"לא משלם, לא מרוויח" – ראיון עם אלירן בללי מBlack Sachbak

1473795_767833829896810_339631926_n

קרדיט צילום לשחף לאופר ומגזין מטאליסט

בלאק סחבאק הם להקת ת'ראש ישראלית שהוציאה את אלבום הבכורה שלה ממש לא מזמן. חוץ משם מצחיק הם להקת ת'ראש מטאל נותנת בראש! ישבתי לדבר עם בללי קצת ולברר קצת פרטים על הלהקה. הלהקה מונה את: אלירן בללי(זמר) , לודור שרעבי(בס), נעם סלינגר(תופים) ודור פלאות(גיטרה).

(מרואיין- אלירן בללי)
(מראיין- לירם Trooper גוליברודה)

מה קורה איתך ועם בלאק סחבאק עכשיו אחרי שהוצאתם את אלבום הבכורה שלכם  no pay no gain?

כרגע הלהקה הייתה עסוקה בחזרות כי ממש לפני ההוצאה חזרתי מ5 חודשים בהודו ורצינו לחזור לכושר, מעבר לזה – חזרות כרגיל, מכניסים גם חומרים חדשים מעבר לאלבום (אילו שירים שמנוגנים הרבה זמן), ועסוקים ביצירת קשרים בחו"ל – שליחת האלבום ללייבלים (חברות תקליטים) בנסיון לחתום חוזה, למגזינים בחו"ל (הולכות להתפרסם עליו סקירות במקומות כמו בריטניה, איטליה, פולין…הרשימה נמשכת) ועוד.

מקווה שתצליחו עם הפצה לחול, יש לכם פוטנציאל להצליח.

תודה אחי.

391557_116754951828029_593145675_n

קרדיט צילום לגיא פירסט ומגזין מטאליסט

נדבר מעט על האלבום שלכם. נתחיל מהתחלה יש את השיר  haircut i never got מעניין אותי הקטע של המוח מצבי הנינג'ה שהוספתם באמצע השיר ואפשר לראות אותו גם בקליפ. מה הסיפור עם זה, ואיך החלטתם להכניס פתאום באמצע השיר את זה?

אני לא ממש זוכר כי היינו קצת "מבושלים" מתי שהקלטנו את האלבום. בגדול זה היה רעיון של לידור הבסיסט אבל הוא לא רצה את זה דווקא שם, אלא בכלל בשיר, רצינו לעשות את השיר כמה שיותר מוזר למאזין הממוצע, אם תשים לב ממש אחרי הצעקה של קרנג יש קטעי שקט וביניהם על הגיטרה מולבש אפקט כזה של אורגן חלל. אני לא ממש יודע מה זה אורגן חלל גם, ניסינו כל מיני שטויות באולפן וזה מה שיצא. המטרה זה בעיקר לבלבל את מי שמאזין לזה פעם ראשונה בשביל שהוא ישמע את זה עוד פעם עד שהוא יבין מה הולך שם.

שמעתי את זה מלא פעמים ועדיין אין לי שמץ מה הולך שם.

כן, גם אני לא בטוח. זו הייתה חצי שעה מאוד מעניינת לי ולדור הגיטריסט.

נמשיך הלאה לקאבר שעשיתם ל"סוהר". הנגינה בקאבר שלכם היא ממש מגניבה אבל למה השירה היא כזו? למה השירה לא רצינית כמו בשאר שירי האלבום?

זה שיר לא הומוריסטי אחי. מי שמכיר את המקור מבין למה השירה "עצובה", זה שיר דכאון.

השם שלכם הוא שם שגורם לאנשים ששומעים אותו לחייך מעט ולהסתקרן בקשר אליכם. האם זו הייתה המטרה של השם? ואם לא אז מאיפה הגיע השם חוץ כמובן מעיוות קלאסי לבלאק סאבאת'?

השם הגיע מעיוות לבלאק סבאת' כמו שאמרת, מחבר שלי בשם אלון שניגן בלהקה בהתחלה. רצינו שם מקורי כי לפני זה נקראנו מוטאגן והיו מלא להקות כאלה, שאחת מהן איימה לתבוע אותנו.

דאפאק?

לא צוחק, מלא מיילים מאיימים כאלה. הם מהארץ, גם אני לא שמעתי עליהם.

וואוו זה נשמע ממש הזוי… נמשיך הלאה

איך הולכת אצלכם עבודה על כתיבת שיר?

תראה זה מתחיל מלחן ואני עושה מלים. רוב הלחנים באלבום אני כתבתי (חוץ מאחד של דור ואחד של נועם). הלחנים מגיעים לחזרה ולפעמים משנים טיפה תוך כדי הנגינה, נגיד עושים סיום אחר או משנים טיפה קצב בריף (נגיד עושים האטה הדרגתית או האצה, משהו כזה).

טרם יצא לי להסתכל בליריקה שלכם ומעניין אותי לדעת על מה היא מדברת בעיקר? יש איזה נושא שאתם כותבים עליו יותר? הכי מעניין אותי לדעת על haircut i never got, יש שם משהו חוץ מתספורת וצבי נינג'ה בשיר הזה?

הרוב פוליטי, הירקאט מדבר למשל על הסדרי חוב (תספורות) לבעלי הון מושחתים שסוגרים עסקאות מאחורי הגב עם פוליטיקאים מושחתים, ביר לואו מדבר על חוק הבירה הידוע לשמצה (שמחייב אי-מכירת שתייה אלכוהולית אחרי שעה מסוימת בפיצוציות), מרקס זה על המהפכה העתידה לבוא.) יש שירים שהם גם יותר "יום-יום", TV למשל זה על טמטום המוני והאח הגדול, דאבסטפ זה שיר שהוא סיפור אמיתי על פעם אחת שחברה שלי סחבה אותי למסיבת דאבסטפ, סמוק האש זה די ברור מהשם שלו. לכל שיר יש סיפור, אולי חוץ מסוהר. אף שיר הוא לא סתם.

השם של האלבום "no pay no gain" האם יש משהו מאחורי השם הזה או שמא השם נבחר בגלל השיר marx was right?

במרקס ואז רייט המלים הן no pain no gain, בהירקאט ספציפית יש צעקה של pay בתחילת הבית הראשון ולפני הברידג'. בגדול השם נבחר כי א. יש לו פואנטה (לא משלם לא מרוויח) ב. זה משחק מלים ואם תחשוב על זה מלא אלבומי ת'ראש ענקיים הם משחקי מלים על ביטויים מוכרים (נגיד ראסט אין פיס  או יונייטד אבומיניישנס של מגהדת').

יש בזה משהו… אתם הולכים חזק על ת'ראש קרוסאובר מגניב וטוב, ויש הרבה להקות בסגנון, בארץ יש פחות קרוסאובר אבל עדיין מה אתה חושב שמייחד אתכם?

הקטע של לקרוא לבלאק סחבק קרוסאובר היה רעיון של כהנא משרדהד, אני לא חושב שאנחנו להקת דווקא קרוס. בלאק סחבק היא להקת ת'ראש מטאל מקורית, היא לא נשמעת לדעתי כמו אף להקה אחרת בתחום מחו"ל, לא חדשה ולא ישנה. ברור שאפשר לשמוע שם כל מיני השפעות אבל כשאני כותב שיר זה לא מנסה להיות דומה לשום דבר שקיים כבר. ואני חושב ששומעים שם שילוב טוב דווקא בין מה שנקרא קרוסאובר ת'ראש לדברים אחרים בת'ראש ("טכני" או "אמריקאי"), בגלל זה מיותר להיכנס להגדרות האלה. סחבק לא משחקת לדעתי עם אלף להקות קרוס שיש בחו"ל כמו שאמרת, כי אנחנו פשוט לא דומים להם בשיט, השירים שלנו הכי לא נוסחתיים שיכולים להיות.

אתם לא קרוסאובר "לפי הספר" אבל מבין כל מה שאתם עושים אתם נשמעים הכי הרבה כמו קרוסאובר.

אממ, יכול להיות.

מה השיר האהוב עלייך באלבום?

בגלל המקוריות הירקאט, בגלל המסר וה"ת'ראש קלאסי" מרקס.

איפה אתה רואה את בלאק סחבאק עוד 5 שנים?

אני לא עושה לעצמי נאחס. אני לא יודע מה יקרה כי הדברים האלה גמישים. אני מקווה שנהיה אחרי עוד אלבום ככה ואחרי שהופענו בחו"ל ובארץ כמה שיותר.

אפרופו הופעות יש לכם ב16.1 הופעת השקה עם סינרי ועם דירק קיגלר.  הקשר עם סינרי אני יכול להבין אבל דירק קיגלר קצת מוזר לי החיבור בינכם לדת' גריינד…לא עוקב מה הסגנון שלהם. בקיצור השאלה היא מה החיבור של דירק קיגלר להופעת ת'ראש?

למיטב ידיעתי אין חשיבות לחיבור מוזיקלי כ"כ מובנה בכל הופעה, אני מופיע עם כל להקה שנראית לי פונה לקהל פוטנציאלי שלנו, כמו גם עם כל להקה שאני בעצמי שמח ללכת להופעה שלה. חוץ מזה שדירק דיגלר להקה מעולה שלא זוכה למספיק הערכה ב"סצינה" למרות שהם הרבה יותר טובים מרוב מה שמסתובב פה, וכבר הופענו איתם (באותו מקום אגב, וגם מחלקת חניקות שוטרים הופיעו, תלך תחפש קשר בכלל).

עם איזו להקה היית הכי רוצה להופיע?

קשה לומר, כנראה ניוקליר אסולט שבקושי מופיעים בימינו.

ממש תודה היה כיף לראיין אותך אבל שאלה קטנה לפנינו, מה המסר למעריצים?

וואלה תתמכו במוזיקה טובה, בארץ ובחו"ל, תתעלמו מהפוזרים כי בסוף מה שמדבר זה רק המוזיקה ולא המסביב.

דף הבנדקאמפ של הלהקה:
http://blacksachbak1.bandcamp.com

דף הפייסבוק של הלהקה:

https://www.facebook.com/BlackSachbak

פלייליסט האלבום:
https://www.youtube.com/playlist?feature=c4-feed-u&list=PLnowI1Pi-GYZYkoqxmGI5XpBRy_eJmKl9

קטגוריות: ראיונות וכתבות | תגים: , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: