"גדולת הצפון" – Northen Hights Festival סיקור הופעה

1471914_10152123054592835_1958826315_n

(סקירה ע"י מתן Shouter יניב)

הידעתם? בקיבוץ הכתובת לא משחקת תפקיד משמעותי. אז איך גורמים לקהל למצוא את המקום? תולים שלטים עם חצים, רעיון יצירתי. אז אחרי מן-משחק מרהיב של "חפש את המטמון" (משחק שנקרא 'חפש את הקרפיון השיכור' כנראה) הגענו לפסטיבל שבו ישנם לא פחות מ9 להקות, משהו שלא היה אף פעם בצפון הרחוק(או כל צפון שלא קשור לחיפה ולדימיוזיק זיכרונו לברכה).

אז הכרפיון השיכור הוא מועדון של הופעות? לא, הוא סך הכול פאב. אין לו שום ניסיון עם סאונד של מטאל וכנראה שהדבר היחיד שהסאונדמן ידע שעושים בהופעות כאלה זה פשוט להגביר עד הסוף ואחר כך ללכת לישון. הבמה הייתה קטנה והבר עצמו היה גדול פי 10 ממנה,היה אפשרי להכניס לבר 30 ברמנים ועל הבמה היה בקושי אפשרי להכניס 4 אנשים. סך הכול זהו מועדון ששוב אין לו ניסיון עם עניין ההופעות וצריך לתת לו זמן לנשום וללמוד.

אז אחרי עיכוב קל, הפסטיבל סוף סוף החל.

Haildom

לא הכרתי את הלהקה הזו ולא בצדק, מדובר בלהקה ששמה דגש על הפאן ועשתה הרבה מאוד שמח בהופעה הזו. איתי אבירן לא הפסיק לעשות הדבנג חסר-שיער ולדבר ולשמוח עם הקהל. אין ספק שהלהקה הזו הגיעה לעשות שמח והיא עשתה והרבה. הלהקה עוברת לקאבר לשיר המצוין Hourglass של לאמב אוף גוד כמובן. הקאבר מדויק והגראול העמוק והעצבני של הסולן מחקה טוב מאוד את של רנדי בליית'.דבר שבאמת היה ממש מרשים בלהקה זה היה הדיבור המיוחד שלהם עם הקהל. מדובר היה בקהל שממש זלזל בלהקה ובמקום להתעצבן כמו רוב הלהקות, הלהקה באיזה שהוא שלב סוג של עודדה את הקהל לזלזל בה, התוצאה- קיבלו פתאום קהל חדש ואוהב. זה היה ממש מרשים, לא הרבה להקות יעשו את זה ובטח לא להקה שאין לה הרבה מיומנות אבל הם עשו את זה ובגדול.

קצת חבל שכשהלהקה עברה לשיר האחרון שלהם הם הספיקו לנגן בקושי חצי ממנו לפני שאמרו להם לרדת מהבמה עקב לחץ זמן (???). נכון שהלהקה איחרה איחור רציני (חצי שעה) אבל יש לזכור שהלהקה הגיעה אלינו הישר מחדרה ומגיע להם לקבל את החצי השני בלי הפרעות. אז סך הכול Hailtorm הגיעו ועשו שמח. כן הלהקה צריכה להתבשל,להשתפר ולצבור ניסיון וכן הזמן צריך לעשות את שלו, אבל נכון לעכשיו הלהקה עושה הופעת גרוב מטאל כיפי כמו שצריך.

עמוד הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/HalidomBand

Mad:Alarm

רגע. איפה הבאס של 7 מיתרים? עם סימן שאלה זה, עלו החברה שמגיעים מהעיר של כותב זה(כרמיאל כמובן) על הבמה. זו הפעם ה4 שאני רואה את החברה האלה ואין ספק שכל פעם מחדש הם משחקים אותה. הלהקה פותחת עם השיר האהוב שלהם Hysteria בגרסה שונה במקצת שמתעלה על המקור. מקס Soufly עולה הישר מהקהל (כנראה שמי שלא ראה הופעה שלהם לא ידע שזה מה שיקרה) ונותן בראש כמו שהוא יודע, לא מספיק לקפוץ ולהשתגע.
לצערי שוב הלהקה משתמשת בVic Rattlehead,Eddie The Head שלהם שזה בעצם דמות מתה בשם מאד. אין לי מושג מה הצורך בו, חוץ מלקפוץ על הרמקול ולשפוך "דם"(קטשופ או סירופ ) שיעצבן את המנקים אחר כך, לא בדיוק היה משהו מיוחד.

בפעם השנייה ברציפות מגיע קאבר ללאמב אוף גוד ומאותו הAshes For Awake (ואף אחד מהם לצערי הוא לא Laid To Rest אבל נשאיר את זה לסיקור אחר) לשיר הקצת קוריסטי- The Faded Line. קאבר לא רע, לא המקור ולא קרוב אליו אבל הם כן לקחו אותו לכיוון המיוחד שלהם וזה נחמד, לא המקור.
2 השירים האחרונים בהופעה- Subjection וOcean Of Chaos קיבלו גם הם חידושים שאני מאוד אהבתי. במיוחד אני חייב לציין את Ocean Of Chaos שהיה מקודם שיר לא אהוד עליי, אבל הוא קיבל כיוון איטי ודרמטי יותר שגרם לו להפוך למצוין.

עמוד הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/madalarm.israel?ref=ts&fref=ts

Ma'anish

השם של הלהקה כבר רומז כמה שהלהקה קשוחה וכוחנית, ואכן הלהקה נותנת הופעה קשוחה ואנרגטית שהמרכיב העיקרי שלה זה למעשה באמת כוח ואנרגיה. החומר של הלהקה שהוא גרוב מטאל מהיר וטוב וגם כולל בתוכו גם כמה קטעים גאוניים שלא נראו או נשמעו אצל שום להקה אחרת. ארי כהן הוא גראולר מצוין והוא ושריריו מייצגים הכי טוב את השואו הקשוח של הלהקה.

מה שכן, יש קשוח ומגניב ויש גם קשוח מדי. היה חסר קצת קשר עם הקהל וקצת היפתחות מצד הלהקה. זה לא יבלוט בסט של 5-6 שירים אבל הסט של הלהקה היה 12 שירים, לכן זה היה בשלב כלשהו מעייף.
בדרך כלל בהופעות, הלהקה צריכה ליהנות עם הקהל ולהשתעשע ולשחק בלי סוף. אני כן חושב שהלהקה צריכה קצת יותר להיפתח כשהם בהופעה ולא להיראות כמו מפקדים בצבא.
אז כן יש כאן להקה מאוד מגניבה עם חומר מטורף ועתיד גדול אבל גם כאן הזמן צריך לעשות את שלו. מבחינת הופעה הם עדיין לא בשלים להופעה של 12 שירים, אבל מבחינת החומר פשוט אין לי מילים .

עמוד הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/MaanishBand

Prowlers

דבר שממש ציפיתי בפסטיבל זה לראות את אלה שמעידים על עצמם בצניעות כ'הדבר הכי קרוב לאיירון מיידן שתראו'. אני לא אמרתי במירכאות או בציניות כי זה באמת הצניעות הכי גדולה שאפשר יהיה להגדיר אותם כך. הלהקה הם לא קרובים לאיירון מיידן, הם פאקינג איירון מיידן. הקול של יוחאי דוידוף הוא בדיוק אבל בדיוק הקול של ברוס דיקינסון וגם יש לו בדיוק את אותה החוצפה שיש לסולן(לעזוב את הבמה באמצע הופעה למקום לא ידוע שמטרתו היא תעלומה ולחזור כאילו הכול סבבה, מזכיר מישהו לא?).

קצת אכזב אותי שהלהקה זנחה את השירים של איירון מיידן והחלו לבצע שירים שלהם. אני לא אומר את זה כביקורת של ממשכי ברור שהלהקה תבצע את השירים שלה וגם כל הכבוד לה, אני יכול יותר להגיד לעצמי "איך לעזאזל לא הלכת להופעה שלהם מקודם?!" אני כולל בביקורת זו את כל מי שלא הלך גם כן ובמיוחד את מעריצי איירון מיידן. אז מה לגבי השירים? השירים הם שירי ניו וויב אמיתיים של שנות ה80. עם עוד קצת עבודה של הלהקה על השירים האלו, אין ספק שהם ראויים להיכנס לאלבום של ג'ודס פריסט או מיידן עצמם, לא כשירים קלאסיים אבל עדיין כשירים כאלו (אגב מהמשפט הזה אני אחטוף ממעריצי ג'ודס ומיידן).

עמוד הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/PROWLERSOFFICIAL

Shredhead

מה כבר אפשר לומר על הלהקה הזו שלא נאמר מקודם? ובצדק, החברה האלו הם פשוט חברה מטורפים שלא מראים שום חולשה בשום שלב של ההופעה. לקח ללהקה שיר או שניים להתמודד עם קהל שעשיית פוגו נאסרה עליו(דבר שנשבר בהמשך ההופעה הזו ובהופעה של השרצים שיגיעו בקרוב) אבל הם לא ויתרו והם לא עצרו והצליחו להלהיב את הקהל אפילו בלי לעשות הופעת מטאל שהקהל מכסח בה אחד את השני(וזה כמו שאמרתי נשבר בסוף).אין ספק ששרדהד מלאים בנגנים מטורפים שמצליחים להשתלט על קהל רדום ולגרום לו לעשות פוגו מטורף. לילו לוי  הוא בסיסט שאין בעולם הזה הרבה בסיסטים מטורפים כמוהו. רועי כהנא שהוא מפלצת שמרביץ ללא רחמים למערכת התופים שלו. אה וכמובן כמובן כמובן יותם נגור, לפני שאתה רואה אותו על הבמה אתה תחשוב שמדובר בבן אדם שלא יודע מה זה מטאל ועל הבמה הוא זה שגונב ועושה את כל ההופעה, נראה לי שהוא יודע דבר או שניים על מטאל. בקיצור מדובר בלהקה בעלת נגנים שהכישרון שלהם הוא כישרון של להקות ט'ראש אגדיות משנות ה80.

הלהקה מנגנת את הלהיטים הגדולים שלה שכוללים את Human Nature בפתיחה ואת Becoming The Animal וכמובן את Death Row האגדי שהיה הפייבוריט של הקהל(והשיר שבו נשברו כללים נעשתה רכבת הפוגואים), זאת לצד שירים חדשים ומרשימים.
אז עוד ניצחון במאגר,עוד שפיות קפצה ממוחות רבים במהלך ההופעה, עוד קהל חדש נוסף לקהל האינסופי שלהם, בקיצור הייתה עוד הופעה לשרדהד.

עמוד הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/shredheadband

Canine

הטור הקטן שלהם עשתה ללא ספק עזר ופיתח את הכלבים כמעט כמו שגיטרת הג'קסון של סולן הלהקה עזר לכבוש את לב הקהל. עם הרבה חיוכים מתנצלים על האיחור הלא קטן, עלו הכלבים של המטאל הישראלי. השואו של הלהקה הוא ללא ספק 2 הכלבים הותיקים אליאב תורג'מן ויובל צרפתי שכל כך אוהבים לשמח ולקפוץ לביקורים אל הקהל החם שלהם.

הדבר הפחות טוב בהופעה זה בעצם משהו שהוא חצי באשמת הלהקה, העייפות. היה שלב שהלהקה כן הייתה נראית ונשמעת עייפה. הלהקה עשתה באמת בשכל שהם טיפה לקחו הפסקה מהופעות כי נראה היה שהגיע הזמן לנוח טיפה. כמובן שאי אפשר לשכוח את הדברים הטובים- החומר החדש של הלהקה שאני מבין למה הם מאסו מהלהיטים הישנים. מה לעשות, כאשר יש לך את Cowboys From Hell מול האלבומי גלאם הישנים של פנטרה, אתה תעדיף את Cowboys.
אז הלהקה באמת צריכה לנצל את ההפסקה שלה,לנוח מהופעות, לחשוב על אלבום הבכורה שלה ולחזור ובטירוף.

עמוד הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/CanineBand?ref=ts&fref=ts

Spawn Of Evil

עקב העיכובים הענקיים הייתי חייב ללכת כבר באמצע ההופעות מפני שאין מה לעשות מדובר עדיין ביום חול, אבל לא את השרצים, אותם פשוט לא יכולתי לפספס. השרצים מספרים על החוויה הנחמדה אבל המאוד מסריחה של הנסיעה עד הצפון(עכשיו תבינו איך אני מרגיש!) ופותחים עם שיר הפתיחה האולטימטיבי- Pain Is All. כמה שהלהקה מנסה להיראות קשוחה ומפחידה, לא צריך להיות חד עין בשביל להבחין בחיוכים ובשמחה שנמצאים על פניהם של חברי הלהקה. באמת שמדובר בלהקה שלא באה בשביל לעשות את העבודה או לצבור עוד קהל ועוד כסף, מדובר בלהקה שפשוט אוהבת להופיע.

מיד אחרי קצת דיבורים על האלבום החדש הם עוברים לשיר שפותח אותו וזה כמובן Flames Of History האדיר. דבר שמאוד כיף בהופעה של השרצים זה הקשר שהם יוצרים עם הקהל והאהבה שחבורה קשוחה כל כך יוצרת איתם. דוגמא לכך מוצגת בשיר הבא Jerusalem. מוטי 'השרץ' רוקח מציג את השיר ואומר "השיר הבא הוא על העיר הקדושה והגדולה שלנו, אתם יודעים איזו עיר זו?", הקהל הצפוני קורא בצחוק "קריית שמונה". הלהקה זורמת ובמהלך כל השיר, השם שלו- 'Jerusalem' הוחלף ב'Kiriat Shmona'. וכמו בפסטישרץ, הלהקה סוגרת את ההופעה עם המאש אפים שלה.

השרצים כרגיל לא מאכזבים ומשריצים הרס וחורבן ברחבתו הקטנה של הקרפיון. מספקים את הקהל, שלפי הכמות שהייתה בהופעה הזו כנראה הגיע במיוחד בשבילם. הבעיה בעצם בהופעה היא באמת האורך המינימלי שלה. נכון שההופעה הייתה ארוכה יותר (וגם אם שואלים אותי טובה יותר) מהפסטישרץ, אבל עדיין כהדליינרים וכלהקה שיש לה שירים שנכתבו במהלך 15 שנה הם צריכים לקבל את השעה הופעה מינימום.

עמוד הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/SpawnOfEvil.il

עקב העניין שהגענו לשעות הקטנות כשאני לצערי הייתי מחויב לקום בשעה סבירה ביום, אז לצערי פספסתי דווקא שניים מהלהקות הטובות ביותר בפסטיבל- ShittyCT וSinnery. שתי להקות שאני מאוד אוהב את החומר שלהם אז קבלו ממני התנצלות ואתם להקות אדירות.
עצה קטנה למארגני הפסטיבל, להבא תנסו לקחת יום שלמחרת ישנו חופש, משהו שיעזור לכל האנשים ולתמוך בלהקות.

עמוד הלהקות בפייסבוק:
Sinnery-
https://www.facebook.com/SinneryBand?ref=ts&fref=ts
ShityCT-
https://www.facebook.com/pages/%D7%A9%D7%99%D7%98%D7%99-%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%99-ShittyCT/157614644335538?ref=ts&fref=ts

כמובן שהעניין של התאריך הבעייתי הוא כלום לעומת הניסים והנפלאות שעשו לייבו,מיתר אלעזר ורותם ממן מShelter 27 הפקות. ישנם כמובן קשיים להביא אירוע בסדר גודל כזה למקום שאפילו צפוני כמוני צריך Waze מאוד טוב בשבילו ולכן זו לא הפקה תל אביבית,אבל באיזה שהוא מקום טוב שכך. יש משהו בהפקה ומשהו בפסטיבל הזה וגם אפילו משהו במקום מסריח כמו הקרפיון השיכור, זה צפוני. אכן אף פעם לא נתקלתי באירוע שמצליח לאגד את כל הצפון הרחוק ואין ספק שזו סצנה בשם עצמה בדיוק כמו הסצנה התל אביבית והירושלמית. כמו שכריסטופר קולומבוס גילה את אמריקה, Shelter 27  גילו את הסצנה הזו.

אז בעצם הדבר המרשים הוא שהאירוע היווה את התגלותה של הסצנה הגדולה של הגליל העליון ואני מקווה מאוד שזה גם לא האירוע האחרון של הסצנה הזו.
אני רוצה לפנות למפיקים ולכל חברות ההפקה למיניהם- יש כאן סצנה מצוינת, תנו לה צ'אנס ותנו לה הופעות.

אז ריספקט ללהקות שאחת אחת יש להן עתיד בארץ ולחלק אף בעולם. ריספקט לחברה של Shelter 27 שלקחה סיכון אצום, מדובר בהפקה היחידה שהיה לה מספיק ביצים להפיק פסטיבל על הגבול הסורי. כמובן שגם ריספקט לקהל הצפוני שהוכיח לכולם, שכוללים גם אותי אישית, את גדולת הצפון.

1471914_10152123054592835_1958826315_n

.נ.ב.
בקרוב יגיעו פרטים על Northen Hights II…..

1526340_10152035075464822_528669281_n

קטגוריות: הופעות | תגים: , , , , , , , , , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: