"ושאלוהים יברך את הרוקנרול" – ריאיון עם אלכס אייזנברג מHigh Voltage

High Voltage

להקת High Voltage היא מחלוצות הרוק אינסטרומנטלי שמשלב מוזיקה קלאסית בארץ,אשר מגיעה מכרמיאל (שזו גם העיר שלי אגב). הז'אנר מוכר לכם בטח מלהקת Apocalyptica, אבל אין ספק שהנגנים בHigh Voltage הם נגנים ברמה שעוקפת את הלהקה הזו,ואין ספק שהלהקה נהנית מהרמה הזו ע"י נגינת שירים וקטעים מוזיקליים לא קלים. אחרי זמן רב של הופעות וארגון פסטיבלים כרמיאליים, הלהקה עובדת בימים אלו על אלבום חדש אשר ישלב קטעים ועיבודים שעשתה הלהקה בזיעה רבה. בשביל לדעת עוד על האלבום,העיבודים והסגנון המסקרנים של הלהקה, ועל הפרוייקט החדש של אלכס אייזנברג-גיטריסט הלהקה, הזמנו אותו לריאיון אצלנו.

(מרואיין: אלכס אייזנברג)
(מראיין: מתן Shouter יניב)

שלום אלכס
מה קורה אתך ועם High Voltage בימים אלו?

שלום מתן.  "היי וולטאג'" בימים אלה ממש נמצאים בעיצומן של הקלטות של אלבום שאני מפיק אותו.

שמעתי באמת שאתם עובדים על אלבום, מה אתה יכול לספר עליו?

האלבום יכלול ככל הנראה 12 קטעים. אנחנו השקענו המון מחשבה בעיבודים והגענו למצב של אלבום שמנוגן ברמה מוזיקלית מאוד גבוה ורמה טכנית ביצועית מרשימה ביותר.
המוסיקה שאנחנו מנגנים היא שילוב של רוק וקלאסית.

באמת רציתי לשאול, מאיפה צץ לכם הרעיון של לשלב רוק ומוזיקה קלאסית ועוד סגנונות?

כל אחד מהנגנים בהרכב הוא נגן בעל ניסיון רב שנים במוסיקה וכמו שכולם יודעים לימודים מוזיקליים תמיד משלבים מוזיקה קלאסית וגם האהבה ענקית שלנו למוזיקת הרוק הביאה אותנו למצב שאנחנו רוצים לבטא מוסיקלית את הידע ואהבה ביחד. וכך הגענו למצב שכולנו רוצים לנגן את שני הסגנונות ביחד!
כמובן שזה דורש המון ניסיון ומחשבה איך לשלב את שתי הסגנונות הענקיים האלו וזאת בדיוק העבודה הרבה שהשקענו בחזרות ובאלבום
.

בכלל אתם עושים הרבה מאוד דברים שהרבה להקות בארץ ובעולם נרתעו מהם כמו השילוב וגם לעשות מוזיקה אינסטרומנטאלית, איך התמודדתם עם דברים אלו?

כן..זה באמת נכון ולא פשוט. תמיד מציקים לנו בשאלה – למה אין לכם זמר? והתשובה היא שאנחנו עשינו הרכב של נגנים וכל הרעיון שכל אחד מהנגנים יהיה כמין "זמר" ו"ישיר" בכלי נגינה שלו.
האמת שאנחנו מרגישים ממש "חלוצים" של הסגנון וזה כמובן לא עושה לנו חיים קלים. הידע בעיבודים ונגינה וירטואוזית זהו חלק בילתי ניפרד מההרכב שלנו וזה נותן לקהל שלנו הבנה למה אנחנו מחזיקים הופעה של שעה וחצי מעניינת ועם המון מתח באוויר.

באמת בגלל שיש לכם משהו מקורי, מאוד מעניין אותי לדעת אילו אומנים ולהקות השפיעו על המוזיקה שלכם?

אני חושב שכל אחד מאיתנו הושפע מאומנים שונים. אני יכול להגיד על עצמי שאני מאוד מושפע מנגני גיטרה כמו יאנגווי מאלמסטיין וסטריאני..וואן הלן ולהקות רוק כבד. במוסיקה קלאסית אני מאוד אוהב את ניקולו פגניני – וירטווז הכינור.
דרך הגב יש קטע של ניקולו פגניני שנקרא קפריצי 24 שאותו אנחנו מנגנים בהופע בשילוב "ברייקינג דה לואו" של להקת "ג'ודטס פריסט".

בדיוק עכשיו רציתי לשאול אותך לגבי הקאברים שאתם עושים ללהקות כמו נירוונה ולד זפלין ועוד רבים בצורה של שיר שהוא חצי רוק וחצי קלאסי, תוכל לתאר לי את תהליך העיבוד של השיר המוכר לעיבוד המחודש שלכם?

כן בהחלט.
אנחנו קודם כל לומדים את השיר לנגן בצורה מדויקת כפי שהוא מופיע באלבום של האומנים. לאחר מכן אנחנו עושים לו עיבוד מוזיקלי לפי איך שאנחנו היינו רוצים לשמוע את זה ולפי ה"רגש" שלנו – אחרי זה מגיע השלב שבו אנחנו מחפשים קטע קלאסי שיכול להתאים לשיר מבחינת האופי והסולם ומתחילים לעבוד על השילוב..הרבה פעמים זה לוקח המון זמן וחזרות כדאי להגיע לתוצאה הרצויה.
כך למשל בשיר של 'מטאליקה" שילבנו את סימפוניה ה25 של מוצרט והמרש הטורקי בעיבוד מעניין שברמת נגינה וירטואוזית
.

מה אתה יותר נהנה לנגן- קאבר מועבד או שיר שהוא 100% שלכם?

אני לא יכול להגיד שאני נהנה מזה יותר או מזה פחות. אני אישית אוהב חומר מקורי אבל קאברים שאנחנו מבצעים הם בהחלט כמו חומר מקורי מכיוון שאנחנו עושים להם עיבוד לגמרי מחדש והעיבוד הוא שלנו כך שאנחנו מרגישים ששניהם הם ה"בייבי" שלנו.
"היי וולטאג'" זהו הרכב מאוד לא רגיל שעובד גם בעיבודים וגם באולפן במצב לא סטנדרטי ולכן התוצאות הם ברמה בינלאומית
.

בלי קשר אתה גם בלהקה בשם Aliens , משמעות השם קשור לסאונד של הלהקה?

כן..אני מאוד גאה בלהקה שלי (שזהו בעצם הפרויקט שלי) "אליינס". השם הוא גם בגלל הסאונד החדיש אבל גם בגלל רמת נגינה מאוד וירטואוזית. את השם קיבלנו מחבר מוסיקאי שבא לבקר בחזרה ואחרי שראה אותנו מנגנים אמר לנו – צריך להיות חייזר כדאי לנגן כמוכם וכך אמצנו את השם. חשוב לציין ששני ההרכבים הם בהפקה שלי וההפקות הם באולפני לייב סאונד וזהו חלק בלתי ניפרד מהסאונד המיוחד של 2 הלהקות.

אתם חשבתם על להקליט אלבום בהמשך או איזה שהוא משהו אחר שאתם מתכוננים לעשות בהמשך?

אנחנו כבר עכשיו נמצאים בהקלטת אלבום, הוקלטו כבר 3 קטעים ועוד מעט יהיה וידאו קליפ חדש גם של אליאנס וגם ל "היי וולטאג'.
האליינס, בסביבות אוקטובר יוצאים לסיבוב הופעות ברוסיה (כנראה 4 הופעות). ההופעות הם במועדוני רוק הנחשבים בערים גדולות ברוסיה.

יפה!
מה אתה יכול לספר על 2 הוידאו קליפים ועל השירים שבהם?

הוידאו של היי וולטאג יהיה לקטע מאוד מורכב של ניקולו פגניני – קאפריציו 24. זהו קטע שמורכב מ9 קטעים שונים שמנגנים את אותה הנמנינה בוואריאציות שונות. הקליפ של להקת אליינס -זהו קטע רוק וירטווזי מהיר שנצלם כמראה באוטוסטראדות ומנהרות שונות ברחבי הארץ. כרגע אנחנו עושים תסריטים של הקליפים.

כמוני, גם אתה מכרמיאל שזו עיר שהרוק והמטאל שם זה לא בדיוק תל אביב או סיאטל, אבל בכל זאת מה אתה דעתך על כל סצנת הרוק והמטאל בעיר הזו?

אני חושב שדווקא בגלל שכרמיאל היא לא סיאטל ולהרבה חברה צעירים יש יותר זמן לנגן – יש פה בהחלט כמה וכמה הרכבים טובים. אני חושב שכרמיאל התברכה בנגנים ולהקות טובות וזה אפילו מפתיע. אבל זה באמת ככה וטוב שזה כך, כרמיאל נותנת "בראש"!!! רוק נ רולל!!!

בכלל אתה הרבה בדרך הזאת שנקראת מוזיקה, כשאתה מסתכל לאחור יש לך משהו שאתה גאה בו במיוחד ודבר שאתה היית עושה אחרת?

יש המון דברים שעשיתי בחיים שלי ומכל הפקה והקלטה והופעה אני לומד. כל אחד מהאלבומים זהו "בייבי" שלי ואני גאה בכולם. נכון להיום אני חושב ש2 ההפקות שאני ממש גאה בהם: זהו "היי וולטאג'" וה"אליינס". כן..יש גם דברים שהייתי עושה אחרת אבל במחשבה שנייה – למדתי מהם המון הזה כנראה נתן לי את ניסיון ולימד אותי לעשות דברים יותר טוב.

תודה רבה לך אלכס, מאחל לך הרבה הצלחה עם כל הפרויקטים וניחוש שלי יש המון. לסיום, יש לך  מסר למעריצים של שתי הלהקות?

תודה רבה מתן. והמסר שלי למעריצים – תודה רבה לכווולם..בלעדיכם זה לא היה קורה! אוהבים אתכם ומחכים בהופעותושאלוהים יברך את הרוקנרול!!

 

(לא לשכוח) דברים ברשת:

קליפ עיבוד לKashmir של לד זפלין-
http://www.youtube.com/watch?v=J6i0rjpGX90

Aliens -Area 51  –
http://www.youtube.com/watch?v=irR-H4IyPJY

התמונה צולמה ע"י Konstantin Wainberg

קטגוריות: ראיונות וכתבות | תגים: , , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: