"הבמה לת'ראש הישראלי" – Thrashfest סיקור הופעה

2014-03-13-Thrashfest

(סיקור ע"י לירם Trooper גוליברודה)
אני אדם שנורא אוהב ת'ראש מטאל. הסגנון הזה אגרסיבי, אלים, מהיר ולא מפחד מכלום. בארץ לא חסרות לנו להקות מעולות מהסגנון, אבל הבעיה היא שאין להן מספיק קהל או "שם גדול" בשביל להתחיל להתפרסם…אז כן יש פה בעיה לא קטנה. אני לא הולך להתחיל לצעוק על אנשים צאו מהבית לראות הופעות כי גם אני לא הולך כל כך הרבה להופעות מסיבות כאלו ואחרות. אבל אני חושב שכל אחד יכול ללכת פעם בחודש או חודשיים להופעה מקומית ותמוך בסצנה וזה הרעיון של הפסטיבל, לרכז את הלהקות המקומיות שעושות הרבה מאוד רעש בזמן האחרון לפסטיבל אחד שיפגיז.

לפני שהלכתי לפסטיבל לא עשיתי ממש שיעורים אז לא הכרתי את כל הלהקות אבל במת על מטאל יצא לי לשמוע מעט את הלהקות שלא הכרתי וראו שם שכל להקה שנבחרה נשמעת מעולה ושזה לא אירוע שכדאי להחמיץ, אז נתחיל את הסיקור של הפאקינג thrashfest!

Bomberhead:

לפי השם קל לזהות שזו להקת מחווה ללהקה motorhead, הלהקה בנויה כמו מוטורדהד משלושה אנשים שגם בה הסולן הוא גם הבסיסט. המוסיקה הייתה נשמעת כמו מוטורהד אבל הווקאלז לא היו שם… משהו פה הפריע בדרך. למי הוא זמר מדהים שקשה לחקות ולא הגעתי עם ציפיה למוטורהד בצורה הכי מועתקת שיש אבל עדיין קשה לשמוע את זה ככה. אבל אם נתעלם מזה שהוא לא נשמע כמו למי הוא נשמע באמת טוב והלהקה הזו עשתה מחווה מעולה שלא הביאה ממש אנשים להתחיל מושפיט אבל אנשים עשו הדבאנגים ונהנו מהמוסיקה.

בזמן המוגבל שהיה ללהקה הם לא יכלו לנגן יותר מדיי אז הם ניגנו שירים יותר מוכרים של מוטורהד, והקהל הראה בקיעות בהכרת השירים. בקיצור אם אתם אוהבים את מוטורהד בואו לראות את בומברהד בהופעה.

פייסבוק הלהקה: https://www.facebook.com/pages/Bömberhead/302940773191862?fref=ts

Strident:

סטריידנט הם הלהקה השנייה שעלתה לפסטיבל ואני לא ידעתי מי הם בהתחלה. שמעתי אותם בתכנית של מת על מטאל והם נשמעו טוב אבל לא ציפית ליותר מדיי. הכרתי את השם קצת וידעתי שהם הוציאו את אלבום הת'ראש הראשון הישראלי באורך מלא שזה משהו ששווה הערצה.

הם עלו להופעה קצרצרה של בערך 20 דקות בת'ראשפסט ואני לא יודע למה תאמת. מהרגע שהם עלו עד הרגע שהם ירדו הקהל לא הפסיק לצרוח ולהשתולל ואפילו יותר חשוב מזה גם הם לא הפסיקו לזוז ולקפוץ ועשו את הכל בביצוע הכי טוב שיכול להיות. לא הכרתי את השירים שלהם לפני אבל זה לא מנע ממני להיכנס למושפיט ולהתחיל אותו גם כמה פעמים, וגם הסולן שלהם השתעמם לעמוד סתם ככה על הבמה בחלק שהוא לא שר בו, אז הוא רץ לקהל ונכנס בקלות לפוגו. הלהקה ,שהייתה חמושה בת'ראש רצחני עם פזמונים קליטים גרמה, לאנשים כמוני שלא מכירים את השירים שלה להתחיל לצרוח את הפזמון בשירים כמו "to beer or not to beer" ו "fucking army". אני ראיתי שם גם די הרבה אנשים שלא הכירו אותם וישר אחרי ההופעה רצו לדבר עם הלהקה ולקנות קצת מרץ'. היה אדיר ומדהים בהופעה שלהם, פתיחה מדהימה לערב הזה.

פייסבוק הלהקה: https://www.facebook.com/stridentthrash

Sinnery:

את סינרי אני מכיר בערך מאחד המטאלמרקטים לפני המארדרנייט. חבר אמר לי שיש לו דמו של סינרי ולא ידעתי מי אלה אז חיפשתי ברשת ומצאתי. גיליתי להקת ת'ראש צעירה עם שני שירים מעולים. דיברתי עם סולן הלהקה אלון כדי לבקש ממנו קשר עם סרפנט בשביל ראיון וגם איתו. מפה לשם אני והוא נהיינו חברים טובים ובגלל זה כשאמרתי לו שאני מגיע לסקר את האירוע הוא קצת נהיה עצבני או מוטרד אני לא ממש יודע לתאר את זה. הוא לא רצה שאני ארשום עליו דברים שלא מגיעים לו כי אנחנו חברים והבהרתי לו שזה לא יקרה והוא יקבל את האמת כמו שהיא בלי לייפות אותה אז קוראים יקרים ואלון, כאן מתחילה הסקירה האמיתית:

הם עלו לבמה והתחילו אותה עם השיר revolutions for nothing, בגלל שאין להם אותו מוקלט הקהל לא הכיר אותו אבל כולם קפצו והשתוללו וזה לא היה רק בשיר הזה זה היה בכל ההופעה. לא לדבר על זה שהם לא עמדו בבמה בחוסר מעש, הם זזו, יצרו קשר עם הקהל וידעו מה לעשות איתו כדי שלא ישתעמם ואפילו אלון כיכב בעשיית פרצופים בכל פעם שהסתכלתי עליו מה שהופך אותו לגיטריסט/זמר/קומיקאי כושל. אני מאוד הופתעתי לראות את הקהל מגיב ככה, אחרי הכל סינרי היא צעירה ואין לה ממש שירים ברשת ועדיין למרות הכל כולם חוץ מאולי שלושה אנשים בודדים שפחדו לעמוד כדי לא להשאב למוש השתוללו וקפצו. אבל ההפתעה הכי גדולה הייתה בשירים mad dog וshowing teeth אנשים פשוט ידעו את המילים ושרו עם הלהקה. לסכם את ההופעה הזאת יהיה מאוד קל, סינרי נתנו בראש חד וחלק גם עם תקלה טכנית קטנה אבל ידעו להתמודד איתה, בואו לראות אותם בלייב!

דף הפייסבוק של סינרי: https://www.facebook.com/SinneryBand?ref=ts&fref=ts

Mad house:

על מדהאוס לא שמעתי את האמת בכלל ולא עליהם עד מת על מטאל ולא בצדק. סולן הלהקה מיכאל השאיר רושם מדהים עליי אחרי הראיון שלו במת על מטאל כשסופר לנו על אלבום הסבות שלו.. אדם עם דפקט קטן אבל לפחות הוא יודע לשיר אז נוותר לו. בתכנית הם השמיעו את השיר trash the citizen שממש אהבתי, שירה מעולה, ריפים מעולים אבל הסולואים נשמעים כאילו הם הגיעו משום מקום, ולמרות זאת שמעתי את השיר לפחות 3 פעמים אחר כך לפני שהמשכתי את התכנית.

כשהגיע תורם להופיע, הקהל היה כבר קצת עייף מסינרי וסטריידנט אבל זה לא מנע ממנו להראות שכל עוד הוא עומד על הרגליים הוא יכול לעשות הכל. התלהבות כזו עצומה לקראת ההופעה הראשונה שלהם הקהל היה מטורף והלהקה ביצעה את השירים מעולה. אבל הם דממו במקום, הגיטריסט זז קצת מהמקום שלו אבל הסולן כל ההופעה עמד במקום ושר, הוא לא הראה שום דומיננטיות על הבמה. הם שמרו את המקום האחרון בסטליסט לשיר שדיברתי עליו קודם "trash the citizen" שהיה מדהים לשמוע בלייב. בקיצור הלהקה נשמעת טוב , זו הייתה הופעה ראשונה מעולה אבל הם צריכים להתחיל לזוז יותר על הבמה.

פייסבוק הלהקה: https://www.facebook.com/pages/Madhouse/526430224036054

Deface:

אוקי אז מי שלא מכיר את דיפייס תיאור קצרצר- הם לא להקת ת'ראש לפי הספר… הם נוטים יותר לכיוון הדת' ואולי גם גרוב אבל יש בהם ת'ראש ואני יותר משמח שהם היו בפסטיבל. ראיינתי את מיכאל הסולן וואדים המתופף המושלם יותר מדיי של הלהקה לאתר לפני לא הרבה זמן אולי שבוע וחצי או שבועיים והיה ראיון נורא מרתק על הסיפור שלהם מההתחלה ועד עכשיו שהם אחרי פירוק ואיחוד…אם סיקרנתי אתכם אתם יותר מוזמנים להיכנס לראיון באתר אבל עכשיו אנחנו מדברים על ההופעה אז…

דיפייס עלו לבמה וישר ראו שהם יודעים מה הם עושים, הלהקה הפגינה בטחון מתחילת ההופעה ועד הסוף שלה וניגנו את החומר בצורה הכי טובה שהם רק יכלו לעשות. שמעתי כמה שירים שלהם ביוטיוב מהופעה חיה והייתי פשוט המום…הסולן שלהם הוא הרבה יותר טוב ממה שהוא נשמע וגם הבסיסט שר מדהים שזה פשוט וואוו…הלהקה לא סחפה מושים ופוגואים אבל הקהל פשוט עמד צמוד לבמה ולמי שלא היה מקום ליד הבמה פשוט עמד מאחורה וניסה להידחף לתוך גל ההדבאנגים המטורף שהיו שם. הלהקה הזאת מופיעה מדהים והם עכשיו עובדים על אלבום הבכורה שלהם אז בלי בולשיט עשו להם לייק ובואו לראות אותם בהופעה הקרובה במטאל אוברלואווד 5!

פייסבוק הלהקה: https://www.facebook.com/DefaceBandOfficial

Sintax:

פגשתי את סינטקס פעם ראשונה בפסטיבל הפסטישרץ. שמעתי אותם לפני כדי להיות מוכן למה שאני הולך לשמוע וגיליתי להקה חדשה ואדירה שעושה אקסטרים מטאל כמו שהרבה להקות לא יודעות לעשות, יכול להיות שזה כי הם ירושלמים או משהו אני באמת לא יודע אבל הם יודעים לכתוב שירים מעולים.

הופעה של סינטקס זה דבר כיפי כי יש כל כך הרבה דברים לשים לב אליהם אבל הדבר שהכי תפס אותי זה הסולן, יחי זקן, הוא שר מדהים והוא זז בצורה מפחידה. שכשראיתי אותם בפעם הראשונה חשבתי שקרה לו משהו והוא חטף איזה התקף… הם ניגנו שירים חזקים וכוחניים בהופעה ובינהם השיר הכי מוכר שלהם שרץ אצלי בפלייליסט כמעט כל הזמן splendid isolation. הלהקה הכריזה שהם עובדים על אלבום ואז ניגנו שיר שלא יהיה באלבום וחבל כי אני הייתי רוצה לשמוע אותו מוקלט.
לסיכום, סינטקס סחפו את כולם והקשר שלהם עם הקהל הוא מדהים ,אפילו ברגע שהם עלו לבמה כמות הקהל שילשה את עצמה, אם לא היית בהופעה של סינטקס אז לך להופעה שלהם ותשים לב ללהקה טוב טוב… זה שואו שאסור להחמיץ.

פייסבוק הלהקה: https://www.facebook.com/sintax.official

Black sachbak:

את הפסטיבל חתמה להקת הת'ראש האדירה בלאק סחבאק, הלהקה הוציאה את האלבום הראשון שלה  "no pay no gain" לפני כלום זמן ועכשיו הייתה להם הופעה אחרונה לפני טוור באירופה. הלהקה הזו היא להקת אנטיפוזרים ישראלית רצחנית ומעולה, לא ראיתי עוד להקות בארץ עושות קרוסאובר ת'ראש אבל הם עושים את זה בגדול, אז יאללה סחבאק!

הלהקה עלתה לבמה והתחילה עם השיר הראשון מהאלבום שלהם "haircut I never got" ברגע שהם מתחילים את השיר בללי צנח על הרצפה ונשכב שם…אני לא יודע למה אבל יש לו מין קטע די מצחיק ואדיר של נפילה כשיש לו אפשרות לעשות את זה, בללי נתן את המיקרופון שלו לקהל הרבה מאוד פעמים כי בלאק סחבאק יודעים לחלוק כשצריך. הם דיברו עם הקהל רוב ההופעה וניגנו את רוב האלבום החדש שלהם בתוספת כמה שירים חדשים וקאבר לשיר victim in pain של agnostic front. השואו של סחבאק סחף את כל הקהל וכולם שרו ונכנסו לפוגואים אפילו בלאלי סולן הלהקה נכנס, אני חושב שההופעה הזו היא אחלה דרך לומר להתראות לארץ לכמה ימים ולהתחיל טוור בחו"ל. לסיכום, בלאק סחבאק הם פרפורמים אדירים, חברים של הקהל ויודעים לתת בראש כמו שצריך עם שירים קליטים שנותנים בראש.

פייסבוק הלהקה: https://www.facebook.com/BlackSachbak

כדי לסכם את הפסטיבל לא צריך הרבה מילים, בחירה טובה מאוד של להקות וסדר טוב של הלהקות. חבל שלא היו הרבה אנשים אבל מי שהיה נתן בראש. אני מצפה לראות את הת'ראשפסט 2 ואני בטוח שגם בפסטיבל הזה אנחנו נראה קהל מטורף מגיע ומשתולל אז תודה רבה לכל הלהקות שהגיעו ועשו את זה ליום מושלם ומלא במטאל.

קטגוריות: הופעות | תגים: , , , , , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: