דולי וחברים -הקרקס של דולי משיקים אלבום שני

DOLLY CICUS 27.9(סקירה ע"י אדר MARCH אלמכיאס ומתן SHOUTER יניב)

אדר MARCH אלמכיאס

אז לאחר שהודיעו לי 4 שעות לפני ההופעה שאני הולך להופעה של הקרקס של דולי, לא יכולתי שלא להתרגש. בדרך להופעה הקשבתי לשירים מהאלבום הראשון ומהאלבום החדש ומזה רק התרגשתי יותר.

אז לאחר איחור של חצי שעה, עלתה הלהקה לבמה עם השיר "Who Am I" (שהוא גם השיר שפותח את האלבום), מיד התלהבתי, רציתי לשמוע עוד שירים מהאלבום החדש. לקח לקהל קצת זמן להתעורר אבל לאחר מכן עם השיר "Fuck Them Up" שכולם כבר הכירו כולם התחילו להתעורר.

אחרי עוד שיר אחד שכבר כולם הכירו, הגיע השיר "Aileen's Song", עוד שיר חדש שאף אחד לא הכיר. התלהבתי כשראיתי שבשיר מתארח יגאל רן דואק, כי הרי גם הוא אמן מצוין וידעתי שאיתו השיר לא יכול להיות פחות ממושלם. וצדקתי. גם שמחתי לגלות אחרי ההופעה שהביצוע צולם ונערך לקליפ, בו זכיתי קצת להופיע.

ואז הגיע עוד שיר שהכרתי, אבל בגרסה קצת שונה. את "Psychopathic Dictator" ביצעו הלהקה באירוח הגיטריסט חן בלבוס, והוסיפו לו סולו חדש ומעניין בברידג', מזה לא יכולתי לא להתלהב, כל כך התלהבתי שהוצאתי את הפלאפון והתחלתי לצלם קצת, שיהיה.

לאחר מכן הגיע השיר "מי אתה שתהיה מאושר", לא היה ביצוע מדהים, אבל שיר מושלם כדי להירגע קצת מהטירוף של השירים הקודמים, להתכונן לחצי השני והמטורף ביותר של ההופעה.

אחד מהשירים שהכי התרגשתי לקראתו הוא "BHK", אני לא יכול להסביר למה, אבל זה אחד מהשירים האהובים עליי של הקרקס, יש בו משהו מיוחד, מקורי ומגניב. הביצוע עמד בציפיות שלי, היו הרבה אנרגיות בקהל ואצל הלהקה ובקיצור, היה מטורף.

את השיר "Save Me", זיהיתי מהכותרת, ולא כי יש מיליון שירים בשם הזה פשוט כי ראיתי ביצוע שלו בחזרות ביוטיוב. בשונה מהשירים האחרים שלא הכרתי, השיר הזה ממש הלהיב אותי, פשוט שיר מטורף מהיסוד, גם לאחר מכן כששמעתי אותו בגרסת האלבום.

מוקדם יותר באותו יום, זאת הייתה הפעם הראשונה ששמעתי את השיר "בגן שלי", ומאוחר יותר כשהלהקה ביצעה אותו בהופעה, הוא היה נראה לי פתאום הרבה יותר טוב. פשוט הייתה לי צמרמורת מטורפת בזמן כל השיר, התאכזבתי מאוחר יותר כשהלהקה העלתה ליוטיוב ביצוע בלייב של בגן שלי, וזה לא היה אותו אחד.

אז אם יש שיר אחד שקצת איכזב אותי, זה "Paralyzed Sleep", הביצוע היה כבד מידי. לדעתי, האירוח של אביטל תמיר היה טעות. זה לא שיר שנועד להיות שיר כבד מאוד עם המון צרחות, זה צריך להיות שיר קצת יותר עמוק,קצת יותר מעניין. לא מאוד התאכזבתי, בסך הכל ביצוע נחמד, אבל ציפיתי שהוא יהיה יותר טוב.

אז לסיכום, היו הרבה אורחים, שהוסיפו המון לכל השירים ונתנו להם צליל קצת שונה ומעניין יותר וגם הסט ליסט היה מצוין וקטלני. היה טירוף לא נורמאלי בקהל, הלהקה ניגנה מושלם בלי בעיות, כולם קפצו וצרחו ונהנו, ובאותו ערב חזרתי הביתה מאושר, בהתרגשות וציפיות גבוהות לקראת הדיסק החדש.

מתן SHOUTER יניב
לבוא מכרמיאל לתל אביב זה בהחלט לא דבר קל אבל בגלל שזה מופע השקה שזה תמיד כיף וגם הרבה הרבה אורחים מיוחדים מאוד וכמובן הכי חשוב אלו הקרקס של דולי.ההופעה באמת הייתה נראית כמו מופע מחווה לדולי כי היו שם ים של אורחים.

הגעתי לסאבליים(די מוקדם יחסית) וממש חששתי כשראיתי שאין הרבה קהל שמחכה בכניסה,תירגעו כולם פשוט איחרו בשעתיים(כמו זה שכתב מעליי) ולבסוף הסאבליים היה כמעט ומלא לחלוטין.ההופעה כמובן איחרה גם כן, וזה סוג של הרגל שיש בהופעה מחתרתית בסאבליים אבל שמחתי להגיע מוקדם למצוא מקום מעולה ואז הלהקה עלתה.

בלי להקת חימום,הלהקה עולה עם שיר חדש שפותח את האלבום החדש בשם Who Am I"" שהיה לו ביצוע מעולה והוא גם שיר מעולה,מה שהרס קצת זה הקטע שאף אחד לא הכיר את השיר בגלל שהוא חדש.עולה לבמה אחד מנציגי המטאל של ההופעה,אהרון רגוזה משרדהד לביצוע רצחני של הסינגל הענק והראשון באלבום "Fuck them up". אני חייב לומר שמאז שיצא השיר, הקול של לירון נשמע כאילו היא נולדה וגדלה באמריקה,לדעתי היא הזמרת הישראלית ששרה באנגלית הכי טוב,ובלי ספק אחת הזמרות הטובות בעולם. מר.שרדהד כמובן לא הפסיק לעשות הדבנג ולקפוץ(תלמדו ככה זה כשלוקחים מטאליסט) אבל מה שהרס זה התפקיד שנכתב לו לשיר הזה שממש לא התאים,ובגלל היותו סולן מפלצתי ונסיונו להפוך את התפקיד שלו לרוצח, זה רק הפך את הבדיחה לגדולה יותר, והוא ממש לא כזה!(מי שהיה במחווה של נירוונה גם יבין עמה טוב הוא שר את Heart Shaped Box).מה שאני אומר זה:תפקיד גרוע נכתב לאהרון וביצוע רצחני מצד כל מי שהיה על הבמה שהצליח לטשטש זאת טוב מאוד.

אם היו נותנים לי לעשות שילוב בין להקה לזמר, לא הייתי אומר מטאליקה ואוזי אוסבורן, לא גאנז אנד רוזס ופול מקרטני ולא לד זפלין ואלביס פרסלי,הייתי אומר שהשילוב הכי טוב ביקום הזה הוא בין הקרקס של דולי ויגאל רן דואק. אני לא יודע מה זה,אולי הקטע שהם מכירים כבר מיליון שנה,השילוב הזה בין הקול של יגאל לשל לירון זה אחד הדברים הכי מטורפים שיש בכל דבר שקשור למוזיקה.בגלל שכפיר גוב היה חולה,הלהקה לקחה את יגאל לשיא ההופעה של ביצוע השיר הכי טוב באלבום Mary Had A Little Lamb"" ואליהם גם הגיע איה זהבי מכל החתיכים אצלי, ואי אפשר להתווכח שיא ההופעה הביצוע הכי טוב הכי כפי והכי מטריף,דולי ויגאל ביחד עם איה שהשתלבה גם כן מצוין,(בהתחלה חששתי קצת כשראיתי את השם שלה אבל היא רצחה בלי קשר) הם רצחו כל בן אדם אפשרי.
ואז הגיע הדואט הרשמי בין י.ר.ד ו-.ה.ש.ד,השיר "Aileen Song" שמבוסס על סיפורה של רוצחת סדרתית.כמו בWho Am I גם כאן עצבן אותי שלא הכרתי את השיר(לא באשמתם של דולי ויגאל), אבל השילוב הזה שלהם שמר את העצבים שלי לפוגו.
השיר הבא(ללא יגאל) היה השיר הפסיכי "Psychopathic Dictator" והביא קרב גיטריסטים ארוך וענק ובעיקר מרשים בטירוף בין נציגם של הקרקס דרור דורנבאום לבין חן בלבוס שמטייל בעולם עם אורפנד לנד,איזה 5 דקות רצופות הם לא
עזבו את הסולואים עד שלירון החליטה להתקדם לפזמון האחרון ולסיים את הקרב.

בלי לשכוח מאיפה הם באו,דולי הזמינו את איה לביצוע של אחד השירים האהובים עליי מהאלבום הראשון "מי אתה שתהיה מאושר", שיר גדול כמו תמיד שילוב יפה בין לירון לאיה שבאמת נותן גאווה ישראלית(בלי להישמע כמו עודד בן עמי). השיר הבא היה By The River ואותו הם שרו לבד,קצת לא נעים לי להגיד אבל אני לא יודע של מי השיר הזה,הוא לא באלבום הזה ולא בקודם,אז לא נעים ממש.BHK(Before He Knows I'm Gone) זה עוד שיר מהאלבום הראשון ואחד מהשניים באנגלית משם(האחר הוא FOG המקפיץ). דולי מראים שהם לא צריכים אורחים מיוחדים בשביל להיות תותח אנרגיה שמקפיץ את כל הקהל.

בוא נהיה מלוכלכים עם "סאדו" שכמו תמיד יש לו ביצוע ענקי והפעם הוא קיבל אינטרו רק עם תופים שהיה מטורף לגמרי כאשר הגיעו לבסוף הגיטרות,משהו שאני מאוד אוהב בלהקה הזאת זה שהם לא מפחדים לעשות שום דבר ומהשיר הזה הרבה נגעלים ממנו אבל אני אומר שיר ענק ומה שהפתיע זה שהוא היה מהפייבוריטים של הקהל בהופעה. את "Save Me" כבר הכרתי מהופעות קודמות למרות שהוא שיר חדש,אליו הגיע שמעון מcoma7 שכמו בהופעות של הלהקה שלו גם כאן הוא קפץ צרח וכמעט וירד לקהל(כמעט..).בן דריימן הגיע עם הקול המעולה שלו לשיר קאבר לשיר" Show How To Live" של Audioslave ובאמת הייתה אווירת גראנג' בביצוע של השיר.

השיר האפל והמסתורי "בגן שלי" זכה לביצוע מרגש ויפהפייה(לשמחתנו הלהקה כנראה לא עומדת לוותר על לנגן את השיר הזה בהופעות שלה) כמו השיר עצמו,דולי באמת נשארים נאמנים לשיר וגם למקורות העבריים שלהם.ואמרנו עברית, השיר הכי מצליח של הלהקה(בלי דודו ובלי פרפר ובלי נחמד) "שינקין" אירח יותר אורח בשם הקהל שבלי לרחם צורח על לירון "סתמי ת'פה!!!" (מילות השיר למי שלא הבין) ואני לא מופתע שהשיר היה הפייבוריט של הקהל באותו הערב.
למרות החופש,בצפר רודף אחרי והפעם הצד הטוב יותר שלו וכן נכון המפלצת אביטל תמיר אחד הסולנים הכי טובים ומפלצתיים שקיימים במטאל ובכל ז'אנר במוזיקה עולה לבמה לביצוע מטורף לג-מרי של השיר האפל של דולי Paralyzed Sleep,השילוב המטריף של הגראולינג המטורף של המורה של בצפר עם הקרקס הטוב בעיר הביא את ההופעה לסיומה!דולי עכשיו יכולים להגיד שיש להם אלבום שני! אה ואגב הוא מטורף!

דולי יצאו תותחים כמו כל הופעה\דבר שהם נכנסים אליה,כל אורח נתן 1000% מעצמו והיה מטורף! בקיצור הופעת השקה\הופעת מחווה של דולי מ-ט-ו-ר-פ-ת! ואין מילים!עוד ניצחון נוסף לשלל הניצחונות של דולי.

מההופעה:
Before He Knows I'm Gone(BHK)

Marry Had A Little Lamb(עם יגאל רן דואק ואיה זהבי פייגלין)
http://www.youtube.com/watch?v=WSfCF2i9T6c

(לא לשכוח)קליפים:
Paralyzed Sleep:
http://youtu.be/5H54JC0vhN8

Mary Had a Little Lamb:
http://youtu.be/NZKUUflJ9j4

Aileen's Song:
http://youtu.be/1hyeP-A3vmw

Fuck Them Up:
http://youtu.be/GpXz-uzSTS8

הקרקס של דולי בפייסבוק:
www.facebook.com/kirkas[

קטגוריות: הופעות | תגים: , , , | השארת תגובה

ניווט ברשומות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Adventure Journal של Contexture International

%d בלוגרים אהבו את זה: