"מהעבר אל ההווה" – ראיון עם מיכאל קורוטייב וואדים פריידקין מDeface

1978013_10151975070784397_1837020421_oדיפייס הם להקה שאת הסגנון שלה קשה להגדיר…
הלהקה בנויה ממיכאל קורוטייב שהוא הסולן והגיטריסט, ואדים פריידקין שהוא המתופף ואלכסיי פוליאנסקי על עמדת הבס וקצת השירה.
הלהקה משלבת בתוכה הרבה סגנונות שכוללים בתוכם ת'ראש מטאל,דת' מטאל,גרוב מטאל ועוד… ואחרי שהתפרקו בשנת 2006/2007 הם חזרו לתת בראש. תוכלו לראות אותם בהופעה הקרובה שלהם בת'ראשפסט נותנים בראש ומפרקים את הבמה אבל לפני זה הם לקחו פסק זמן וישבנו לדבר קצת על הכל מהעבר להווה.

(מרואיינים: מיכאל קורוטייב וואדים פריידקין) (מראיין: לירם Trooper גוליברודה)

שלום מיכאל וואדים, על מה אתם עובדים בזמן האחרון?

מיכאל: אנחנו עובדים על אלבום שלם שכולל 14 או 15 שירים כולל אינטרו ואווטרואו. בעצם זה מה שאנחנו עושים ואנחנו עושים גם הופעות שמארגן אותן מיכאל ווסרמן שבזכותו אנחנו נותנים בראש עכשיו.

מגניב, רוב החומר שאתם מנגנים זה חומר שנכתב גם לפני הפירוק או שאתם עובדים בעיקר עם שירים חדשים?

מיכאל: בערך שליש מהשירים שלנו זה שירים ישנים, וכל השאר זה שירים חדשים.

מיכאל קורוטייב  צולם ע"י אלכסנדרה Redcup זאבי

מיכאל קורוטייב
צולם ע"י אלכסנדרה Redcup זאבי

שמעתי את המוסיקה שלכם והיא משלבת המון המון דברים בפנים. איך הייתם מגדירים את המוסיקה שלכם?

מיכאל: זו אחת השאלות שנראה לי שלאף להקה אין תשובה מדויקת. כי קודם כל אנחנו שלושה אנשים עם ראש שונה בהרכב- אני אוהב יותר את האולדסקול כמו סלייר,מטאליקה, וספולטורה שהיא אחת הלהקות הכי אהובות עליי וואדים פה בקושי יודע מה זה מטאל נראה לי.

ואדים: אממ, בוא נגיד ככה, אני התחלתי מפיר פקטורי ובגלל זה התחלתי לנגן ואז גיליתי עוד להקות כמו ראמשטיין ואז להקות מסגנונות שונים אחרים.

מיכאל:חייב לצייין שרק כשהתחלנו לנגן תמיד היינו תחת השפעה של להקה מסויימת ועשינו משהו בסגנון, אני זוכר שממש בהתחלה של דיפייס הייתי ממש בקטע של ספולטורה ועשינו הרבה קאברים והרבה שירים שעשינו היו בקטע של ספולטורה.ואני גם זוכר שהיה קטע שגילינו את קאניבל קורפס ועשינו הרבה חומר בכיוון של קאניבל קורפס ואז לנייפלם דת' ככה הלאה…בסופו של דבר הייתי בכיוון של להקות הארדקור ואז ניסינו לשלב את הכל עם הסאונד שלנו ולשלב את זה ויצא משהו שונה לחלוטין.

 כמה זמן בעצם הייתם מפורקים?

מיכאל: בערך שלוש שנים אני חושב, אולי יותר.אני זוכר שהגענו למצב שכשהיינו בהקלטות, ואחרי שהקלטנו את השיר  I dependהיינו בטוור באירופה ואז לא ידענו מה אנחנו עושים. כל אחד בא עם רעיונות משלו ואף אחד לא היה מוכן להסכים לאחר,ולאט לאט עם כל המשחקי אגו לא היה כיף לבוא לחזרות.מהת'ופה הזו אנחנו מנגנים בערך רק שיר אחד.

למה רק שיר אחד? ומה מייחד דווקא אותו משאר השירים?

מיכאל:בתכלס זה שיר שהוא פשוט טוב,אתה יודע לפעמים אתה עושה משהו רק בשביל לעשות ואתה לא תמיד מרוצה מהתוצאה אבל אתה עושה את זה כי אתה חייב וזה מה שאני עשיתי,ונראה לי שכדי לחזור ולהתחיל לבנות ולעשות מה שאנחנו עושים צריך לעבוד ואפשר להגיד שהתחלנו לעבוד רק אני וואדים במשך חצי שנה והיינו בלי בסיסט ואז מצאנו את אלכסי. בעצם לא בדיוק מצאנו אלא ואדים הכיר אותו לפני אבל לא חשבנו עליו כאופציה אבל באיזה שהוא שלב הוא שמע את השירים שלנו והתלהב במיוחד מהשיר הזה ואמר שהוא רוצה לנגן את הסגנון הזה.

ואדים:תבין הבן אדם הוא פסנתרן מיקצועי, זה הרווח שלו, והוא ממש נדלק והבאתי אותו זה פשוט עבד.

 כמה זמן הייתם קיימים לפני הפירוק?

מיכאל:מ 2002 עד 2006 או 2007.

מיכאל קורוטייב  צולם ע"י מיכאל ווסרמן

מיכאל קורוטייב
צולם ע"י מיכאל ווסרמן

אז מה אתה חושב שהשתנה בין התקופה של לפני הפירוק לתקופה של עכשיו?

מיכאל: הסצנה השתנתה לרעה, בתחילת 2000 היו מעט להקות רציניות בארץ היא איזה 10 להקות רציניות והמון להקות אחרות, הופענו פעם אחת בפסטיבל אקסטרים משהו, היו שם בערך 50 להקות זה היה אירוע עצום, ואנחנו באנו להופיע ב 12 בצהריים והופענו ב 8 בבוקר למחרת.זה היה קשה אבל הגענו לשם והופענו ונהנינו, והקטע הוא שפעם לא היו הרבה אירועים כאלה, זה היה אחד האירועים היותר חשובים שזכורים לי ולא הגיעו הרבה להקות מחול שהגיעו גם, אז מי שרצה ללכת להופעה  הלך להופעות מקומיות. אבל היום יש הרבה הופעות והרבה מאוד להקות רציניות והכל עולה כסף אז אנשים מתחילים לסנן את הבחירה של הלהקות כי יש יותר מדיי להקות והופעות ויש להקות מחול וצריך לשלם על כל כרטיס וזו בעיה.

מתי אמור להשתחרר האלבום?

מיכאל: זה נושא שכשאתה נכנס אליו אתה חושב שתוך שלושה חודשים העבודה נגמרת וחשבנו ככה ביולי. מאז הקטע הוא שמה שקורה באולפן אצלנו אנחנו עובדים והתחלנו עם פרה פרודקשן שזה שהוא מקליט אותך לייב, לוקח את התופים בשביל שנוכל לעבוד עם זה ואז אני בא ומקליט גיטרות ויש לנו בסופו של דבר אלבום מוכן. ואנחנו מסיימים יושבים וחושבים מה אפשר להוסיף ולשפר.אז בהתחלה הקלטנו תופים ואז היינו צריכים קצת לתקן את התופים.

ואדים: זה הפוך, ניגנתי כל כך טוב שהיו צריכים להרוס קצת בשביל שזה ישמע אמיתי יותר.

מיכאל:ואדים סיים את התופים ועכשיו אני מקליט גיטרה…הקלטתי עד עכשיו 11 שירים ואנחנו מקליטים בארבעה ערוצים, כל ערב אחרי עבודה אני מגיע ומקלט שיר.וכשאני אסיים יגיע הבסיסט ויקליט את הכל בפעם אחת כי הוא כל כך טוב ומקצועי.

ואדים פריידקין צולם ע"י מיכאל ווסרמן

ואדים פריידקין
צולם ע"י מיכאל ווסרמן

אתם מארגנים לנו דברים מיוחדים לשנה הקרובה?

מיכאל:אמ….אנחנו נופיע ומקווה שתהיה גם השקה השנה ואני רוצה מרצ'נדייס גם להוציא.

נעבור לשאלה קצת על השירים שלכם, על מה אתם בדרך כלל כותבים את השירים שלכם?

מיכאל:הליריקות שלנו הם סוג של שילבו של ספולטורה ורייג' אגינסט דה משין.סוג של תאוריות קונפירציות ו"קרבות" של חזקים נגד חלשים, דברים שאנחנו רואים ומתבטאים כל יום בדרך ובמצב שונה לדוגמא מה שקורה באוקראינה עם רוסיה עכשיו.

איך אתם כותבים שיר חדש בדיפייס?

מיכאל: בדרך כלל אנחנו באים לחזור על החומר הישן וואדים לוקח לו קצת זמן להתחיל לנגן אז אני מנגן בנתיים סתם כי משעמם ואז אני אוהב מה שיוצא ואז ואדים כבר מוכן ומתחילים לעבוד על הקטע הזה. אז קורה לנו שלפעמים אנחנו באים לחזרה כדי להתכוון להופעה ויוצא לנו פתאום שעתיים חזרה לא לעבוד על חומר ישן.ואם יש לי ריף שאני אוהב בראש אני מוציא את הטלפון ושר את הריף לתוכו ובחזרה אני שומע את זה ומנגן, לפעמים יוצא בול מה ששרתי ולפעמים יוצא משהו אחר אבל זה נותן לי לא לשכוח מהרעיון.

עכשיו נתן גם קצת שאלות שואדים יוכל לענות כי אני רואה את ואדים יושב בצד ומלטף את הזקן.

ואדים:לא אני בסדר(צוחק)

ואדים פריידקין צולם ע"י סרגי ורגוס

ואדים פריידקין
צולם ע"י סרגי ורגוס

איך אתם מגידים את דיפייס?

מיכאל:בשבילי דיפייס זה איזה חלק ממני, זה כמו שפעם היה לך מקצוע חדש והיית יכול לדבר על זה הרבה אבל עכשיו זה חלק ממך שזה לא משהו חדש יותר, אז בשבילי דיפייס זה כבר חלק ממני וקשה לי לומר מה זה חוץ ממשהו שאני עושה ונהנה ממנו מאוד.

ואדים:דיפייס קודם כל לפני זה נקראה סליפ אוף ריסון שזה שם של ציור מפורסם של גויה שהוא צייר ספרדי ואז נדלקתי כי אהבתי גם את הציור וגם את המשמעות אז לקחנו את השם ואחרי כמה זמן השתנו כמה דברים והיו הרבה שינויים לא קשורים אז חשבנו שאולי גם השם צריך להשתנות לשם שייתן משמעות ללהקה הזו. אז בחרנו דיפייס כי זה ישר ולעניין לא כמו סליפ אוף ריזון שזה שם ארוך ומתאים יותר לפרוג(צוחק).

איזה שיר אתם הכי אוהבים ולמה?

מיכאל:אני לא חושב שיש להקות שיש להן תשובה לזה, במיוחד להקות ותיקות יותר. כל שיר שכתבנו אמרנו שהוא הכי טוב שלנו ואז התחלנו לכתוב את הבא ואמרנו שהוא הכי טוב שלנו.

היה לי ממש כיף איתכם אבל מעניין אותי לדעת מה המסר שלכם למעריצים?

מיכאל:המסר לחברה שיבואו לת'ראש מטאל, אנחנו לא להקה שעושה אולדסקול ת'ראש אבל עדיין תגיעו ותהנו כי אנחנו עדיין עושים ת'ראש ואם אתם אוהבים אז אתם תאהבו למרות שאני אישית חושב שזה משהו חדש יותר, בואו ותהנו.

ואדים: אנחנו עושים דברים בכיוון האולדלסקול בצורה שונה משלנו תנסו לשמוע אותנו.

קישורים:

דף הפייסבוק של הלהקה:
https://www.facebook.com/DefaceBandOfficial?fref=ts

דף היוטיוב של הלהקה:
https://www.youtube.com/user/DefaceBand

אינטרו האלבום והשיר N1:
http://www.youtube.com/watch?v=YqDaSxzKoHA&feature=youtu.be

קטגוריות: ראיונות וכתבות | תגים: , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: