עשור של גור – ראיון עם תומר הזנפרץ מViscera Trail

69247_10150892002292088_515847811_n

ויסרה טרייל היא להקת ברוטאל דת' ישראלית שכובשת את במות הארץ והעולם כבר עשור!
והיא גם אחת הלהקות העסוקות יותר שיש בארץ ובחמישי היא חוגגת את העשור המטורף שלה בסאבליים עם עוד להקות מטורפות שיעשו לכם שמח. אז בלי הרבה דיבורים נוספים הנה הראיון שלי עם תומר הזנפרץ.

(מרואיין:תומר הזנפרץ)
(מראיין:לירם Trooper גוליברודה)

יש לכם בויסרה הרבה על הראש בזמן הקרוב מה אתם עושים בימים אלו?

אין ספק שאנחנו גברת אפריקאית עם סלי תפוחי אדמה על הראש..
דבר ראשון לירם יקירי תחליש אתה רם לי, דבר שני אני אנסה לענות לך ברגע שאני אזכר מה שאלת אה כן.
בימים אלה אנחנו מתעסקים בעיקר בהכנות לפסטיבל התל אביב דת'פסט הרביעי במספר השנתי שאנו מפיקים. אי אפשר לתאר את כמות העבודה שנדרשת לפסטיבל שכולו מוקדש לתמיכה בסצינת המטאל הקיצונית, פסטיבל שמביא את מיטב הלהקות מהארץ ומהעולם שלא היו מגיעות לכאן לעולם אילולא היינו נותנים יד בדבר – והכל בשביל שאנשים יהנו מהז'אנר הקיצוני הזה שאין לו במה כמעט בארץ ויקבלו הזדמנות לראות את ההופעות של הלהקות המצויינות שהבאנו. זהו פסטיבל ללא רווח, ולכן אנו לוקחים רק 50 שקלים בלבד עבור 8 להקות מגוונות ומצוינות בינהן 3 להקות אירופאיות שישאירו אבק איפה שעמד הסבליים החדש. מלבד זה אנחנו מתעסקים בהופעה המרגשת שלנו הלוא היא עשור של גור שתיקח גם היא חלק בפסטיבל הנ"ל. זאת הופעה שבה ריכזנו את כל כוחותינו ואת כל הרעיונות הכי יצירתיים ומפילי לסת ביחד עם נוסטלגיה של 10 שנים למופע אחד של שעה וחצי שאנחנו כבר עייפים ממנו. מלבד האינוס הברוטאלי הזה שאנחנו עוברים שלושתינו בלבד הכל די רגיל.
זאת היתה שאלה מורכבת למרות שהיא נראתה תמימה
J

הזכרת כבר שאתם פאקינג 10 שנים יחד! הספקתם לעשות המון לפני ויש לכם לעשות עוד הרבה אחרי במבט לאחור אתה חושב שהייתם צריכים לשנות משהו בדרך?

אני חושב שהייתי משנה את התספורת שלי בזמן שהייתי בצבא, הייתה לי תספורת מארינז כושלת, כי לאמריקאים אין שיער של ראובן עטר.

לא נורא עכשיו השיער שלך מגניב זה מה שחשוב (חח צוחק)

גם אתה די נאה לירם…

במקום לדבר על מה שידוע בוא נמשיך הלאה.
בדת' פסט שנדבר עליו בהמשך עוד כמו שאמרת תהיה הופעת העשור שלכם ספר קצת מה אתם מתכננים לנו.

כמו תמיד, אנחנו לא מגלים שום דבר שהולך להיות בהופעה שלנו כי כל הופעה של ויסרה זה מחזה שלם שזור בזיליארד אתנחתות קומיות ותיאטרליות שעליהם אנחנו עובדים מאד מאד קשה ולעולם לא חוזרת על עצמן. כל הופעה של ויסרה זה מופע חד פעמי שאסור להחמיץ ומי שבא לכל הופעה בעצם זוכה בסאגה כולה ונהנה מכל רגע בדיוק כמונו. אז אני לא הולך לפרט לך מה יהיה, אבל תתאר לעצמך שהפעם באמת שבאמת התעלינו על עצמינו מבחינת הפקה והשקעה, בהופעה של שעה וחצי שאנחנו עושים בה דברים שאפילו אנחנו לא יודעים איך הגענו לעשות. זאת תהיה הופעת בידור לכל המשפחה ואני יכול לומר שאפשר לצפות לאורחים מן העבר וכמובן למסיבה החולה ביותר שהייתה לנו. באמת שנדפקנו הפעם. באמת.

אני מכין את עצמי נפשית שאם אני אגיע שלם אני לא הולך לחזור…
בוא נחזור טיפה לדת'פסט זאת השנה הרביעית שאתם מריצים אותו. איך זה מרגיש כשאתם רואים את כל הלהקות שהבאתם לארץ להופיע וגם הלהקות המקומיות?

שמע, כל שנה אנחנו מנסים לגוון כמה שיותר. זה אירוע שקורה אחת לשנה ואנחנו תמיד מנסים להביא להקות מכל הסוגים של המטאל הקיצוני ואת הטובות ביותר עם דגש על האנדרגראונד, שם נחות להקות על שמעולם לא הביאו לכאן וזה בדיוק הכיף שלנו. שזה מדהים וזה מרגש כל שנה לראות את האנשים עפים באוויר מהלהקות השוברות שאנחנו מביאים, כל פסטיבל הוא סנסציה שאין בשום אירוע מטאל אחר כאן. גם הלהקות הישראליות הן להקות שנדיר לראות על הבמות בתל אביב ואנו אוהבים מאד לתת במה ללהקות שפחות מקבלות חשיפה.
אנחנו כמעט ולעולם לא מביאים את אותן להקות ישראליות בטח שלא מחו"ל , הלוואי ויכולנו לתת במה בדת'פסט לכל הלהקות שאנחנו תומכים בהן. אבל דת'פסט יש אחד בשנה!

אני חייב לומר לך בתור אחד ששומע דת' זה פשוט מדהים שיש כזה דבר ועוד במחיר זול ככה שזה נגיש יותר לכולם , יש להקות שם שאני בטוח בהופעה לבד בארץ היו לוקחות יותר כסף ממה שהכרטיס עולה.

כן, יש דגש מאד חזק על המחיר הזול של הפסטיבל, המטרה היא להביא כמה שיותר אנשים ושיהיה כמה שיותר חיים בפסטיבל הזה, הוא גדל משנה לשנה ואנו רואים כמה אנשים מעריכים אותו יותר ויותר. אנו לוקחים מחיר שלטעמינו שווה לכל כיס במעמד של פסטיבל מפגר שכזה ואין סיבה שאנשים לא יהיו נוכחים בתופעה האדירה הזאת.

יצא לכם האיפי Treats of Torture ממש לפני חודש בערך מה היו התגובות עליו? ואפילו יותר חשוב מה אתם חושבים עליו?

כן טריטס יצא לפני איזה חודש וקצת בטור שעשינו לכבודו במזרח אירופה.
התגובות על טריטס הן כמו שציפינו מופתעות מאד לטובה מרמת ההתקדמות וה"התבגרות" המוסיקלית יש הקוראים לזה. אנחנו חושבים שהאמ סי די זה הוא הוא כשמו כן הוא – TREATS OF TORTURE ממתקים של עיוני – מעין טעימות לקראת האלבום המלא שאנחנו כותבים כבר למעלה מ4 שנים ונמצא בשלביו הסופיים עכשיו. מצפה לכם אלבום שנשמע כמו ההופעות שלנו. אני אשאיר את זה לדמיונכם.

איך הכתיבה של האיפי שונה מכתיבה של חומרים קודמים שלכם? אם בכלל יש הבדל.

זו שאלה מורכבת, זה מתחיל בתהליך הכתיבה שהשתנה לחלוטין בשנים האחרונות, אני בעיקר יושב וכותב ריפים בלי סוף כל יום, מידי פעם יושב עם חתי לגבש ולסגור את התבנית הבסיסית של השיר ואז ממשיך ללטש. בסוף רק אנחנו נכנסים לחזרות ומפנשים את השיר.פעם ממש פעם למשל עד "היומיליאיישן" היינו יושבים בחזרה פעמיים בשבוע ומתקדמים קצת קצת כל חזרה ומוסיפים הכל במקום. בסך הכל מפאת חוסר הזמן של כולנו והחיים האישיים לוקח לנו אותו זמן לסיים לכתוב אלבום אבל בצורה יעילה יותר לדעתי.מעבר לזה הכתיבה עצמה השתנתה, המחשבה השתנתה וקיבלה כיוון נוסף. אבל ויסרה זה ויסרה. כל הרעיונות הויסרלים עדיין שם.

הראיון נעצר כאן אבל אחרי שלוש שנים חזרנו והמשכנו מאותה הנקודה (חח צוחק)
בתור טבעוני איך אתה מתחבר לסגנון הליריקה שאתם כותבים?

אני לא מגדיר את עצמי כטבעוני זה בכלל מפתיע אותי ששמעת על זה (חח צוחק). אני פשוט שיניתי את הרגלי האכילה שלי, אני לא מוצא שום קשר בין זה לבין הליריקה שאני כותב. אולי רק הידע וההיכרות שלי עם אנטומיה, כאב וסבל עזרה לי להזדהות יותר עם כאבם של בעלי החיים. מעבר לזה אני לא רואה קשר בין הרגלי האכילה שלי לליריקה .
א) אני ״טבעוני״ רק חודש חודשיים
ב) זה לא מצחיק כלל, הסיפורים שאני כותב זה דמיון שמפעיל כל תסריטאי בהוליווד, זה לא אומר שאני מתכוון או חי את המילים. ובטח לא אומר שאני מצדיק כל סבל של יצור חי. הליריקה היא אומנות ודמיון מפותח נטו. מי שחושב אחרת יותר מדאיג אותי.

צודק 100%. איך הגעת למצב שאתה(אני די בטוח שאתה כותב את הליריקה תקן אותי אם אני טועה) יושב וכותב שיר על אישה שכורתת לגברים את האשכים(כי אשכים היא מילה הרבה יותר גברית מביצים)?

האמת שהעולם הזה של הברוטאל, סרטי הגור הקשים והליריקה תמיד היה נורא מצ׳ואיסטי ושוביניסטי ואני תמיד מחפש את הקונטרס את השינוי המזעזע שיצא מהגבולות. אז החלטתי לכתוב שיר פסואדו פמיניסטי על בחורה שהתחרפנה מהסלידה שלה למין הגברי, הפחד והסטיגמה שלה לגבי כלל הגברים כמטרידים, מפלים ואלימים. נחפרה בזה יותר מידי וזה הביא אותה לקחת תחוק לידיים. היא לא שפויה. כולנו מכירים מישהי לא שפויה שניתן לתאר אותה במסע הרג אחרי סובביה. הטוויסט בשיר הוא ההפקה המינית החולנית שהיא שואבת מההתעללות בגברים שהיא בחרה ומהעובדה שהיא שולטת בחייהם וגופם. הקטע בו היא תולשת השק שלהם הוא נורא קשה ונמצא לכולם הכי בפנים שאפשר. עם כאב כזה שמתואר שם קשה נורא לא להזדהות, עם רמת ההשפלה והתחושות הנוראיות שאופפות את הדמויות בשיר. וזו המטרה שלי תמיד, לגעת בקורא, להכניס אותו לדמויות בשיר הזוי ככל שיהיה, ולזעזע אותם עד עמקי נשמתם. לתת להם רגע שהם לא ישכחו.
וזה חלק מה״בידור״ שויסרה מספקת למאזיניה.

אתה אמרת בתחילת הראיון לפני שנה בערך…
שהתהליך כתיבה לאיפי האחרון היה שונה מהחומרים הקודמים שלכם. כמה אתה חושב שהשתנתם במהלך כל העשור המטורף שלכם ומה אתה חושב שגרם לשינוי?

אני חושב שכל להקה משתנית, כי אנשים משתנים וכך גם היצירה המוסיקלית שלהם מחפשת כיוונים חדשים ומגוונים.
אני מאד מרוצה מהאופן שבו המוסיקה שלנו התפתחה, אני אוהב כל שלב ושלב בעשור של ויסרה ואני לא מהאמנים האלה שאומרים פעם החומר שלנו היה חרא היום הוא הכי טוב. הוא היה שונה והתאים לראש שלנו באותה תקופה ואני אוהב להמשיך לחיות את התחושות והתקופות האלה בכל הופעה.
אין ספק שמאוד השתנינו מבחינת גישה מקצועית בכתיבה כמוסיקאים ואני אישית כיוצר ומלחין. בעיקר מאז שחברתי עם חתי והרעיונות הרקיעו שחקים.
הראש של ויסרה תמיד היה זהה מבחינת כל מה שאנחנו עושים, אנחנו פשוט עושים דברים קצת אחרת. הגישה היא הרבה פחות מקובעת בוא נאמר מהימים שהתחלתי תהרכב.

איזו הופעה הכי זכורה לך מבין כל ההופעות שהיו לכם?

יש כמה הופעות שממש זכורות לי לטובה, הייתה את ההופעה האגדית בפרדס חנה בינואר 2005, הופענו בהאנגר נטוש באמצע הפרדס וזה פשוט היה מדהים הייתה אווירת הארדקור פאנק אמיתית עם קהל פסיכי לגמרי וויסרה ארמי צבעוני במיוחד. וכרגיל איך שסיימנו להופיע הגיעה משטרה וסגרה תבאסטה. היה גם מכות פעמיים באמצע גאט הר.
הופעה נוספת היא הופעת הבכורה שלנו עם חתי ב2009 בסבליים שנקראה
GORE AND SLIME AT THE SUBLIME.
זאת הייתה הופעה גדולה מאד ומושקעת מאד שהם התחלנו ממש לקחת את השואו שלנו כפרויקט בפני עצמו וזה פשוט הרגיש כאילו אנחנו באמת מביאים משהו אחר מאותו ערב.
והייתה את ההופעה האחרונה בטור הספרדי פורטוגזי שלנו שהיתה בקסטיון שבספרד, זה היה מועדון קטן וחם עם קהל שפשוט היה מעולה בכל רמה שהיא. זה היה קהל שידע לאיזה הופעה הוא בא ובא מצויד ומוכן. תחפושות, אנדרנלין ושיכרות. המקום הזה התפרק והיו ערימות אנשים בכל מקום – היו באמת ערימות אנשים ושחף היה קבור מתחת איפשהו. לא אשכח את אנרגיות שהיו בהופעה הזאת זה היה סיום מעולה לטור מעולה.

וואוו זה מטורף!
עם איזה להקה הכי היית רוצה להופיע?

עם כל הלהקות שרציתי להופיע איתן כבר הופעתי בעיקרון, אבל אני ממש הייתי רוצה להופיע עם SUFFOCATION ללא ספק.

בתור מוסיקאי , איזה מוסיקאי השפיע עלייך הכי הרבה?

 אני חייב לומר שיש לי הרבה השפעות ואני אפילו לא יודע לשים עליהן אצבע עד שאני שומע אותן, אבל אני יכול להגיד בוודאות שההשפעה אולי הגדולה ביותר שלי על כתיבת מוסיקה זה ALF SVENSSON הגיטריסט הראשון של AT THE GATES אני יכול להרחיב על זה אבל זה לא ייגמר, הוא ללא ספק חדר לכתיבת המוסיקה שלי עמוק מאד מבחינת חשיבה בסיסית ביותר.

*ככה הכרתי את יצירת המופת שנקראת at the gates

הוצאתם את הסרטון הזה: http://www.youtube.com/watch?v=b3X9wp4hWGI
מה עבר עליכם שצילמתם את זה?
וחייבים לאכול רק דברים טבעיים בשביל גראולים טובים?

לא ממש עבר עלינו כלום, אני מבין לירם שטרם היית בהופעה של ויסרה. זה פשוט אנחנו, ככה אנחנו תמיד. אנחנו נהנים להיות מפגרים זה פשוט כיף. ובלי קשר רצינו לעשות סוג של וידאו שמראה את מגוון הקולות שלנו שזה לא כולו אגב. לפרסם את החסות שלנו – קונדומי גלייד טבעוניים. ובגדול לעשות וידאו שמצחיק לנו לראות כמו שאר הוידאוים שיש לנו ביוטיוב.

טרם הייתי בהופעה אבל נראלי שללכת לראות את הופעת העשור שלכם כהופעה ראשונה זה דווקא שווה.

אין ספק שזאת חוויה בלתי רגילה, דווקא ההופעה הכי מושקעת שלנו אי פעם כהופעה ראשונה.
אה ולא לא חייבים לאכול דברים טבעיים בשביל לעשות גראולים טובים, אפשר גם לאכול חצץ.

אני בדיאטת חצץ כבר חודש, לא אכנע עכשיו.
איזה טיפ אתה יכול לתת למוסיקאים מתחילים? ולמוסיקאים שרוצים ליצור דת' מטאל (וסגנונותיו השונים) בפרט?

טיפ למוסיקאים מתחילים, אל תחקו תושפעו, תספגו, אל תחקו. תצרו את מה שיוצא לכם טבעי מהאצבעות.
כדי לעשות דת' מטאל טוב לדעתי היום כדי שיהיה מעניין ויוצא דופן, צריך להכיר את הדת' מטאל לסוגיו כמה שיותר. לא לשלול שום סגנון ולהיות מאד פתוח. לקבל רעיונות מהכל ולעצב אותן למשהו משלכם. אבל חשוב מאד להיות פתוח לכמה שיותר סגנונות. ככל שהראש פתוח ומודע ליותר סגנונות, טכניקות שונות, ריפים שונים, ככה המוסיקה יוצאת משובחת יותר.

 היה ממש כיף לראיין אותך צחקתי המון ולמדתי הרבה יותר. אבל השאלה החשובה באמת היא מה המסר שלך למעריצים?

 ויסרה אוהבת את כולכם, ואתם יודעים את זה. המטרה שלנו היא לתת לכולם מקום שבוא הם יכולים ליהנות ממוסיקה כבדה חסרת פשרות וליהנות באמת ולשלשל מצחוק.
אנחנו מפליצים ואז מחבקים את כולכם ממש חזק ומעריכים את זה שאתם לא מתנגדים! כל מי שמתווסף למשפחת הויסרה הופך לחלק בלתי נפרד מהשושלת ונתראה במסיבת יומולדת שלנו בחמישי תבואו מחופשים תבואו שמחים כי זאת המסיבה החולה בעיר בהחלט והיא מוקדשת לכולכם.

 

 

אנשים הדת'פסט הוא ממש עוד מעט!!! תבואו ליהנות ולחגוג עם ויסרה ושאר הלהקות שמגיעות, חגיגת העשור של ויסרה היא לא רק חגיגה שלהם אלא של כולם בואו תהינו תתחפשו תשתו ותהיו בפוגואים. מי שבא מחופש מקבל פוסטר אז שווה מאוד להתחפש.

 Ripping of the Sack-
http://www.youtube.com/watch?v=9SsXnhIb3_8

(Stiff and Dry Cunt (Pop mix 2013-
http://www.youtube.com/watch?v=Hb0VRkVLq6M

Stiff and Dry Cunt-

http://www.youtube.com/watch?v=OI4MerUBD0s

Viscera Trail- Vocal Tutorial-
http://www.youtube.com/watch?v=b3X9wp4hWGI

דף הלהקה בפייסבוק-
https://www.facebook.com/VisceraTrail?ref=ts&fref=ts

האיבנט של הדת'פסט IV (+הופעת העשור של ויסרה טרייל) בפייסבוק-
https://www.facebook.com/events/432946073434007/?fref=ts

קטגוריות: ראיונות וכתבות | תגים: , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: