נא להכיר- Nothing Lies Beyond

1653529_813945561952303_776394535_nאוקיי אמ…אז ככה אם אתם קוראים את זה בחוסר ידיעה מוחלט מי אלו nothing lies beyond  זה ממש מוזר.יכול להיות שאתם חדשים בסצנה או שפספסתם קצת את מה שקורה בסצנה הישראלית בזמן האחרון.
בכל מקרה אספר לכם קצת. הם להקת מלודת' שקמה בסביבות 2011 והם בנויים מ: סולן- זד דיסטרקטיב, גיטרות- גיא אלברג, טום עמבר, בס- אלון גני, ותופים אריאל ליאור.

הלהקה הולכת להופיע בפסטיבל המטאלפסט לצד להקות ענקיות כמו סיילם ודארק טראנקווילטי.. ומניסיון די קצרצר איתם בהופעה חיה אתם בחיים לא ראיתם משהו בועט ורצחני כמותם. הם יודעים לדפוק הופעה מדהימה שבה כל הקהל קופץ משתולל ונותן בראש! אז קצת לפני השיגעונות ישבתי לראיון קצר עם גיא ואריאל.

(מרואיינים: גיא אלברג ואריאל ליאור)
(מראיין: לירם Trooper גוליברודה)

בואו תספרו על הלהקה למי שלא מכיר אתכם עדיין

אריאל: טוב, בעיקרון התחלנו לפני שנתיים וחצי ככה – שלוש עם הלהקה, התחלנו ממוזיקה הרבה יותר "רגועה" יחסית למה שאנחנו מנגנים כרגע. התחלנו ביותר מוזיקת רוק מיינסטרימית כזו ולאט לאט ככל שהמשכנו לנגן והחלפנו גם נגנים על הדרך אז הסגנון החל להשתנות וקיבל את הפן היותר מלודי במטאל שהגענו אליו… מהשפעה עיקרית של AT THE GATES ו-IN FLAMES.
אז אנחנו קיימים שנתיים וחצי, החלפנו בזמן הזה דיי הרבה נגנים אבל המרכז של ההרכב שזה אני וגיא תמיד נשארנו.

מה הלהקה עושה בזמן הנוכחי?

גיא: בעקרון אנחנו התחלנו להופיע בסוף נובמבר לראשונה עם ההרכב הנוכחי, הופענו כמה פעמים בודדות, כרגע יש לנו עוד מספר הופעות כולל המטאלפסט הבינלאומי ברידינג בת"א, ובנוסף לזה גם עובדים עכשיו על האלבום הראשון שלנו.

אריאל: אנחנו גם כרגע עובדים על כמה שירים חדשים שיכנסו לאלבום.

אריאל ליאור

"התחלנו ממוזיקה הרבה יותר "רגועה" יחסית למה שאנחנו מנגנים כרגע"- אריאל ליאור

איך הולך תהליך כתיבת שיר אצלכם?

אריאל: התהליך פחות או יותר מתחיל בזה שגיא חופר שנה שיש לו שיר חדש (חח צוחק). בעיקרון את כל השירים שאנחנו עובדים עליהם עד עכשיו חוץ מאחד הוא כתב בשלמותם כולל את המילים ואז הוא שולח לנו את התווים כדי שנלמד. אני כותב את התופים ואז אנחנו נכנסים לחדר חזרות לעבוד על השיר כשבערך למרות שכל השיר כתוב אנחנו תמיד מוסיפים דברים ומשנים חלקים וככה יוצא שכל אחד תורם לשיר בסופו של דבר. יש שירים שלוקח לנו לסיים כמה חודשים מרגע ההתחלה וכאלה שברמת העיקרון אנחנו מסיימים כבר בכמה פעמים הראשונות ואז רק מגלגלים אותו בחזרות כדי שישב בצורה הכי טובה שיש.

וואוו זה ממש מגניב. כמו שאמרתם בהתחלה, אתם הולכים להשתתף בפסטיבל המטאלפסט שיהיו בו להקות מהשורה הראשונה כמו דארק טראנקוויליטי, סיילם ואלבקינג. איך זה מרגיש לפתוח את הפסטיבל המטורף הזה? ואיך אתם חושבים שזה יכול לעזור להמשך העבודה שלכם כלהקה?

גיא: תשמע, זה באמת הרגשה של כבוד לקחת חלק באירוע גדול שכזה ולצד אמנים כאלה מהשורה הראשונה. אני חושב שגם אני וגם שאר חברי הלהקה מאוד מתרגשים מהעניין, אנחנו מאוד מחכים לזה ומקווים שהקהל יאהב את מה שאנחנו מנגנים

אריאל:אני רק אוסיף. שברגע שראינו שאנחנו חלק מהליינאפ המטורף הזה אז אני וגיא התרגשנו בעיקר בגלל שאפשר להגיד שהלהקה היא ה"בייבי" של שנינו שלפני שנתיים או שלוש התחלנו פרוייקט קטן בלי להכיר בכלל ולראות לאן זה מגיע אחרי המון המון עבודה וזה רק נותן לחשוב לאן עוד אפשר להגיע עם פוטנציאל המוזיקה והנגנים שיש לנו ולעלות על אותה במה עם להקות בסדר גודל כזה, באירוע שבסדר גודל כזה שהוא לא עוד סתם ערב, זה באמת הישג גדול בשבילנו.

וואלה באמת כל הכבוד על הששתתפות ואני בטוח שתתנו שם בראש J. יש דברים שאתם מכינים לנו לזמן הקרוב ואתם יכולים לחשוף

אריאל: אנחנו משבוע הבא מתחילים בחודש רצוף של הופעות ,אנחנו מופיעים בלבונטין ואחרי זה אנחנו מרימים את ההפקה הראשונה שלנו בתור להקה – MARCH MADNESS שתכלול 5 להקות מטורפות שיבואו לפוצץ את מועדון הגגרין , משם אנחנו עוברים לבמה הגדולה ביותר שהופענו בה עד היום שזה יהיה המטאלפסט. ואחרי זה כנראה שניקח הפסקה מסויימת כדי באמת להתרכז בהפקת אלבום הבכורה שלנו.

"'you won't miss me again, as you know I lived through pain' השורה הזאת למשל נכתבה בגישה של כאילו 'כשתדעו שחייתי בכאב, לא תתגעגעו אלי כבר' " - גיא

"'you won't miss me again, as you know I lived through pain' השורה הזאת למשל נכתבה בגישה של כאילו 'כשתדעו שחייתי בכאב, לא תתגעגעו אלי כבר' " – גיא אלברג

הוצאתם לפני לא יודע ממש כמה זמן את הדמו שלכם שכולל שיר אחד Fading Behind False Eyes  על מה השיר מדבר בעצם?

גיא: השיר בעצם מדבר על בנאדם שנמצא ממש בשפל, שהוא טובע וכבר מאבד תקווה. אם תשים לב במילים של הפזמון למשל "you won't miss me again, as you know I lived through pain" השורה הזאת למשל, נכתבה בגישה של כאילו "כשתדעו שחייתי בכאב, לא תתגעגעו אלי כבר".
כאילו נאמר כביכול לבנאדם קרוב…משפחה, חבר, בת זוג או כל הקשר שתמצא לזה, בנאדם שאכפת לו ולא רוצה את רעתך ואתה מודיע לו שפשוט לא יתגעגע אליך כשידע באיזה כאב חיית…נשמע אולי קצת מוזר ולא הגיוני אבל זה פשוט מה שזרם בכתיבה…
הכוונה של Fading behind false eyes מתכוונת לזה שגם אם לצורך העניין אני, אראה לבנאדם שהכל בסדר, אני בעצם "מתחיל להעלם מאחורי עיניים שקריות".
זאת אומרת אנשים לא רואים וחושבים שאתה בסדר אבל למעשה זה משהו אחר שאתה משדר להם… אני יודע שהשיר אולי נשמע קצת דכאוני מדי, אבל אתה יודע, מטאל זה המקום בשביל להעביר רגשות…ובכלל מוזיקה, ואני חושב שהחיבור הכי חזק לרגש זה דווקא במצבים הפחות טובים…כי כל אחד יכול לשים סתם שיר מקפיץ ולשמוח. המטרה גם שיתחברו לצד השני, אני לא בא למרר לאנשים את החיים ולגרום להם להיכנס לדיכאונות אבל אני כן חושב שהמון אנשים נשברים ולפעמים כן צריך את החיבור הזה..

פאק זה ממש עמוק.

גיא:אני חושב שכתבתי יותר מדי חח בכל אופן אסכם את זה בזה שהשיר מדבר על בנאדם שטובע בעצמו , מראה לאחרים שהכל בסדר למרות שמבפנים הוא מתרסק, והוא כאילו בסופו של דבר, אומר , הכל בסדר אל תתגעגעו אלי אני חייתי בכאב תבינו אותי.

שנמשיך ?

אריאל: אחריך (חח צוחק)

איזה ג'נטלמן (חח צוחק)
למה בחרתם להקליט דווקא דמו של שיר אחד במקום כמה שירים?

אריאל: בעיקרון הקלטנו את הסינגל כשהיינו בלי בסיסט ולכן בזמן ההקלטות, הגיטריסט הקודם שניגן איתנו היה צריך גם להקליט את תפקיד הבס(בסוף יצא טוב לגמרי חח), המטרה שלו הייתה לתת מין טיזר למוזיקה של NOTHING LIES BEYOND..בגלל זה גם באותו זמן כאשר כבר היו לנו בסביבות ה-6 שירים גמורים, מאוד התלבטנו איזה שיר יכול לתת ב-3/4 דקות את המיטב שלנו. איזה שיר בעצם יכלול כמה שיותר את הסגנון שלנו ואתה מה שיש לנו לתת לקהל.
בסופו של דבר בחרנו בFADING(ואני יכול להגיד שאני הייתי בעד שיר אחר חח)..בגלל באמת הכיוון המוזיקלי שלו והאימפקט שחשבנו שהוא יוכל לתת.
גם בנוסף, השיר לפני הכניסה להקלטות לא נשמע כמו שהוא נשמע אחרי היציאה שלו.. כי גם תוך כדי ההקלטות הוספנו כמה קטעים קטנים ששיפרו את השיר ונתנו לו כמה גוונים חדשים.

"עוד 5 שנים? הזמן יגיד" - גיא אלדברג

"עוד 5 שנים? הזמן יגיד" – גיא אלברג

איפה אתם רואים את NLB בעוד 5 שנים?

גיא: בעוד 5 שנים? מוקדם מדי להגיד, הזמן יעשה את שלו. כמובן שאנחנו מהצד שלנו מאמינים בלהקה הזאת ולא סתם אנחנו למרות כל הקשיים (שכל הזמן התחלפו נגנים)  כי כל פעם מחדש הנגנים החדשים צריכים ללמוד הכל, ובכלל להתגבש ביחד כלהקה וכחברים (או יותר נכון כמשפחה).
אנחנו עובדים מאוד קשה בשביל שהכל באמת יצא הכי טוב שאפשר, אנחנו עושים חזרות המון זמן, וגם בהרכב הנוכחי כמה שחיכינו להופיע, לא עשינו את הצעד הזה רק בשביל שנתמקצע עוד ועוד.
אנחנו כולנו חיים את זה, זה לא עוד סתם תחביב בשבילנו…הציפיה שלנו היא להגיע כמה שיותר רחוק עם הלהקה…עוד 5 שנים? הזמן יגיד.
מה שאנחנו כן יכולים להבטיח לך, זה שאנחנו מהצד שלנו נעשה הכל כדי להגיע כמה שיותר רחוק, ובתקווה שבעתיד אנשים מרחבי העולם ישמעו את השירים שלנו  יתחברו אליהם, יאהבו אותם ויהנו מהם.

אריאל יש לך משהו להוסיף?

אריאל: לא חח גיא סיכם את זה מעולה

"And I know, Nothing Lies Beyond" - אריאל ליאור- צולם ע"י אלכסנדרה Redcup זאבי

"And I know, Nothing Lies Beyond" – אריאל ליאור- צולם ע"י אלכסנדרה Redcup זאבי

לירם: איך החלטתם על NLB בתור שם הלהקה? יש משהו שעומד מאחורי זה?

גיא: בעקרון זה חלק ממילים של שיר מאוד ישן ושקט שהיה לנו לפני שנים, לא היה לנו שם שמצאנו אז פשוט הסתכלתי בליריקס של השיר וחשבתי שנוטינג לייז ביונד יכול להיות מגניב ומאז נשארנו עם זה.

אריאל: יש בו שורה שהולכת ככהAnd I know, Nothing Lies Beyond.

זה ממש מגניב J, אנחנו ממש בסוף הראיון. איפה זה החלום שלכם להופיע? ולצד מי הייתם הכי רוצים להופיע?

אריאל: מבחינתי לפחות זה ממש להופיע בכל העולם..פסטיבלים,מדינות עולם 3..איפה שיהיה מקום וקהל שנוכל לנגן בשבילו אני בטוח אשמח להגיע לשם! ולצד איזה להקות? IN FLAMES ו-LAMB OF GOD זה כרגע החלום שלי.

גיא:אוקי לא אוסיף חח זה פחות או יותר . הלהקות שאנחנו רוצים להופיע איתן בלהקה משתנות כי לכל אחד יש העדפה קצת שונה אבל עדיין יש להקות שבמשותף כולנו מתחברים אליהן… בין הלהקות שנרצה להופיע איתן תוכל למצוא את, In flames, lamb of god, at the gates

פה הגענו לסיום הראיון. היה ממש כיף ולמדתי עליכם המון אבל דבר אחד אחרון,מה המסר למעריצים שקוראים את זה?

אריאל: המסר שלי לפחות והתקווה שלי זה שאנשים יתחילו לצאת יותר מהבתים ולבוא להופעות, לתמוך בנו ובשאר הלהקות שכל כך מתאמצות להתקדם בארץ ולקבל הכרה וזה יקרה רק דרך אנשים שיגיעו להופעות, ישמעו את החומרים שיש לנו להציע ויתמכו כמה שיותר.

הלוואי

גיא: אני רוצה להעביר לאנשים שיבואו לתמוך בנו ולא רק בנו אלא בכל הסצנה של המטאל בארץ, יש לנו אחלה של להקות ויותר מזה, אחלה של אנשים עם לב באמת רחב ושווה לבוא לתמוך! מקווה לראות אתכם בהופעות שלנו, ושבאמת תלכו עם האמת שלכם וגם אם זה לא מוזיקה וזה כל דבר אחר, אל תפסיקו את זה לעולם ואל תתנו לאנשים לזלזל במה שאתם עושים! אומנם אנחנו כלהקה לא נמצאים על פסגת העולם כרגע, אבל אישית? אני כבר בפסגה… אני נהנה מהתהליך ואני עושה את מה שאני אוהב וזה הכי חשוב…אז לכו עם האמת שלכם ותעשו את זה גם…מקווה לראות אתכם בהופעות שלנו, תבואו עם אנרגיות!!

קישורים:

הדמו של הלהקה fading behind closed eyes-
  https://www.youtube.com/watch?v=kli9pHMuRIw

דף הפייסבוק של הלהקה-
https://www.facebook.com/NothingLiesBeyond

 549858_495155657199467_1524636574_n

קטגוריות: נא להכיר | תגים: , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: