עם מטאליקה,סלייר,פנטרה וכו'. יש כאלו שהתחילו עם המטאל הפחות רועש כמו זפלין,גאנס אנד רוזס,אירוסמית' וכו'. יש את הרוב שהתחילו מהרוק כמו קווין,גרין דיי,לינקין פארק,U2 וכו'.

אז רצינו לשמוע איך אותם המוזיקאים,אותם אלו שאנחנו שומעים כל יום הגיבו למטאל בפעם הראשונה ואיך הגיעו לז'אנר ששינה את חייהם לנצח והביא אותם להיות מי שאתם מכירים היום. אז ביקשנו מאביב אדרי,יקיר שוחט,אוריה ספיר,תומר דרמון,מוטי רוקח, איגור בנדיטקיס ויוחאי דוידוף לספר לנו דרך איך,מתי,מאיפה,איך זה השפיע על הלהקה שלהם, ובקיצור שאלנו אותם איך הכול התחיל.

(צילום ע"י אלכסנדרה Redcup זאבי, חוץ מאיפה שלא מצוין)

 

יקיר שוחט Hammercult

יקיר שוחט Hammercult

יקיר שוחט Hammercult

בערוץ VH1 הייתה תוכנית בשם Friday Rock Show שהייתה משודרת בכל יום שישי ב12:00 בלילה ואותה הנחה טומי ואנס המנוח.

התכנית הייתה כולה חגיגה של הבי מטאל מכל השנים ואני בתור ילד בן 14 הייתי יושב כל יום שישי מול הטלוויזיה ומחכה לראות אילו להקות חדשות אני אכיר היום ומה ינוגן בתכנית.
זה היה המקור שלי למטאל.

עברו המון שנים ומאז טומי ואנס נפטר. אבל אני עדיין מדי פעם נזכר איך הוא מציג את התכנית ואומר ""The best rock on the box עם משקפי השמש השחורים באולפן החשוך ואת הפעם הראשונה ששמעתי להקות כמו קינג דינאמונד,בת'ורי ואליס קופר- בFriday Rock Show.

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/hammercult?fref=ts

אוריה ספיר Matricide

אוריה ספיר Matricide

אוריה ספיר Matricide

כשהייתי בכתה א' נחשפתי לראשונה בעצם לרוק הכבד או יותר נכון לגלאם רוק. סבתא שלי במקרה קנתה את הקלטת (!) של הספגטי אלבום של GUNS N' ROSES. עטיפת הקלטת מעוטרת בצילום של ספגטי וסבתי חשבה שמדובר במתכונים לספגטי, אז היא קנתה את הקלטת והביאה אותה לאמי. מהר מאוד אוזני הגיעו לשמוע את הקלטת הזו ושם התחילה הערצה רבה ללהקה ותחילת הרומן עם הרוק הכבד. עם השנים המשכתי לשמוע רוק ורוק כבד, להקות כמו Sonic Youth, Queen, Rage Against The Machine, Black Sabbath,   אם כי שמעתי גם הרבה מוזיקה אחרת – אלקטרונית, טראנס, פופ ומוזיקה ספרדית. האהבה האמתית שלי באותה תקופה הייתה ללהקת THE PRODIGY ואף זכיתי לראות אותם בהופעה חיה בכיתה ו'.

אני זוכר שבגיל 13 נפגשתי עם חברי היקר רועי חן שמנגן תופים במלא להקות אדירות ומגניבות בארץ וביניהם גם MEGASON. רועי כבר היה עמוק לגמרי במטאל, שיער ארוך ועגילים וחולצות של להקות שלא שמעת עליהם. הוא בעצם השמיע לי את PANTERA בפעם הראשונה, את האלבום FAR BEYOND DRIVEN. התגובה הראשונה שלי למוזיקה הזו הייתה די טיפוסית ושאלתי כמובן " אבל למה הוא צועק ככה!?", "זה ממש מסריח ואני לא מאמין שאתה מקשיב לזה ", רועי בחזרה אמר לי לתת לזה עוד הזדמנות ולהקשיב לזה בזמני הפנוי. הוא השאיר לי מס' דיסקים לשמוע בבית ואלו בעצם הלהקות מטאל הראשונות שנחשפתי אליהם –

CYNIC – FOCUS, CANNIBAL CORPSE – VILE, PUYA – FUNDAMENTAL, ANAL CUNT  וכמובן  FAR BEYOND של פנתרה.

לקח לי קצת זמן עד שהחלה ההתמכרות הקשה למוזיקה הזו. פנתרה הפכו להיות הלהקה האהובה עלי ביותר. עד אז הייתי סקייטר עם נטייה קלה לערסיות ועברתי שינוי רציני. התחלתי להאריך שיער, ללבוש חולצות של להקות ואף התחלתי לנגן בגיטרה חשמלית לאחר שנחשפתי והושפעתי מהאיש והאגדה דיימבאג.

בגיל 14 הקמתי יחד עם חברים את הלהקה הראשונה שניגנתי בה בשם – SOLITARY. להקת דת' מלודי מהוד השרון, היינו שלושה גיטריסטים, יוגב סיטון ((ex Matricide , רועי מורד ושקד פורמן (ex The Fading). הכרנו אחד את השני בבית הספר בהוד"ש ודי מהר התחלנו להופיע והדברים התקדמו בצורה מגניבה עד שעזבתי את הלהקה והמשכתי בדרכי שלי ללא להקה.

כעבור כמה שנים יוגב החליט שהוא רוצה ליצור מוזיקה יותר כבדה, דת' מטאל בהשפעת MORBID ANGEL, סגנון שדיבר אלי יותר בזמנו ומיד הצטרפתי אליו אל תוך הפרויקט צד הזה שלו שנקרא – MATRICIDE. הייתי בן 17 בערך וקצת זמן לאחר הצטרפותי למטריסייד, התחלתי לנגן באחת מהלהקות שהכי הערצתי בארץ בשם Eternal Gray. עברתי הרבה חוויות עם הלהקות שלי, לצערי הסיפור של איטרנל נפסק בטרם עת ולפני שהספקנו לממש את הפוטנציאל המטורף שהיה להרכב הזה, אבל מי יודע , אולי בעתיד.

מטריסייד עברה הרבה גלגולים, שינויי הרכב, מפרויקט צד של גיטריסט אחד, להרכב רציני שמורכב מנגנים מוכשרים שעובדים ויוצרים ביחד. מלהקת דת' מטאל כבד למוזיקה שיותר משתייכת לזרם ההארדקור והמטאל. כיום מטריסייד מורכבת מ – 4 נגנים, רן אליהו, שחר גיא, אופיר זיגי ואני. יחד אנחנו מופיעים בארץ ובעולם, כותבים מוזיקה, מנסים למתוח את הגבולות של המטאל וליצור את המוזיקה הכי טובה בעיננו.

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/MTRCD?fref=ts

How its started3

מוטי רוקח Spawn Of Evil

מוטי רוקח Spawn Of Evil

כל הסיפור דרך של SPAWN OF EVIL  אף פעם לא היה בידיים שלנו,תמיד הרגשנו שהלהקה היא יצור שקיים בזכות עצמו, כח לא מובן שחיבר וכיוון אותנו לאורך כל ה21 שנים שאנחנו מכירים אחד את השני.

בהתחלה הוא דחף אותנו להכיר,לימד אותנו לשמור על הגב של השני,לימד אותנו למרוד במוסכמות, איחד אותנו וחיזק אותנו כמו פלדה… וכשהיינו מוכנים נפשית הוא התחיל ליצור לעצמו צורה,עצמות,בשר,גידים,שרירים,ולבסוף לבש על עצמו את העור שנקרא "השרצים המרושעים" הלהקה -SPAWN OF EVIL,ובשנה האחרונה אף השריץ אלבום חדש בשם: "Ecstatic Aggressive Behavior".

את בית הספר היסודי(עד כיתה ח') שנאתי בדם,כל התקופה הייתי חוטף מכות או בורח ממכות,ככה זה שאתה שמן בגיל הזה,מפתיע שלא הורדתי משקל מכל הריצות.

בגיל 13 ראיתי על השולחנות בבית הספר ציורים של הלוגו שעתיד להיות הלוגו הכי מפורסם בעולם המטאל. שאלתי את אחי הגדול מי הם ואחרי כמה ימים הוא הביא לי שיר אחד בקלטת, את HOLY SMOKE שלIRON MAIDEN . המוזיקה גרמה לי לברוח,העוצמה שלה נכנסה בי כמו שד מהרגע הראשון. היא התחילה להרוג את הפחד שלי מהעולם,מהכללים,מהחברה שסבבה אותי. אני ושכן חיפשנו עוד להקות מצאנו את מגהדת,בלאק סאבאת',מטאליקה,נגיעה של ספולטורה, ואת סלייר שלא הסכמתי לשמוע כי הרי הם נאצים לכל דבר.
לאורך השנתיים הבאות התחלתי לענות,לעמוד על שלי ,התחלתי להחזיר . בסופו של דבר יצרתי לעצמי ביטחון עצמי דרך המוזיקה שבחרה בי.

הסיפור של השרצים מתחיל בביקור של חבר של אחי בחדרה בשנת 92,לחבר קוראים ירון חקון (16). אני בן 15 לא מודע בכלל שקיים סגנון בשם דת'-מטאל,הכל היה נקרא רוק כבד,ושידר מרד.

ירון הביא לאחי הגדול דיסק לשמוע,אני בחצי אוזן מהחדר השני שומע בלוק של רעש ,מתכות חותכות ונביחות מהגהנום, , אני זוכר שלקחתי את העטיפה והתחלתי לקרוא את הטקסטים…שיר ראשון נקרא SATAN SPAWN-THE CACO DEMON, ללהקה קראו DEICIDE.מהר מאוד אני מבין מול מה אני עומד כאן, ומניח את הדיסק ואומר לירון שזה מוגזם ופסיכי…ויוצא מהחדר…

לילה אחד או שתיים עוברים והרעש לא יוצא לי מהראש,נכנסתי בשקט לחדר של אחי ולקחתי את הדיסק,את הכאב ראש שקיבלתי אחרי 4 השירים הראשונים אני לא אשכח אף פעם,היה לי לחץ מטורף בעיניים,הרגשתי שעוד שניה הגולגולת שלי מתפרקת לשניים… נלחמתי בטקסטים,המסר שלהם קרע אותי,זה משך אותי כמו זבוב ללהבה,וזה הפחיד אותי באותה מידה כי ידעתי שאני יכול להישרף. ירון מעולם לא קיבל את הדיסק הזה חזרה,אחרי שנים קניתי לו חדש,הוא עד היום מונח במקום הראשון במתקן הדיסקים שלי.

ירון הקים את להקת DEAD END  בה היה גיטריסט ולאחר מכן מתופף…ואת להקת RESURUCTION כמתופף, הרכבי דת מטאל חדרתיים בין השנים 92-95 .. וכך מחול השרצים יצא לדרך כש ירון למעשה הוא החונך שלי בעולם הדת' מטאל.
6 שנים אחרי זה הקמנו את SPAWN .

"ש שר שרצ שרצים מרושעים".

דף הלהקה בפייסבוק-
www.facebook.com/spawnofevil.il

 

אביב אדרי Magor

אביב אדרי Magor

אביב אדרי Magor

אלבום המטאל הראשון שהיה לי היה And Justice For All של מטאליקה. הדיסק היה מתנה לבר מצווה שקבלתי מחברים. עוד לפני שקנו לי אותו הם שאלו אותי איזה דיסק של מטאליקה אני רוצה, השחור או הלבן.
לא היה לי מושג על מה הם מדברים ולא נראה לי שגם להם היה כי מבחינתם זה היה שם של להקת מטאל מוכרת מאוד והמסקנה היא שזה בטוח משהו טוב.

כששמעתי אותו זה היה פשוט רעש ובלאגן מבחינתי.
טוב לא הבנתי מה אני שומע אז זה נשמע לי פשוט כמו רעש אחד גדול, אבל השמעה אחרי השמעה, הכול התחיל להתבהר והתחלתי להבין את הגאונות הניצבת מולי.
התמכרתי. הייתי שם את מערכת הסטריאו להעיר אותי לבית ספר ב7:00 כל יום, תארו לעצמכם לקום בבוקר כל יום עם האלבום הזה
Blackend,זמנים טובים..
באותה התקופה, הדיסק היו יקרים אז לאט לאט כל הזמן קניתי אחד,master ו-reaload שבדיוק יצא וגם התווסף לו אלבום של הלהקה היריבה מהסיפור המיתולוגי שהיה euthanasia של מגהדת'.

יום אחד הגיע אלינו הביתה החבר החדש של אחותי, שהיה מן הסתם גדול ממני ולכן הוא "מגניב" ועבר לי בדיסקים. הוא ראה מה הכיוון ברוב הדיסקים ואמר לי "בוא אני ישמיע לך משהו". הלכנו לסלון והוא שם במערכת של אבא שלי דיסק והתחיל להשמיע לי אותו.

הוא היה שונה, אלו לא רק היו גיטרות ותופים, היו גם קלידים והסולן שר במין צרחות כאלו והיה ממש קשה להבין מה הוא שר. הלהקה הזו היא Cradle Of Filth באלבום Cradle To Enslaved, וברגע שהתחלתי להבין מה הולך שמה שוב התמכרתי. זה היה הדבר הכי כבד ששמעתי בחיים שלי והיה עוד משהו שהיה חדש לי- הם נשמעו מרושעים, זה היה כמו להקשיב לסרט אימה, מה שהיה לי כל כך מגניב.

בתקופה הזו, פרצו להקות "חדשות" כגון korn,linkin park,limp bizkit ועוד.. אבל עד שהגעתי לתיכון כבר לא הייתי מטאליסט רגיל. כן כן הייתי 'בלאקר' אז הלהקות האלה עברו לי מעל הראש ובאוזניות הדיסקמן שלי היה דופק Cruelty and the beast של Cradle Of Flith.
התחלתי ללמוד גיטרה בגיל 13. אז עד התיכון כבר הייתה לי חשמלית ויכולתי לנגן ברמה סבירה לגיל שלי.

יום אחד, בהסתובבויות בעיר רעננה, פגשתי מישהו שהיה חבר של חבר של חבר שהיה מתיכון אחר. ישבנו על איזה ספסל ברחוב והוא לבש חולצה של מטאליקה garage inc שהיה די חדש אז.
מסתבר שהבן אדם הזה יודע את המטאל שלו ואם זה לא מספיק אז הוא גם מתופף!
החלפנו טלפונים וקבענו להפגש לנגן, כך הכרתי את רוקו שהקים איתי את הלהקה ומנגן איתי עד היום במגור.

אז צלצלתי, אז לא היו פלאפונים אז התקשרתי לבית
הלו..
כן
רוקו בבית?
לא הוא יצא
טוב תודה

כך זה היה למשך המון זמן וכבר הכרתי את אמא שלו מהטלפונים שהייתי מצלצל ואפילו תפסתי אותו פעם או פעמיים אבל הוא "לא יכל לנגן כי הוא היה עסוק". עלק עד שיום אחד..

הלו
היי ורד מה שלומך?
חרא!
אה אוקי למה?
רוקו בכלא
אה.. אז הוא לא בבית…. טוב..אז… אני מקווה שהכול יהיה בסדר..אה..אוקי..
טוב אני צריכה ללכת ביי.

רוקו נעצר על סחר בסמים ואחרי כמה ימים באבו קאביר חזר הביתה למעצר בית עד המשפט וכשאתה במעצר בית אין לאן לברוח.
אז באתי אליו לנגן וכך הקמנו את Magor.

*- בהזדמנות זו אנחנו רוצים לאחל בהצלחה לענקית הבלאק הישראלית MAGOR שאחרי עשור תייצג אותנו בשיא הכבוד במטאל בטאל בוואקן.

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/MagorBand?fref=ts

How its started4

יוחאי דוידוף Prowlers

יוחאי דוידוף Prowlers

בעצם התחלתי עם קווין אם צריכים להחשיב מוזיקה שכוללת דיסטורשנים וכל הוורג'רעס. אך ההתמקדות במטאל התחילה כשהייתי בן 12 והכרתי דרך אחי הגדול את האלבום השחור של מטאליקה (כן כן אותו אלבום שהכניס דור שלם של לובשי שחורים לעניינים) וזה גירה לי את החושים להכנס יותר לעומק לכל הדיסקוגרפיה של מטאליקה.

כשזה לא הספיק הכרתי דרכם את מגהדת' וזה בכלל הדליק אותי. פתאום מיידן נכנסו לתמונה עם Seven Son. פנטרה הוציאו אותה שנה את Volgar וכן הלאה.
כך הנני היום הגיק מטאל שאני.

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/PROWLERSOFFICIAL?fref=ts

How its started5

תומר דרמון Loud N Clear

תומר דרמון Loud N Clear

כל אחד זוכר את הפעם הראשונה שבה הוא שמע דיסטורשן של גיטרה , מהלומות סנייר וסולן בעל קול גבוה שמסוגל לשבור חלונות. עבור רבים זה נקרא רעש – עבורי זה נקרא אויר לנשימה.

הפעם הראשונה ששמעתי היתה אי שם בתחילת שנות ה- 90 כאשר GUNS N ROSES ו – DEF LEPPARD  היו בכותרות ואף הקרינו קליפים שלהם ב MTV,   לאותם ימים AXL   וחבורתו היו נראים
יותר אטרקטיבים מביונסה הודות למראה החצי נשי גברי.

אני זוכר שGUNS N ROSES  היו הראשונים בתור, וזאת הודות לימיי הולדת בכיתה שבהם חברי אילן פוליצר היה האחראי על המוסיקה ושם את AXL   בפול ווליום –זה היה הדבר החדש, הלהיט החדש.  הימים אז היו ממש שונים מהיום, היינו אוספים מדבקות של זמרים ביניהם KING DIAMOND
במקום אלבומי מדבקות  של המונדיאל.

ב – 1992, הגיעה הפצצה שעשתה בי שינוי  – מופע ההצדעה לפרדי מרקורי, סולנה האגדי של להקת QUEEN, שעד לאותם ימים לא ידעתי מי אלו.
הרומן ביני לבין QUEEN   החל כאשר רוג'ר דלטרי, סולן THE WHO  עלה עם חברי QUEEN  הנותרים לבצע את השיר "I WAN IT ALL" . קיבלתי ירייה בלב, רוק כבד לפי הספר בעל פתיחה מלודית שמתגברת ובסולו גיטרה שמאיץ את הקצב.  מייד ידעתי שזה זה !!!
קיבלתי את קלטת הלהיטים של הלהקה ליומהולדת שלי ומייד התחלתי לחרוש וללמוד כל מילה של FREDDIE MERCURY   וחבריו.
באותה שנה רציתי להמשיך ללמוד בתופים אבל ההורים שלי והמורה למוסיקה בבית ספר עשו לי מעין שטיפת מוח שגיטרה זה יותר טוב, חזרתי הביתה , שמעתי את השיר "HAMMER TO FALL"
והחלטתי שאני מרים גיטרה ביד. אמא שלי והשכנים היו מרוצים מההחלטה שתופים לא ייכנסו לבית.

לימים הייתי צופה הדוק של HEADBANGERS BALL  ושל FRIDAY ROCK SHOW , הייתי מחכה כל שבוע לתכניות הללו. בהתחלה הקשבתי לז'אנרים הקיצוניים במטאל אך היו אלו SKID ROW
שהניחו אבן פינה וקצרו את הדרך בצורה ברורה יחד עם הלהיט "YOUTH GONE WILD".

האלבומים הראשונים שרכשתי היו AND JUSTICE FOR ALL – MATALLICA  בקלטת.
בזמנו אבא שלי אבא שלי היה טס הרבה לחו"ל ובארץ לא היה אפשר למצוא את אלבומי להקות המטאל פזורות ברחבי הרשת או חנויות מוזיקה כמו פטריות, לכן הייתי כל פעם מחכה שאבא יחזור עם שלל מתנות המטאל  אי שם מארה"ב הרחוקה.
הדיסקים הראשונים היו WARRANT – CHERRY PIE וגם STRYPER – SOLDIERS UNDER COMMAND

אני יכול לומר שבתיכון הייתי עוף מוזר מאחר שבעוד חבריי היו מזמזים שירים כבדים יותר
של VENOM   ו – ANTHRAX , אני הייתי מדקלם את I WANNA ROCK" " של TWISTED SISTER.
משם המשכתי ל WHITESNAKE   וכל החבורה עם השיער המנופח, איפור כבד, ומכנסי מנומר.

משהו בזה די משך אותי , להסביר מה ? אני לא יכול לומר, יכול להיות החיצוניות המוגזמת,
הדרך חיים חסרת מעצורים, עיינו ערך MOTLEY CRUE, גיבורי גיטרה שלרוב משויכים לז'אנר
הגלאם מטאל, הסיפורים ההזויים עלOZZY    עם עריפת ראש העטלף והיונה המפורסמים.
אלו היו השנים הטובות של המטאל, כאשר הוא היה מושמע ברדיו ו – KISS  היו מקום ראשון ברשימת המצעדים. זאת היתה תקופה שהיה אפשר לומר ששיר הוא המנון או פסקול ילדות.

אני עוד זוכר את הימים שבהם אני ואסף עינב היינו יושבים אצלו בחדר וצופים מרותקים לקליפים של GLAM METAL. פתאום הוא היה מוציא מתוך אוסף התקליטים שלו אלבומים שמתקליט לתקליט הבנים שם היו דומים יותר לבחורות. אסף ללא ספק פתח את אופקיי בכל מה שקשור למוסיקה ומטאל בפרט.

כמוסיקאי אני חושב ש QUEEN, JUDAS PRIEST, SKID ROW  אחראים היום למה שנקרא
LOUD n' CLEAR.
כתבתי המון שירים אבל אף פעם לא עשיתי איתם משהו ובאחד מימיי שישי, אסף היה אצלי ולאחר הקידוש השמעתי לו חלק מהשירים, התגובה הראשונית שלו היתה :"אחי, יש לך אחלה חומר,
למה שלא תעשה עם זה משהו". משם הדרך ללהקה היתה קצרה, ההופעה הראשונה ב 2003
היתה כאשר נכנסנו ברגע האחרון ולא היינו רשומים על הפלייאר אבל הקהל זכר אותנו לטובה והוחתמנו ישר על חוזה יחד עם אורון, דאז הבעלים של "מטאליסט".

היום אני בן 32, המטאל עדיין משפיע על החיים שלי, כי זאת דרך חיים, זו לא רק מוסיקה, בזמן שחבריי מהתיכון נטשו את המטאל, אני המשכתי.
אני מרבה ללכת להופעות כדי לתמוך בסצינה, לובש חולצות של הלהקות שאני אוהב בדיוק כמו שלבשתי בגיל 14. דבר לא השתנה מלבד האהבה שלי לגלאם והידע שגבר עם הזמן.
שום דבר לא השפיע עליי בצורה גבוהה מלבד מטאל.
האימרה שלי היא לא לתת לאף אחד לדכא אתכם  –
"YOU GOTTA FOLLOW YOUR DREAMS – HOLD ON"

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/loudnclear.official?fref=ts

How its started6

איגור בנדיטקיס Katastrof

איגור בנדיטקיס Katastrof

הכניסה שלי למטאל הייתה בגיל 13 בערך.. מהתקופה שקיבלתי לידיים לשמוע את Pantera, Death, In Flames, Children of bodom, Amon Amarth וכדומה..
תחילת ההאזנה שלי למטאל אז זכורה לי היטב בגלל שבשנים שהתחלתי דווקא 2 המנטורים שלי, אלה שסגדתי להם הלכו לעולמם. כמובן שאני מדבר על צ'אק שולדינר ודיימבאג דארל ז"ל.
אנשים שלמדתי והפנתי המון דברים ממה שעשו, איך עשו ומה ניסו להעביר הלאה לדורות הבאים.

וכך בעצם האלבומים הראשונים זכורים לי היטב הם היו:

Death  –  Symbolic

Pantera – Cowboys From Hell

Amon Amarth – The Avenger

In Flames  – Whoracle

Children of Bodom – Something Wild

ובעצם משם ההשפעות שלי לכתיבת המוזיקה הגיעו בסופו של דבר.
בין אם זה כבד, בין אם זה מלודי או גרובי.
על כתיבת הליריקה אבל ללא ספק השפיע האחד והיחיד והוא צ'אק!!!
וכך גם הבנתי יותר מאוחר והאמנתי שיש לי מה להציע ולהגיד לעולם המטאל ולהתברג לתוכו עם הזמן. מוזיקה ומטאל בפרט היו לי בהמון תקופות מהחיים למן מפלט, מקום שבו יכולתי לשפוך את האמוציות ודברים שלא תמיד ניתן להגיד או לבטא בקול הייתי שופך אותם בריפים לשירים.., או בליריקה פה ושם.

בעצם אני יכול להודות למוזיקה ולהתעסקות שלי איתה, היא באמת עזרה לי לצאת ולעבור המון תקופות קשות בחיים מגיל צעיר.
הלהקה (או שלהקות) הייתה מבחינתי מן התפתחות אוטומתית ברגע שהתיישבתי עם חברי הטוב רומן קלבנוב וחשבנו לעשות משהו ביחד, בהתחלה לנסות בכלל לנגן ביחד ואז לכתוב ולהתפתח.

משם כמובן עבר המון, עברנו המון קשיים, חוויות, עליות וירידות, חילופי הרכבים, פירוק של הלהקה למשך שנתיים בערך והרכבתה מאפס וכתיבת חומר חדש לגמרי.
כשאני מסתכל אחורה אני מאוד שמח על הדרך שעברתי, על ההתפתחות המוזיקלית, על עבודה עם פרויקטים שונים והאנשים שעבדתי איתם שכל אחד מהם תרם בדרך כזו או אחרת להתקדמות שלי ולמה שאני כיום.

בהזדמנות זו רוצה להודות לכל אותם האנשים, החבר'ה שמגיעים להופעות, למשפחה, חברים קרובים, לחברה המדהימה שלי שתומכת בי לאורך כל הדרך ב 4 שנים האחרונות, לאנשי סאונד וללהקה האדירה שלי שבעצם המשפחה הקטנה והמגובשת שיצרנו עם הזמן כל אלה ללא ספק תרמו למה שאני כיום.

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/pages/KATASTROF/278774180339?fref=ts

קטגוריות: ראיונות וכתבות | תגים: , , , , , , , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: