"black sails at israel" – ריאיון עם כריס בואוז מאיילסטורם

Alestormopeningאני עדיין רועד ומתרגש מראיון שקרה לפני יותר מכמה שעות טובות ובצדק, איילסטורם זו להקה שאני נורא נורא אוהב כבר כמה שנים טובות. לא משנה מה היה קורה תמיד הייתי שומע אותם ומעלה חיוך. להקה שעושה פולק מטאל פיראטי משהו כזה שעוד לא שמעתי אף פעם. אני לא חובב פולק אבל הלהקה הזו תפסה אותי. שמעתי אותם פעם ראשונה כשהייתי בריצה עם חברים לפני בערך שלוש או ארבע שנים ועד היום הם מככבים לי באייפון בלי הפסקה.

אחד הדברים שאני הכי אוהב באיילסטורם זה שמספיק לשמוע שיר פעם אחת כדי שיתפס לך בראש, הפזמון הקליט המוסיקה השמחה וריח הרום ברגע שאתה מוציא את הדיסק מהקופסא ושם במחשב, זה ממכר וזה כיף. בכל פעם שאני שומע אותם אני מדמיין אותם מופיעים בספינת פיראטים גדולה מול עשרות שפחות…אבל אין כזה דבר בארץ אבל יש לנו את הרידיניג, ברידינג הם הולכים להופיע יחד עם היידוולק ב 29.3 אז אל תרשו לעצמכם להחמיץ את זה.
לבנתיים בואו ותראו מה יש לכריס לומר על ההופעה הקרובה, האלבום החדש ועוד כמה דברים שיצא לנו לדבר עליהם כשהוא שתה קוניאק.

(מראיין: לירם Trooper גוליברודה)
(מרואיין: כריס בואוז )

על מה אתם עובדים בימים האלו?

אנחנו סיימנו להקליט את האלבום שנקרא sunset to the golden age וזה יצא לדעתי לקראת הקיץ. כרגע עובדים על ההפצה, הארט וורק והמיקסינג   ולעשות את הפרומו. אני ממש מצפה לשמוע את האלבום כי עדיין לא שמעתי אותם ואני מקווה שמתישהו השבוע אשמע אותו.

תנגנו שירים חדשים בהופעה בישראל?

אממ כנראה שכן אבל אנחנו לא סגורים על זה כי לא היינו בישראל עדיין ואנחנו רוצים לנגן שירים שכולם מכירים כי זה מה שהם רוצים לשמוע. כי הרבה פעמים כשמנגנים שיר חדש הקהל מסתכל עלייך בצורה כזאת של מה זה הדבר הזה? אני לא מכיר את זה. אז אולי ננגן את הbest of שלנו , כאילו הופעת הקלאסיקות שלנו.

יש הבדל בין sunset לשאר האלבומים שלכם?

כן, אני חושב שאנחנו הולכים לכיוון קצת שונה בכמה שירים. אנחנו הולכים בכמה שירים לכיוון של surf rock וגם מוסיקת מסיבות כזו. אבל יש גם הרבה דברים שנכנסו עמוק לזירה האפית כמו שירים שעברו את גבול העשר דקות, ובדרך כלל אנחנו לא עושים שירים כאלו ארוכים. אז אני חושב שזה יותר מגוון וגם התמקדנו בדברים שאנשים נהנים מהם הכי הרבה בשירים שלנו שזה המקצבים והפזמונים הקליטים וריפים מעולים. אלו הדברים שיותר שונים, אבל אני מקווה שלא יותר מדיי שונים כדי שאנשים לא יתחילו לשנוא אותנו ואת האלבום החדש שלנו אבל אנחנו נראה, אני אישית מאמין באלבום הזה.

אבל אתם תמיד יכולים לנגן חומר חדש ונגיד לך בהחתמות..

כן (חח צוחק). יש שיר חדש שאנחנו עושים בזמן האחרון קוראים לו "Surf Squid Warfare"  והוא שיר חדש באלבום החדש כנראה שננגן אותו ותגידו לנו מה אתם חושבים. אתה שכנעת אותי עכשיו לנגן אותו.

Alestorm

"יש לי מין תחביב כזה להקים כל שבוע להקה חדשה" – כריס בואוז

ראיתי לפניי כמה זמן פוסט שלך בפייסבוק על להקת רובוטים שלך אפשר לשמוע על זה קצת?

(חח צוחק) יש לי מין תחביב כזה להקים כל שבוע להקה חדשה.
אני לא יודע מה ייצא מרוב הלהקות אבל ממש כיף לי. אני גם ממש רוצה להתחפש לרובוט מול אנשים אז זה משלב את הכיף והרובוטיות לדבר אחד מגניב. מקווה שעד סוף החודש תשמעו על זה.

(חח צוחק) כמה זמן אתם מתכוונים להישאר בישראל?

ההופעה בשבת בערב, אז אנחנו מגיעים בשישי בערב. נחגוג קצת ואז בשבת יש לנו את ההופעה ובראשון בבוקר טסים חזרה. אין לנו הרבה זמן בישראל אבל נשתדל ליהנות כמה שיותר בזמן הזה.

זה ממש מעט זמן, לא תספיקו לראות הרבה דברים פה בארץ.

אני יודע, אנחנו לא היינו בישראל עדיין וזה מבאס כי אנחנו רוצים לראות ולטייל הרבה אבל המלונות יקרים אז הם יכולים להחזיק אותנו לזמן ממש קצר.

מה שמעת על ישראל עד עכשיו?

שמענו הרבה דברים טובים על הקהל הישראלי אבל אני אישית מצפה מאוד למזג האוויר כי פה ממש קר. איך המזג אוויר בישראל עכשיו?

יש מזג אוויר מעולה לים, כשאתה מגיע בוא לים קצת!

כן, הים נשמע כמו אחלה רעיון.
אגב, בקשר לשאלה שלך שמענו המון דברים טובים מלהקות שהופיעו פה, אני חושב שתהיה מסיבה מעולה.

אתם קיימים כבר בערך 10 שנים, אתה מתרגש לקראת ההופעה הראשונה שלכם בישראל?

10 שנים זה לא ממש נכון… הייתי אומר בערך 8 שנים.
אני לא ממש יודע למה לא הגענו לפני זה אבל אנחנו מרגישים רגועים ומתרגשים להופעה.

אתה מנגן לא רק באיילסטורם אלא גם בגלורי האמר, מעניין אותי לדעת מה ההבדל בין הכתיבה של החומר לאיילסטורם לבין גלורי האמר, וגם בהופעה חיה מה ההבדל?

כן אממ, לאיילסטורם אנחנו כותבים מוסיקה, מדברים יותר פאנקים וקצת אגרסיבים ומקפיצים והשירה יותר נוקשת ואגרסיבית, אבל עם גלורי האמר הכל יותר קלאסי. עם צליל אורקסטרה ואקורדים יותר.
אממ בוא נקרא לזה "מרשימים וקישוטיים" ודברים שמשתמשים בהם בלחנים קלאסים. אני אוהב להאמין שיש הבדל בין הלהקות למרות שאנשים אומרים לי לפעמים ששתי הלהקות ממש דומות. הבדל נוסף זה שאני לא יכול לשיר אז אני פשוט צועק באיילסטורם ובגלורי האמר יש לנו את טום שהוא זמר מדהים אז הוא מפוקס על הקול שלו ומראה יכולות מדהימות, בהופעות חיות, ההופעות של איילסטורם יותר משוגעות עם הרבה אנשים שיכורים מעופפים בכל מקום ובגלורי האמר זה יותר נקי ואני נהנה מאוד משני העולמות האלו, זה כיף גדול.

Alestorm4

"אנחנו מרגישים רגועים ומתרגשים להופעה" – כריס בואוז

איזו להקה אתה מעדיף יותר?

זה קצת קשה(צוחק). אני חושב שאיילסטורם כי אני זוכה להיות מקדימה ולדבר עם הקהל שאני נורא אוהב ובגלורי האמר אני רק הקלידן אז אני נמצא בלי קשר כל כך חזק עם הקהל.
אז זה חייב להיות איילסטורם, אבל עדיין אני נורא נהנה משני העולמות האלו.

אי פעם חשבת שאיילסטורם תהיה להקה שתגיע לרמה בין לאומית בעלת קהל בכל העולם ושבכלל תטוסו להרבה מקומות בשביל להופיע?

בחיים לא חשבנו שזה יקרה.
אנחנו התחלנו בתור סתם להקה מקומית ואז קיבלנו הודעה מ
napalm records ואנחנו היינו המומים וזה היה הדבר הכי טוב שיכול לקרות.
גם אז חשבנו שזה יהיה סתם מין קטע של להוציא אלבום, כמה הופעות חיות ופה זה נגמר. אנחנו פשוט לא האמנו שנצא מהמדינה ואולי הכי רחוק שנגיע זה קצת לגרמניה, והנה אנחנו עכשיו. ניגנו כמעט בכל מקום אפשרי ואני נורא אוהב את איך שזה הולך.

מה הציפיות שלך להופעה הקרובה בישראל?

אני פשוט רוצה לראות אנשים שרים, משתוללים ונהנים. אני לא יודע כמה אנשים יהיו אבל אני מקווה שיהיו הרבה אנשים, אני ממש רוצה שאנשים יבואו ישתו משקה או שניים ואז יחגגו ויהנו.
זה לא מקום שאנחנו מגיעים אליו הרבה כי זו דרך ארוכה מאוד וזה לא בדרך הרגילה של הטורים שלנו אז חשוב לי לייצר זיכרונות טובים והדרך הכי טובה לעשות את זה, זה לתת הופעה ממש טובה.

בהתחלה של הלהקה אתה היית עם גאווין והוצאתם יחד דמו או איפי ואז אחרי שמצאתם נגנים וממש כמה ימים אחרי זה כבר הופעתם, אתה יכול לספר על זה קצת יותר כי זה סיפור מעט מוזר.

Alestorm - Oct 2012

"אמרנו לעצמנו 'זין על זה בוא נלך להופיע' " – כריס בואוז

כן ברור.
בהתחלה היינו אני וגאווין ועבדנו יחד בבאטלסטורם עוד לפני שקראנו לזה איילסטורם.
אמרנו לעצמנו "זין על זה בוא נלך להופיע". אז אנחנו התחלנו לחפש נגנים. באנו לאנשים ואמרנו להם " היי אתה! מנגן על בס? אז בוא תצטרף אלינו" או " היי! אתה יכול לתופף?".
בפעם הראשונה שפגשנו אותם יחד היה בחזרה הראשונה שלנו, בערך חמישה ימים לפני ההופעה הראשונה שלנו, אז נפגשנו ניגנו את השירים המקוריים ואז הגענו להופעה וההופעה הייתה משום מה סולד אווט.
חשבתי לעצמי פשוט "מה לעזאזל יש פה כל כך הרבה אנשים וכולם לבושים כמו פיראטים זה מטורף!".
אני חושב שאחת הבעיות בלהקה זה שהכל זז מהר מדיי בהתחלה. כי היו לנו הרבה שינויים בלהקה ואז היה לנו החתמה עם
napalm records , אלבום ראשון ואז טוור בעולם ולא כולם בנויים או רוצים לעשות את זה.
אז לא היה לנו זמן ממש לסדר ליינאפ קבוע אבל עכשיו הכל טוב וכולם רוצים להיות בלהקה ורוצים לעשות את זה במשרה מלאה ולהופיע בכל העולם. הכל יותר מסודר עכשיו אבל אז זה היה ממש בהתחלה וזה היה מטורף ולא ידענו לאן אנחנו זזים ומה אנחנו עושים.

אתה חושב שכל שינויי הליינאפ שינו את הסגנון והנגינה של הלהקה?

לא. לא ממש היה שינוי כי אני תמיד הייתי מקדימה גם בשירה וגם בכתיבה אז מבחינה מוסיקלית לא השתנינו ממש אבל מה שהשתנה זה היכולת של המוסיקאים שעלתה מדרגה.
נגיד המתופפים הראשונים שלנו לא יכלו לנגן במהירות שרציתי או לבצע דאבלים, אז לא יכולנו לבצע שירים שרציתי לכתוב.
אז הכל השתנה לטובה.

מה השיר האהוב עלייך של איילסטורם?

אממ השיר האהוב עליי של איילסטורם הוא שיר מהאלבום החדש אז זה לא כל כך ישנה כי אתם לא תכירו אותו ממש. מה שלך?

השיר האהוב עליי שלכם הוא בלי ספק heavy metal pirates וזה מה שמביא אותי לשאלה הבאה למה אתם לא מנגנים אותו בהופעות?

ניגנו אותו פעם בהופעות, פתחנו איתו די הרבה פעמים בעבר אבל ללהקה נמאס ממנו. אני אישית נורא אוהב אותו ולא מבין למה הם לא אוהבים אותו אבל אני מתחשב בהם.

אם תנגנו אותו בהופעה בישראל זה יהיה ממש ממש אדיר, אני ממש רוצה לשמוע את זה מבוצע בלייב.

כנראה שלא יהיה, אבל הכל יכול לקרות. כמו שאמרתי לך כנראה נעשה הופעת שירים קלאסיים ומוכרים של איילסטורם אז יכול להיות שאנחנו פשוט נבצע אותו הפעם.

אילו להקות השפיעו עלייך עם המוסיקה שלך?

בעיקר השפיעה עליי להקה בריטית מהאנדרגראונד שהשם שלה קצת ברח לי מהראש עכשיו (חח צוחק) והם לא הגיעו רחוק. הם היו ההשפעה חזקה עליי.

"צריך להשאיר מוסיקה ופוליטיקה בנפרד" - כריס בואוז

"צריך להשאיר מוסיקה ופוליטיקה בנפרד" – כריס בואוז

מה דעתך על להקות שלא טסות להופיע בארצות מסיבות פוליטיות?

זה פשוט בולשיט! לא אכפת לי מפוליטיקה, צריך להשאיר מוסיקה ופוליטיקה בנפרד. נגיד יש להקות בלאק מטאל מטורפות שעושות דברים מטורפים כמו להקות בלאק מטאל נאציות שזה פשוט דפוק לגמרי.
אני רוצה להופיע בכל העולם, אני רוצה להופיע בצפון קוריאה אם תהיה לי הזדמנות.

אני רוצה לראות את זה, זה יכול להיות ממש מצחיק(חח צוחק)

(חח צוחק) כן זו יכולה להית חוויה מדהימה אני מאוד ארצה, אני גם ממש ארצה טוור באפריקה.

אתה יודע אם תגיעו לסודן תוכל לפגוש פיראטים אמיתיים(צוחק)

(חח צוחק) אוקיי, כבר אורזים לשם תיקים.

שתדע לך זה ראיון ממש אדיר, אני ממש מתרגש כי אני מעריץ של הלהקה כבר המון זמן, ולצערי ממש עוד מעט מסיימים אותו נשארו ממש קצת שאלות מוכן להמשיך?

כן ברור! בוא נמשיך.

הוצאתם DVD  ראשון בשם live at the end of the world, מעניין אותי לדעת למה הוצאתם DVD? כי אנשים בדרך כלל לא אוהבים לקנות DVD  של הופעה חיה.

כן אני יודע, אנחנו עשינו את זה כי פשוט זה היה כיף.
לא ציפינו להעלות את העולם באש, פשוט רצינו שיהיה לנו
DVD.
עוד משהו מעניין שקשור ל
DVD  הזה זה השפה לעומת הרבה אחרים, הכל מנוגן בלייב. הרבה להקות פשוט הופכות את זה למזוייף,כלומר הולכות לסטודיו ומקליטות שוב את השירים כדי שישמעו מושלמים ואני חושב שזה פשוט דפוק. אצלנו הכל פשוט הכל מנוגן חי. יש לנו הרבה טעויות ופיקשושים אבל זה אמיתי וזה חי ואני פשוט רציתי להוציא את זה כי זה מגניב.
הרבה אנשים לא מעריכים את זה שזה בהופעה חיה כי באמת הכל פה נוגן ובוצע בהופעה חיה וכמו שזה בוצע ככה זה נשאר כי רוב הופעות חיות שרואים ב
DVD  הן לא באמת בלייב, אבל לא משנה.

בDVD יש קאבר לשיר in the navy של village people ,מה גרם לך לבחור דווקא בו?

את האמת הקלטנו את השיר הזה לאלבום הקודם שלנו- back through time ולא ידענו מה לעשות איתו. אז כשהחלטנו לעשות את ה DVD אמרנו שצריך לעשות אותו שם. אז הנה זה סוף סוף בחוץ אחרי שהרבה אנשים באו ואמרו לנו שאנחנו חייבים לבצע קאבר לשיר.

עם איזה להקה היית הכי רוצה להופיע?

אני לא ממש יודע, זה יכול להיות מגניב לחמם להקות גדולות כמו מטאליקה או איירון מיידן אם יהיה לנו מזל, אבל אנחנו רוצים בעיקר להופיע עם אנשים נחמדים וכיפים. לא אכפת לי אם אוהב את הלהקה או לא, כי אם אתה נמצא חודש עם להקה באוטובוס לא אכפת לך מה הם מנגנים, אכפת לך רק מהאנשים.

"מתאים לנו בדיוק לשיר שירי פיראטים על ספינה" - כריס בואוז

"מתאים לנו בדיוק לשיר שירי פיראטים על ספינה" – כריס בואוז

את השאלה הבאה אני שואל בדרך כלל להקות מקומיות כי הן לא הופיעו כמעט בכל מקום אפשרי כמוכם, אבל עדיין ננסה. אחרי שהופעת בכל מקום אפשרי כמעט, בהופעות קטנות באירופה ואפילו בוואקן והל פסט ,איפה הכי היית רוצה להופיע?

לא היינו בהלפסט עדיין, הופענו בצרפת כמה פעמים אבל לא בהלפסט. אנחנו רוצים להופיע ביפן ואני חושב שאולי השנה נגיע לשם גם ואחרי זה נגיע למקום האחרון שלנו לכבוש כרגע, ואחר כך תמיד אפשר לשאוף להמשיך הלאה.

איזו הופעה הכי זכורה לך לטובה?

בלי צל של ספק כל ההופעות שלנו כיפיות לי וזכורות לי לטובה אבל ההופעה שהכי אהבתי ונהנתי בה חייבת להיות ההופעה בפסטיבל 7000 tons of metal שזו הופעה על ספינה! מתאים לנו בדיוק לשיר שירי פיראטים על ספינה וגם הקהל חשב ככה.

אתה מכיר להקות ישראליות?

לא ממש למען האמת, חוץ מאורפנד לנד שהם די מוכרים אז אני לא מכיר ממש להקות. חשבתי שאכיר להקה בהופעה שלנו בישראל אבל זה רק אנחנו והיידוולק אז זה לא יקרה כנראה.

אני ממליץ לך לתת שמיעה לגבולט, הם חיממו את tyr ו korpiklaani בפולקפסט הראשון.

תודה, אני אשמע אותם.

כריס שתדע לך שהיה ראיון אדיר, אני באמת התרגשתי כל הראיון ואני חושב ששמעת את זה גם ועכשיו הוא הגיע לסופו, אבל נשארה שאלה קטנה ואחרונה: מה המסר שלך למעריצים?

אני רוצה לומר לכל הגברים והנשים בישראל, אני שמח שהזמנתם אותנו להופיע ותבואו לראות ולחגוג איתנו בהופעה.

קליפ לשיר Keelhauled-
https://www.youtube.com/watch?v=ta-Z_psXODw

קליפ לשיר Death Throes of the Terrorsquid-
https://www.youtube.com/watch?v=3TKyNTwD3Yk

קליפ לשיר shipwrecked-
https://www.youtube.com/watch?v=ggyC0FOzqHM

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/alestormband

אירוע הפולקפסט 2 בפייסבוק-
https://www.facebook.com/events/594580413960619/?ref=22

1502673_10152239870938054_1492142996_o

קטגוריות: ראיונות וכתבות | תגים: , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: